---
title: "MYHRE LÅS- OG MEK VERKSTED AS (940317045): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MYHRE LÅS- OG MEK VERKSTED AS i Nittedal hadde 9,38 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Vidar Dagfinn Myhre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/940317045-myhre-las-og-mek-verksted-as"
---

# MYHRE LÅS- OG MEK VERKSTED AS

Produksjon av varer av metalltråd, kjetting og fjærer · Nittedal · Etablert 1986

- Org.nr: 940 317 045
- Telefon: 67 07 30 10
- E-post: salg@myhre-laas.no
- Nettsted: [myhre-laas.no](https://www.myhre-laas.no)
- Daglig leder: Vidar Dagfinn Myhre (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,38 mill. kr (−3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 546 015 kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,1 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak). Opp fra 0,83 i 2024
- Soliditet: 18,4 % (god). Opp fra 16,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 3,1 % | 8,6 % |
| Driftsmargin | 8,9 % | −3,3 % | 5,4 % | 1,9 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −9,8 % | 22,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,07 | 0,83 | 0,88 |
| Soliditet | - | - | 18,1 % | 16,7 % | 18,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,5 | 5,0 | 4,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 265 | 14 516 | 11 099 | 9 754 | 9 384 |
| Driftsresultat | 1 365 | −483 | 602 | 190 | 546 |
| Årsresultat | 1 077 | −549 | 275 | −89 | 191 |
| Driftsmargin | 8,9 % | −3,3 % | 5,4 % | 1,9 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | - | - | 5 015 | 5 096 | 5 393 |
| Sum driftskostnader | 13 900 | 14 999 | 10 498 | 9 565 | 8 838 |
| Finansresultat | −163 | −183 | −262 | −295 | −290 |
| Resultat før skatt | - | - | 340 | −105 | 256 |
| Anleggsmidler | - | - | 3 692 | 3 990 | 3 934 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 435 | 2 129 | 2 673 |
| Sum eiendeler | - | - | 6 127 | 6 119 | 6 607 |
| Egenkapital | - | - | 1 112 | 1 023 | 1 214 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 267 | 2 562 | 3 040 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 748 | 2 534 | 2 353 |

## Ledelse og styre

- Vidar Dagfinn Myhre: Daglig leder og styrets leder
- Ingvill Hoff: Styremedlem
- Jens O Bråten: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stasjonsveien 70, 1482 Nittedal
- Postadresse: Postboks 66, 1486 Nittedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.930 Produksjon av varer av metalltråd, kjetting og fjærer
- Etablert: 29.08.1986
- Aksjekapital: 102 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1986
- Avdelinger: 2 i Nittedal
- Revisor: [BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/930443069-berge-lundal-revisjonsselskap-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 14 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produsksjon og låsservice.

## Siste endringer

- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 11

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000686884&sokeverdi=940317045&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000742328&sokeverdi=940317045&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694693&sokeverdi=940317045&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROSMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/986680829-rosmek-as) | Nittedal | 17 | 18,6 mill. kr | +15,8 % |
| [STÅLKONSTRUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/891156812-stalkonstruksjon-as) | Nittedal | 10 | 17,1 mill. kr | +3,9 % |
| [SØRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/817967272-soran-as) | Nittedal | 22 | 28,6 mill. kr | +11,4 % |
| [ROMERIKE RUSTFRIE AS](https://www.norscout.com/no/company/989432257-romerike-rustfrie-as) | Nittedal | 9 | 10,2 mill. kr | −16,5 % |
| [VARIA MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/980409821-varia-mek-verksted-as) | Nittedal | 29 | 49 mill. kr | +10,2 % |
| [SIMENSEN RUSTFRI AS](https://www.norscout.com/no/company/948545624-simensen-rustfri-as) | Nittedal | 5 | 7,54 mill. kr | −16,7 % |
| [HERAS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/936659128-heras-norway-as) | Nittedal | 323 | 844 mill. kr | +4,0 % |
| [REKKVERK I STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/911885891-rekkverk-i-stal-as) | Nittedal | 5 | 4,82 mill. kr | +46,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
