---
title: "B Innvær AS (942265433): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "B Innvær AS i Bømlo hadde 40,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Berner Elias Innvær. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/942265433-b-innvaer-as"
---

# B Innvær AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Bømlo · Etablert 1987

- Org.nr: 942 265 433
- Telefon: 53 42 85 40
- E-post: post@innvar.no
- Daglig leder: Berner Elias Innvær (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40,2 mill. kr (−0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3 mill. kr (Margin −7,5 %)
- Ansatte: 32

## Ansatte

- desember 2025: 29
- januar 2026: 30
- februar 2026: 31
- mai 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,8 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Ned fra 1,33 i 2024
- Soliditet: 9,6 % (svak). Ned fra 20,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,6 % | - | - | −8,8 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 9,2 % | 0,7 % | −6,1 % | −7,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | −84,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 1,81 | - | 1,33 | 1,05 |
| Soliditet | - | - | - | 20,9 % | 9,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 3,8 | 9,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 889 | 40 235 | 40 041 | 40 325 | 40 225 |
| Driftsresultat | 2 736 | 3 714 | 265 | −2 453 | −3 005 |
| Årsresultat | 2 599 | 3 307 | −364 | −3 621 | −4 340 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 9,2 % | 0,7 % | −6,1 % | −7,5 % |
| Sum gjeld | 13 148 | 14 748 | 23 067 | 27 695 | 27 818 |
| Sum driftskostnader | - | - | 39 776 | 42 779 | 43 229 |
| Finansresultat | - | - | −690 | −1 168 | −1 336 |
| Resultat før skatt | 2 599 | 3 406 | −425 | −3 621 | −4 340 |
| Anleggsmidler | 6 903 | 10 039 | - | 16 630 | 17 061 |
| Omløpsmidler | 15 219 | 15 991 | - | 18 362 | 13 714 |
| Sum eiendeler | 22 122 | 26 030 | - | 34 992 | 30 774 |
| Egenkapital | - | - | - | 7 297 | 2 957 |
| Kortsiktig gjeld | 7 207 | 8 844 | - | 13 820 | 13 012 |
| Langsiktig gjeld | 5 941 | 5 905 | - | 13 876 | - |

## Ledelse og styre

- Berner Elias Innvær: Daglig leder og styremedlem
- Kristian Innvær: Styrets leder
- Roy Bjarte Innvær: Styremedlem
- Kjell Arne Innvær: Styremedlem
- Simon Innvær: Styremedlem
- Tadas Kucinskas: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hollundsdalen, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 24.01.1987
- Aksjekapital: 480 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1987
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 48 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industrivirksomhet, særlig trevareindustri og annen virksomhet som naturlig faller inn under dette , herunder deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 21.09.2026: Styret endret
- 26.08.2026: Daglig leder endret
- 02.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 21.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000753040&sokeverdi=942265433&spraak=nb)
- 26.08.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000715113&sokeverdi=942265433&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602828&sokeverdi=942265433&spraak=nb)
- 02.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000038764&sokeverdi=942265433&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000564504&sokeverdi=942265433&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.03.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,35 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JATRE AS](https://www.norscout.com/no/company/945735406-jatre-as) | Hustadvika | 34 | 59 mill. kr | +16,4 % |
| [MOELVEN LIST AS](https://www.norscout.com/no/company/951278017-moelven-list-as) | Eidsvoll | 30 | 107 mill. kr | +20,1 % |
| [TRETEC BYGGSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/829151642-tretec-byggsystemer-as) | Stavanger | 34 | 102 mill. kr | +39,9 % |
| [RANAHYTTA AS](https://www.norscout.com/no/company/925269506-ranahytta-as) | Rana | 30 | 93,2 mill. kr | +33 % |
| [AS NOR-TRAPP](https://www.norscout.com/no/company/915279376-as-nor-trapp) | Rakkestad | 35 | 49,6 mill. kr | +10,6 % |
| [TRE TRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/959489157-tre-trapp-as) | Asker | 30 | 41,7 mill. kr | +10,5 % |
| [FERDIGHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/911612860-ferdighus-as) | Sørreisa | 35 | 92,8 mill. kr | +37,9 % |
| [SØRLANDSLISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987333057-sorlandslisten-as) | Grimstad | 30 | 32 mill. kr | −9,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
