---
title: "DOKKA FASTENERS AS (942850999): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DOKKA FASTENERS AS i Nordre Land hadde 374 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 146 ansatte. Daglig leder er Andre Klaseie. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/942850999-dokka-fasteners-as"
---

# DOKKA FASTENERS AS

Produksjon av bolter og skruer · Nordre Land · Etablert 1987

Heleid av [ARVID NILSSON NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/959514887-arvid-nilsson-norge-as)

- Org.nr: 942 850 999
- E-post: info@dokkafasteners.com
- Nettsted: [dokkafasteners.com](https://dokkafasteners.com)
- Daglig leder: Andre Klaseie (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 374 mill. kr (+10,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,18 mill. kr (Margin 1,9 %)
- Ansatte: 146 (Opp fra 140 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 144
- oktober 2025: 140
- november 2025: 142
- desember 2025: 143
- januar 2026: 144
- februar 2026: 141
- mars 2026: 146
- april 2026: 145
- juni 2026: 147
- juli 2026: 144
- august 2026: 146

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,5 % (svak). Ned fra 22,5 % i 2024
- Likviditet: 1,20 (tilfredsstillende). Ned fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 47,1 % (meget god). Ned fra 55,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,1 % | 16,6 % | 22,5 % | 4,5 % |
| Driftsmargin | −42,6 % | 9,0 % | 8,7 % | 9,2 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 34,1 % | 5,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 1,09 | - | 1,56 | 1,20 |
| Soliditet | - | - | 48,3 % | 55,2 % | 47,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,1 | 0,8 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 282 636 | 354 357 | 258 324 | 337 718 | 374 263 |
| Driftsresultat | −120 454 | 31 882 | 22 595 | 31 097 | 7 176 |
| Årsresultat | −114 656 | 28 491 | 18 173 | 26 344 | 5 141 |
| Driftsmargin | −42,6 % | 9,0 % | 8,7 % | 9,2 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 166 865 | 162 245 | 68 653 | 73 366 | 107 456 |
| Sum driftskostnader | - | - | 235 730 | 306 622 | 367 087 |
| Finansresultat | - | - | −4 422 | −4 753 | −2 035 |
| Resultat før skatt | −126 360 | 28 491 | - | 26 344 | 5 141 |
| Anleggsmidler | 36 593 | 31 288 | 30 381 | 49 279 | 73 798 |
| Omløpsmidler | 147 805 | 176 982 | - | 114 628 | 129 340 |
| Sum eiendeler | 184 398 | 208 270 | 132 850 | 163 907 | 203 138 |
| Egenkapital | - | - | 64 197 | 90 541 | 95 682 |
| Kortsiktig gjeld | 166 865 | 162 245 | - | 73 366 | 107 456 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [ARVID NILSSON NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/959514887-arvid-nilsson-norge-as) (Morselskap)
  - DOKKA FASTENERS AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Andre Klaseie: Daglig leder og styrets leder
- Torleik Larsen: Styremedlem
- Andre Scheidt: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rosteinvegen 7, 2870 Dokka
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.940 Produksjon av bolter og skruer
- Etablert: 19.01.1987
- Aksjekapital: 9 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1987
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 10 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg. Formålet skal dessuten være å tegne og eie aksjer i andre selskaper som driver virksomhet som har tilknytning til egen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000618626&sokeverdi=942850999&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826135&sokeverdi=942850999&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728734&sokeverdi=942850999&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 4,47 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RUSTFRIE BERGH AS](https://www.norscout.com/no/company/989740776-rustfrie-bergh-as) | Nordre Land | 53 | 112 mill. kr | +20,5 % |
| [VÅPENSMIA AS](https://www.norscout.com/no/company/928003965-vapensmia-as) | Nordre Land | 47 | 107 mill. kr | +7,0 % |
| [MYHRE SMIE AS](https://www.norscout.com/no/company/927995611-myhre-smie-as) | Nordre Land | 9 | 9,87 mill. kr | +13,8 % |
| [VINJARMOEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/940612454-vinjarmoen-eiendom-as) | Nordre Land | - | 3,63 mill. kr | +9,0 % |
| [OPPLAND PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/924353228-oppland-pulverlakk-as) | Nordre Land | - | 3,45 mill. kr | −13,8 % |
| [ELOSIL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/943480745-elosil-holding-as) | Nordre Land | - | 0 kr | - |
| [BRATTRUD PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/938128960-brattrud-pulverlakk-as) | Nordre Land | - | - | - |
| [HRC EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/922875243-hrc-europe-as) | Lier | 19 | 59,8 mill. kr | +9,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.08.2026.
