---
title: "ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON AS (942874618): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON AS i Ringsaker hadde 91 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 44 ansatte. Daglig leder er Roger Tiller. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/942874618-arnkvaern-miljo-og-renovasjon-as"
---

# ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Ringsaker · Etablert 1987

- Org.nr: 942 874 618
- Telefon: 62 35 50 00
- Daglig leder: Roger Tiller

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 91 mill. kr (−16,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 18,8 mill. kr (Margin 20,7 %)
- Ansatte: 44

## Ansatte

- september 2025: 48
- desember 2025: 47
- februar 2026: 46
- mars 2026: 45
- mai 2026: 44

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,9 % (meget god). Opp fra 25,2 % i 2024
- Likviditet: 1,47 (tilfredsstillende). Ned fra 1,49 i 2024
- Soliditet: 24,8 % (god). Opp fra 19,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,0 % | 17,2 % | 25,2 % | 25,9 % |
| Driftsmargin | 13,2 % | 15,4 % | 10,5 % | 14,5 % | 20,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 87,7 % | 58,1 % | 98,6 % | 104,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 1,66 | 1,55 | 1,49 | 1,47 |
| Soliditet | 23,8 % | 25,1 % | 25,7 % | 19,0 % | 24,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 3,0 | 2,9 | 4,3 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 88 582 | 90 353 | 93 627 | 108 711 | 91 043 |
| Driftsresultat | 11 701 | 13 890 | 9 830 | 15 729 | 18 838 |
| Årsresultat | 8 606 | 10 243 | 6 781 | 10 784 | 13 178 |
| Driftsmargin | 13,2 % | 15,4 % | 10,5 % | 14,5 % | 20,7 % |
| Sum gjeld | 45 931 | 46 432 | 41 629 | 58 060 | 57 101 |
| Sum driftskostnader | - | - | 83 798 | 92 982 | 72 205 |
| Finansresultat | - | - | −1 134 | −1 908 | −1 931 |
| Resultat før skatt | 11 038 | 13 134 | 8 696 | 13 820 | 16 907 |
| Anleggsmidler | 36 707 | 36 481 | 30 137 | 44 814 | 52 709 |
| Omløpsmidler | 23 571 | 25 540 | 25 862 | 26 901 | 23 224 |
| Sum eiendeler | 60 277 | 62 022 | 55 999 | 71 714 | 75 933 |
| Egenkapital | 14 347 | 15 589 | 14 370 | 13 654 | 18 832 |
| Kortsiktig gjeld | 14 061 | 15 344 | 16 650 | 18 003 | 15 800 |
| Langsiktig gjeld | 31 870 | 31 088 | 24 978 | 40 057 | 41 302 |

## Ledelse og styre

- Roger Tiller: Daglig leder
- Ole Kristian Qvale: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Arnkvernvegen 98, 2320 Furnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 02.01.1987
- Aksjekapital: 1 820 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1987
- Revisor: [ORKLA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925180386-orkla-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Renovasjon, transport og hva dermed står i for- bindelse. Selskapet kan videre eie fast eiendom og kan likeledes ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000579884&sokeverdi=942874618&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000524542&sokeverdi=942874618&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VA 365 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920407064-va-365-holding-as) | Ringsaker | 5 | 20,4 mill. kr | +45,1 % |
| [VA365 INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/936446388-va365-invest-as) | Ringsaker | - | - | - |
| [STOKLANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/916288824-stoklands-as) | Hamarøy | 51 | 72,2 mill. kr | −8,3 % |
| [NORVA24 GRAVCO AS](https://www.norscout.com/no/company/998586259-norva24-gravco-as) | Oslo | 42 | 98,3 mill. kr | −11,3 % |
| [NORVA24 SØRMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/915684092-norva24-sormiljo-as) | Kristiansand | 54 | 120 mill. kr | −5,5 % |
| [ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/912400573-arnkvaern-miljo-og-renovasjon-oslo-as) | Oslo | 41 | 97,4 mill. kr | −8,5 % |
| [BR. STENSKJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/963597185-br-stenskjaer-as) | Nord-Odal | 65 | 126 mill. kr | +1,6 % |
| [X-VAC AS](https://www.norscout.com/no/company/935602114-x-vac-as) | Nesodden | 39 | 92,5 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
