---
title: "T FJELLAND & CO AS (940876087): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "T FJELLAND & CO AS i Stavanger hadde 21,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Torbjørn Fjelland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/940876087-t-fjelland-co-as"
---

# T FJELLAND & CO AS

Engroshandel med andre husholdningsvarer · Stavanger · Etablert 1986

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 940 876 087
- Telefon: 51 81 23 00
- E-post: torbjorn@tfjelland.no
- Nettsted: [tfjelland.no](https://tfjelland.no)
- Daglig leder: Torbjørn Fjelland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,8 mill. kr (−5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,58 mill. kr (Margin −21 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- november 2025: 11
- januar 2026: 12
- februar 2026: 13
- mars 2026: 12
- april 2026: 11
- mai 2026: 12
- juni 2026: 11
- juli 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −17,0 % i 2024
- Likviditet: 2,20 (meget god). Ned fra 2,43 i 2024
- Soliditet: −3,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,6 % | 5,9 % | −17,0 % | −12,9 % |
| Driftsmargin | 92,1 % | −147,6 % | 0,4 % | −33,0 % | −21,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −52,6 % | 34,2 % | −100,1 % | −394,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,00 | 2,84 | 2,43 | 2,20 |
| Soliditet | 14,5 % | 1,8 % | 25,1 % | 9,9 % | −3,6 % |
| Gjeldsgrad | 5,9 | 55,5 | 3,0 | 9,1 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 355 | 1 379 | 28 282 | 23 057 | 21 820 |
| Driftsresultat | 22 443 | −2 036 | 124 | −7 605 | −4 581 |
| Årsresultat | 20 455 | −159 | 6 509 | −6 554 | −4 338 |
| Driftsmargin | 92,1 % | −147,6 % | 0,4 % | −33 % | −21 % |
| Sum gjeld | 32 304 | 25 413 | 29 318 | 29 697 | 31 087 |
| Sum driftskostnader | - | - | 28 158 | 30 661 | 26 402 |
| Finansresultat | - | - | 1 633 | 1 051 | 243 |
| Resultat før skatt | 24 289 | −1 558 | 1 756 | −6 554 | −4 338 |
| Anleggsmidler | 22 263 | 18 959 | 5 425 | 4 722 | 4 852 |
| Omløpsmidler | 15 503 | 6 911 | 33 717 | 28 243 | 25 166 |
| Sum eiendeler | 37 766 | 25 871 | 39 141 | 32 966 | 30 017 |
| Egenkapital | 5 463 | 458 | 9 823 | 3 269 | −1 070 |
| Kortsiktig gjeld | 11 404 | 6 893 | 11 862 | 11 640 | 11 422 |
| Langsiktig gjeld | 20 900 | 18 520 | 17 456 | 18 057 | 19 664 |

## Konsern

3 selskaper.

- T FJELLAND & CO AS (Denne bedriften)
  - [MX SPORT HILLEVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/974526859-mx-sport-hillevag-as) (8 ansatte)
  - [SPORT 1 SOTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/976865022-sport-1-sotra-as) (21 ansatte)

## Ledelse og styre

- Torbjørn Fjelland: Daglig leder og styrets leder
- Helene Merethe Fjelland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sandvikveien 8, 4016 Stavanger
- Postadresse: Postboks 2044 Hillevåg, 4095 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarer
- Etablert: 10.09.1986
- Aksjekapital: 450 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/989048732-idso-ravnas-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 193 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Engroshandel, utleie av eiendommer, deltakelse i andre selskaper og hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 21.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000811151&sokeverdi=940876087&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602811&sokeverdi=940876087&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679992&sokeverdi=940876087&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PREMIERE PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929988825-premiere-produkter-as) | Stavanger | 16 | 41,7 mill. kr | +5,6 % |
| [PROVERN AS](https://www.norscout.com/no/company/928513750-provern-as) | Stavanger | 6 | 22,9 mill. kr | +129,3 % |
| [RC GROSSISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/992920726-rc-grossisten-as) | Stavanger | 31 | 879 865 kr | −14,3 % |
| [RAMPLINE AS](https://www.norscout.com/no/company/997335163-rampline-as) | Stavanger | 6 | 13 mill. kr | +39,8 % |
| [NORTENT AS](https://www.norscout.com/no/company/923257748-nortent-as) | Stavanger | 5 | 20 mill. kr | +8,7 % |
| [VORN EQUIPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/998039975-vorn-equipment-as) | Stavanger | - | 27,1 mill. kr | +11,1 % |
| [GEIR HENANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/996869679-geir-henanger-as) | Stavanger | - | 4,93 mill. kr | +5,3 % |
| [ANNA MALENA AS](https://www.norscout.com/no/company/995894149-anna-malena-as) | Stavanger | - | 2,95 mill. kr | −3,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
