---
title: "FISKÅ MØLLE LØTEN AS (938639604): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FISKÅ MØLLE LØTEN AS i Løten hadde 240 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Bjørn David Bratlie. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/938639604-fiska-molle-loten-as"
---

# FISKÅ MØLLE LØTEN AS

Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · Løten · Etablert 1985

- Org.nr: 938 639 604
- Telefon: 62 50 89 80
- E-post: adm1@loten-molle.no
- Daglig leder: Bjørn David Bratlie (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 240 mill. kr (+23,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 22,1 mill. kr (Margin 9,2 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 18 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- november 2025: 15
- desember 2025: 18
- februar 2026: 16
- april 2026: 20
- juni 2026: 17
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,5 % (meget god). Opp fra 24,4 % i 2024
- Likviditet: 2,49 (meget god). Ned fra 4,02 i 2024
- Soliditet: 56,6 % (meget god). Ned fra 64,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,7 % | 17,3 % | 24,4 % | 33,5 % |
| Driftsmargin | 3,9 % | 3,5 % | 5,6 % | 7,7 % | 9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,6 % | 30,4 % | 41,7 % | 53,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,42 | 3,07 | 2,25 | 4,02 | 2,49 |
| Soliditet | 54,1 % | 53,1 % | 45,8 % | 64,1 % | 56,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 132 939 | 175 088 | 180 766 | 193 852 | 239 597 |
| Driftsresultat | 5 174 | 6 214 | 10 186 | 14 925 | 22 084 |
| Årsresultat | 3 689 | 4 479 | 7 398 | 11 419 | 17 497 |
| Driftsmargin | 3,9 % | 3,5 % | 5,6 % | 7,7 % | 9,2 % |
| Sum gjeld | 22 873 | 27 817 | 36 592 | 22 025 | 34 348 |
| Sum driftskostnader | - | - | 170 580 | 178 927 | 217 513 |
| Finansresultat | - | - | −694 | −278 | 356 |
| Resultat før skatt | 4 731 | 5 745 | 9 493 | 14 648 | 22 440 |
| Anleggsmidler | 10 863 | 10 608 | 9 466 | 11 402 | 14 683 |
| Omløpsmidler | 39 018 | 48 695 | 58 010 | 49 926 | 64 466 |
| Sum eiendeler | 49 880 | 59 303 | 67 476 | 61 328 | 79 149 |
| Egenkapital | 27 008 | 31 487 | 30 884 | 39 304 | 44 801 |
| Kortsiktig gjeld | 11 423 | 15 881 | 25 816 | 12 420 | 25 934 |
| Langsiktig gjeld | 11 450 | 11 936 | 10 776 | 9 605 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn David Bratlie: Daglig leder og styrets leder
- Tommy Nordbø: Styremedlem
- Arvid Olav Bratlie: Styremedlem
- Elisabeth Riskedal: Styremedlem
- Anne Louise Samnøy: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Møllevegen 1, 2340 Løten
- Postadresse: Postboks 44, 2341 Løten
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.911 Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk
- Etablert: 01.09.1985
- Tidligere navn: LØTEN MØLLE AS (1995 til 2021)
- Aksjekapital: 196 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1985
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 36 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handelsvirksomhet og møllevirksomhet, og alt hva dermed står i forbindelse, samt ved aksjeerverv eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender av samme eller lignende art.

## Kunngjøringer

- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000295248&sokeverdi=938639604&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000025259&sokeverdi=938639604&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKKEN ØVRE GÅRDSMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/914386748-bakken-ovre-gardsmat-as) | Løten | 69 | 20,5 mill. kr | +7,8 % |
| [BRENNHOLEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/916079664-brennholen-gard-as) | Løten | 13 | 4,39 mill. kr | +7,6 % |
| [LØTEN BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/925876879-loten-bakeri-as) | Løten | - | 544 601 kr | - |
| [FISKÅ MØLLE RÅDE AS](https://www.norscout.com/no/company/915613713-fiska-molle-rade-as) | Råde | 18 | 217 mill. kr | +19,5 % |
| [RØV MØLLE AS](https://www.norscout.com/no/company/880524992-rov-molle-as) | Surnadal | 16 | 172 mill. kr | +7,1 % |
| [FISKÅ MØLLE ETNE AS](https://www.norscout.com/no/company/968250698-fiska-molle-etne-as) | Etne | 21 | 187 mill. kr | +10,7 % |
| [NAMDAL KORNSILO OG MØLLE AS](https://www.norscout.com/no/company/912068943-namdal-kornsilo-og-molle-as) | Overhalla | 13 | 264 mill. kr | +2,6 % |
| [MILJØFÔR NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/966967021-miljofor-norge-as) | Hamar | 23 | 64 mill. kr | −13 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
