---
title: "HUMMEREN HOTELL AS (939633871): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HUMMEREN HOTELL AS i Sola hadde 16,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 47 ansatte. Daglig leder er Liv Roth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/939633871-hummeren-hotell-as"
---

# HUMMEREN HOTELL AS

Drift av hoteller · Sola · Etablert 1986

- Org.nr: 939 633 871
- Telefon: 51 69 40 00
- E-post: post@hummeren.no
- Nettsted: [hummeren.no](https://www.hummeren.no)
- Daglig leder: Liv Roth (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,1 mill. kr (−2,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,48 mill. kr (Margin −9,2 %)
- Ansatte: 47 (Ned fra 58 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 57
- desember 2025: 58
- januar 2026: 26
- februar 2026: 28
- juni 2026: 34
- juli 2026: 39
- august 2026: 43
- oktober 2026: 47

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −29,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −19,9 % i 2024
- Likviditet: 0,91 (svak). Ned fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 29,3 % (god). Ned fra 56,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −27,2 % | −30,9 % | −19,9 % | −29,0 % |
| Driftsmargin | 5,9 % | −11,1 % | −16,3 % | −8,5 % | −9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −79,5 % | −46,2 % | −67,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,82 | 1,27 | 0,91 |
| Soliditet | 65,7 % | 40,7 % | 37,8 % | 56,7 % | 29,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,5 | 1,6 | 0,8 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 871 | 18 037 | 16 546 | 16 491 | 16 104 |
| Driftsresultat | 874 | −1 995 | −2 705 | −1 406 | −1 481 |
| Årsresultat | 717 | −1 524 | −2 167 | −1 142 | −1 303 |
| Driftsmargin | 5,9 % | −11,1 % | −16,3 % | −8,5 % | −9,2 % |
| Sum gjeld | 1 904 | 5 200 | 5 178 | 2 206 | 3 443 |
| Sum driftskostnader | 6 106 | 8 062 | 19 251 | 17 897 | 17 586 |
| Finansresultat | 46 | 46 | 37 | 14 | 25 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 668 | −1 392 | −1 456 |
| Anleggsmidler | 4 139 | 4 348 | 4 070 | 2 299 | 1 753 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 248 | 2 791 | 3 118 |
| Sum eiendeler | 5 545 | 8 770 | 8 318 | 5 090 | 4 870 |
| Egenkapital | 3 640 | 3 570 | 3 141 | 2 884 | 1 428 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 178 | 2 206 | 3 443 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Liv Roth: Daglig leder og styremedlem
- Tom Henning Slethei: Styrets leder
- Elisabeth Slethei: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Havnevegen 30, 4056 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.100 Drift av hoteller
- Etablert: 01.07.1986
- Tidligere navn: KM-INVEST AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1998
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [HAV REGNSKAP STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/931313657-hav-regnskap-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 474 av 1 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hotell med restaurant samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000419470&sokeverdi=939633871&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,19 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [QUALITY AIRPORT HOTEL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/971166053-quality-airport-hotel-stavanger-as) | Sola | 115 | 109 mill. kr | +5,4 % |
| [SMARTHOTEL OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/992206381-smarthotel-oslo-as) | Sola | 40 | 89,8 mill. kr | +7,5 % |
| [HOTELLDRIFT SOLA AS](https://www.norscout.com/no/company/912108864-hotelldrift-sola-as) | Sola | 136 | 136 mill. kr | +10,8 % |
| [SMARTHOTEL FORUS AS](https://www.norscout.com/no/company/986397205-smarthotel-forus-as) | Sola | 18 | 27,5 mill. kr | −11,2 % |
| [TEAM SOLA STRAND AS](https://www.norscout.com/no/company/922021147-team-sola-strand-as) | Sola | 150 | 149 mill. kr | +5,6 % |
| [SMARTHOTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/996508285-smarthotel-as) | Sola | - | 13,6 mill. kr | +8,7 % |
| [SMARTHOTEL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/934952502-smarthotel-stavanger-as) | Sola | - | - | - |
| [HUMMEREN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989887718-hummeren-holding-as) | Sola | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
