---
title: "ALUTEC AS (941935400): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ALUTEC AS i Bjørnafjorden hadde 133 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Espen Aspenes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/941935400-alutec-as"
---

# ALUTEC AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Bjørnafjorden · Etablert 1986

- Org.nr: 941 935 400
- Telefon: 56 30 41 00
- Nettsted: [alutec.no](https://www.alutec.no)
- Daglig leder: Espen Aspenes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 133 mill. kr (+19,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 19,4 mill. kr (Margin 14,5 %)
- Ansatte: 31 (Opp fra 28 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 28
- november 2025: 29
- februar 2026: 31
- juni 2026: 30
- juli 2026: 32
- august 2026: 31

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,7 % (meget god). Opp fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 2,35 (meget god). Ned fra 2,83 i 2024
- Soliditet: 72,6 % (meget god). Opp fra 70,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,6 % | 18,9 % | 16,7 % | 20,7 % |
| Driftsmargin | 24,0 % | 14,9 % | 14,1 % | 13,9 % | 14,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,6 % | 42,3 % | 28,3 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 8,65 | 12,45 | 3,90 | 2,83 | 2,35 |
| Soliditet | 13,0 % | 15,9 % | 60,0 % | 70,6 % | 72,6 % |
| Gjeldsgrad | 6,7 | 5,3 | 0,7 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 149 181 | 149 684 | 117 479 | 111 600 | 133 309 |
| Driftsresultat | 35 732 | 22 287 | 16 583 | 15 557 | 19 393 |
| Årsresultat | 42 387 | 3 892 | 21 510 | 15 738 | 16 678 |
| Driftsmargin | 24 % | 14,9 % | 14,1 % | 13,9 % | 14,5 % |
| Sum gjeld | 302 035 | 259 536 | 43 917 | 29 842 | 28 808 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 96 043 | 113 916 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 958 | 1 945 |
| Resultat før skatt | 50 885 | 6 408 | 24 331 | 19 515 | 21 339 |
| Anleggsmidler | 144 023 | 114 395 | 35 344 | 34 292 | 37 508 |
| Omløpsmidler | 203 289 | 194 310 | 74 571 | 67 359 | 67 788 |
| Sum eiendeler | 347 312 | 308 705 | 109 915 | 101 652 | 105 296 |
| Egenkapital | 45 277 | 49 169 | 65 999 | 71 810 | 76 488 |
| Kortsiktig gjeld | 23 497 | 15 606 | 19 101 | 23 815 | 28 808 |
| Langsiktig gjeld | 278 538 | 243 929 | 24 815 | 6 026 | - |

## Ledelse og styre

- Espen Aspenes: Daglig leder
- Arne Alf Haldorsen: Styrets leder
- Knut Jarle Aspenes: Styremedlem
- Bjørn Stian Bjoarvik: Styremedlem
- Gunnar Utskot: Styremedlem
- Elin Bratland: Styremedlem
- Hilde Sælen: Styremedlem
- Kristine Aspenes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 43, 5210 Os
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 19.12.1986
- Aksjekapital: 36 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1987
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg, utleie av stillas, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 18.09.2026: Styret endret
- 11.08.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000678517&sokeverdi=941935400&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000610669&sokeverdi=941935400&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549285&sokeverdi=941935400&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 18.03.2026: Tilskudd fra SIVA - SELSKAPET FOR INDUSTRIVEKST SF, 72 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OS MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/955552415-os-maskinering-as) | Bjørnafjorden | 60 | 148 mill. kr | +0,9 % |
| [MARINE FABRICATION AS](https://www.norscout.com/no/company/991965505-marine-fabrication-as) | Bjørnafjorden | 15 | 24,7 mill. kr | +8,1 % |
| [NOR-MÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/858097002-nor-maer-as) | Bjørnafjorden | 5 | 29 mill. kr | +76,6 % |
| [MARINE HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/882581802-marine-house-as) | Bjørnafjorden | - | 3,5 mill. kr | +7,5 % |
| [KAPSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/989031600-kapsel-as) | Bjørnafjorden | - | 160 000 kr | - |
| [AOI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932465701-aoi-holding-as) | Bjørnafjorden | - | 51 310 kr | - |
| [PERESTROJKA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/914730414-perestrojka-invest-as) | Bjørnafjorden | - | 0 kr | - |
| [FINNSITT AS](https://www.norscout.com/no/company/989036408-finnsitt-as) | Bjørnafjorden | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
