---
title: "NTT SECURITY (NORWAY) AS (939595449): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NTT SECURITY (NORWAY) AS i Bærum hadde 13,7 mill. kr i driftsinntekter i 2026. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/939595449-ntt-security-norway-as"
---

# NTT SECURITY (NORWAY) AS

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Bærum

- Org.nr: 939 595 449
- Telefon: 37 05 81 00
- E-post: info@secode.com
- Nettsted: [secode.no](https://www.secode.no)
- Styreleder: Takahito Iguchi

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 13,7 mill. kr (−62,3 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 3 mill. kr (Margin 21,9 %)
- Etablert: 1986

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 6,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 7,4 % i 2025
- Likviditet: 31,07 (meget god). Opp fra 5,01 i 2025
- Soliditet: 96,8 % (meget god). Opp fra 80,1 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | 14,0 % | 11,7 % | 9,9 % | 7,4 % | 6,7 % |
| Driftsmargin | 25,1 % | 24,1 % | 27,3 % | 10,8 % | 21,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,4 % | - | 12,1 % | 9,2 % | 7,3 % |
| Likviditetsgrad | 6,64 | - | 3,95 | 5,01 | 31,07 |
| Soliditet | 85,0 % | 77,5 % | 74,7 % | 80,1 % | 96,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 42 918 | 35 545 | 24 549 | 36 292 | 13 664 |
| Driftsresultat | 10 767 | 8 572 | 6 704 | 3 916 | 2 999 |
| Årsresultat | 9 449 | 7 261 | 8 011 | 6 556 | 5 605 |
| Driftsmargin | 25,1 % | 24,1 % | 27,3 % | 10,8 % | 21,9 % |
| Sum gjeld | 12 919 | 23 315 | 29 968 | 23 636 | 3 341 |
| Sum driftskostnader | - | 26 973 | 17 845 | 32 376 | 10 665 |
| Finansresultat | - | 737 | 3 537 | 4 466 | 4 174 |
| Resultat før skatt | 11 202 | - | 10 241 | 8 382 | 7 173 |
| Anleggsmidler | 136 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 85 822 | - | 118 278 | 118 501 | 103 812 |
| Sum eiendeler | 85 957 | 103 614 | 118 278 | 118 501 | 103 812 |
| Egenkapital | 73 038 | 80 299 | 88 310 | 94 866 | 100 470 |
| Kortsiktig gjeld | 12 919 | - | 29 968 | 23 636 | 3 341 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | 0 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 52 223 |
| Driftsresultat | 12 260 |
| Årsresultat | 11 328 |
| Driftsmargin | 23,5 % |
| Sum gjeld | 13 773 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | 12 238 |
| Anleggsmidler | 191 |
| Omløpsmidler | 77 172 |
| Sum eiendeler | 77 362 |
| Egenkapital | 63 590 |
| Kortsiktig gjeld | 13 773 |
| Langsiktig gjeld | 0 |

## Ledelse og styre

- Takahito Iguchi: Styrets leder
- Sven Fredrik Lennart Olsson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vollsveien 2B, 1366 Lysaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
- Etablert: 15.04.1986
- Tidligere navn: NTT COM SECURITY (NORWAY) AS (2013 til 2016); SECODE NORGE AS (2005 til 2013); SECODE SYSTEM SIKKERHET AS (2004 til 2005); SYSTEM SIKKERHET ASA (2001 til 2004); SYSTEM SIKKERHET AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 3 127 992,4 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1986
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 640 av 4 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle, vedlikeholde og markedsføre tjenester knyttet til sikkerhet av data og andre systemer, samt hva som dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 21.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000810797&sokeverdi=939595449&spraak=nb)
- 24.11.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000848410&sokeverdi=939595449&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WEB PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/928437736-web-partner-as) | Bærum | - | 15,4 mill. kr | +7,2 % |
| [PRIMESOURCE AS](https://www.norscout.com/no/company/994846418-primesource-as) | Bærum | - | 12,9 mill. kr | −35,4 % |
| [COMPLAI AS](https://www.norscout.com/no/company/925076767-complai-as) | Bærum | - | 15,8 mill. kr | +140,1 % |
| [RANKEDIN AS](https://www.norscout.com/no/company/919871601-rankedin-as) | Bærum | - | 11,1 mill. kr | +23,4 % |
| [ODIN KONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/916025483-odin-konsult-as) | Bærum | - | 20,6 mill. kr | −6,9 % |
| [ERICHSEN MANAGEMENT CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/929804821-erichsen-management-consulting-as) | Bærum | - | 6,64 mill. kr | +22,5 % |
| [NETNORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/993037079-netnordic-group-as) | Bærum | - | 66,7 mill. kr | +0,8 % |
| [IT RESOURCE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/912512606-it-resource-group-as) | Bærum | - | 6,39 mill. kr | −7,5 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.10.2026.
