---
title: "SALGS & INDUSTRIASSISTANSE AS (940635667): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALGS & INDUSTRIASSISTANSE AS i Indre Østfold hadde 2,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Øystein Mollatt. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/940635667-salgs-industriassistanse-as"
---

# SALGS & INDUSTRIASSISTANSE AS

Produksjon av varer av papir og papp ellers · Indre Østfold

- Org.nr: 940 635 667
- Telefon: 66 80 03 00
- E-post: oystein@industriassistanse.no
- Daglig leder: Øystein Mollatt (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,94 mill. kr (+3,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 512 509 kr (Margin 17,4 %)
- Etablert: 1986

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,2 % (svak). Opp fra 0,6 % i 2024
- Likviditet: 4,13 (meget god). Opp fra 2,16 i 2024
- Soliditet: 12,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 11,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,4 % | 0,6 % | 5,2 % |
| Driftsmargin | 7,9 % | 26,2 % | 15,1 % | 2,2 % | 17,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,9 % | −27,8 % | 6,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 2,16 | 4,13 |
| Soliditet | 7,0 % | 13,3 % | 14,7 % | 11,3 % | 12,8 % |
| Gjeldsgrad | 13,2 | 6,5 | 5,8 | 7,9 | 6,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 754 | 3 771 | 3 108 | 2 849 | 2 944 |
| Driftsresultat | 216 | 987 | 468 | 62 | 513 |
| Årsresultat | −13 | 566 | 38 | −369 | 72 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 26,2 % | 15,1 % | 2,2 % | 17,4 % |
| Sum gjeld | 12 081 | 9 608 | 8 810 | 9 007 | 8 306 |
| Sum driftskostnader | 2 538 | 2 784 | 2 640 | 2 787 | 2 431 |
| Finansresultat | −221 | −285 | −424 | −432 | −440 |
| Resultat før skatt | - | - | 44 | −369 | 72 |
| Anleggsmidler | 11 900 | 9 929 | 9 401 | 9 250 | 9 018 |
| Omløpsmidler | - | - | 922 | 900 | 504 |
| Sum eiendeler | 12 995 | 11 087 | 10 323 | 10 150 | 9 522 |
| Egenkapital | 913 | 1 479 | 1 513 | 1 143 | 1 216 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | −44 | 416 | 122 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 8 854 | 8 591 | 8 184 |

## Ledelse og styre

- Øystein Mollatt: Daglig leder og styrets leder
- Øystein Narvhus: Styremedlem
- Ole Jakob Mollatt: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hobølveien 36, 1825 Tomter
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 17.250 Produksjon av varer av papir og papp ellers
- Etablert: 02.09.1986
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1991
- Regnskapsfører: [AA-TEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/915178316-aa-team-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og konsulentvirksomhet i forbindelse med eiendomsomsetning og finansiering, utleie av lokaler, økonomisk og teknisk rådgivning og assistanse, utvikling og testing av ny teknologi, agenturer og produksjonsvirksomhet, samt deltakelse andre beslektede virksomheter.

## Kunngjøringer

- 01.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000330334&sokeverdi=940635667&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000524520&sokeverdi=940635667&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ETIKETT SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/981129466-etikett-systemer-as) | Ullensaker | - | 6,19 mill. kr | +0,7 % |
| [CEBINA AS](https://www.norscout.com/no/company/927152444-cebina-as) | Oslo | - | - | - |
| [HELLE PAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/989939947-helle-papp-as) | Horten | 7 | 9,33 mill. kr | +1,9 % |
| [NORSK ETIKETT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928068005-norsk-etikett-holding-as) | Sandnes | - | - | - |
| [NORSK ETIKETT AS](https://www.norscout.com/no/company/979566387-norsk-etikett-as) | Stavanger | 25 | 102 mill. kr | +6,0 % |
| [ARTINOVA AS](https://www.norscout.com/no/company/951614874-artinova-as) | Nordre Follo | - | - | - |
| [ETTIKETTO TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/968808257-ettiketto-trondheim-as) | Trondheim | 26 | 94,4 mill. kr | −9,9 % |
| [MCC STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/975989348-mcc-stavanger-as) | Stavanger | 39 | 115 mill. kr | −7,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
