---
title: "STANGNESHALLEN AS (943103089): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STANGNESHALLEN AS i Harstad hadde 2,55 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Beate Tande. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/943103089-stangneshallen-as"
---

# STANGNESHALLEN AS

Drift av idrettsanlegg · Harstad · Etablert 1987

- Org.nr: 943 103 089
- Telefon: 90917400
- Daglig leder: Beate Tande

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,55 mill. kr (+7,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 14 540 kr (Margin 0,6 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,4 % (svak). Opp fra −9,4 % i 2024
- Likviditet: 2,78 (meget god). Opp fra 2,29 i 2024
- Soliditet: 69,8 % (meget god). Opp fra 67,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,6 % | −4,2 % | −9,4 % | 2,4 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 7,7 % | −3,2 % | −6,2 % | 0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −7,1 % | −15,3 % | 2,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,99 | 2,29 | 2,78 |
| Soliditet | 81,6 % | 79,3 % | 70,8 % | 67,1 % | 69,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 020 | 2 284 | 2 409 | 2 382 | 2 552 |
| Driftsresultat | 150 | 176 | −77 | −147 | 15 |
| Årsresultat | 151 | 180 | −74 | −143 | 21 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 7,7 % | −3,2 % | −6,2 % | 0,6 % |
| Sum gjeld | 203 | 282 | 415 | 423 | 383 |
| Sum driftskostnader | 1 870 | 2 108 | 2 486 | 2 529 | 2 538 |
| Finansresultat | 151 | 180 | 3 | 4 | 7 |
| Resultat før skatt | - | - | −74 | −143 | 21 |
| Anleggsmidler | 340 | 310 | 645 | 605 | 463 |
| Omløpsmidler | - | - | 777 | 682 | 805 |
| Sum eiendeler | 1 103 | 1 362 | 1 422 | 1 287 | 1 268 |
| Egenkapital | 900 | 1 081 | 1 006 | 864 | 885 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 260 | 297 | 289 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 156 | 126 | - |

## Ledelse og styre

- Beate Tande: Daglig leder
- Geir Arnold Olsen: Styrets leder
- Odd Ivar Lauritzen: Styremedlem
- Lennart Edvardsen: Styremedlem
- Trine Synnøve Bergland: Styremedlem
- Annie Kristine Småback: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Valanveien 2A, 9409 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 08.04.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1988
- Regnskapsfører: [ALTIPLUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/960595459-altipluss-as)
- Størrelse: Nr. 267 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppføre og drive idrettshall samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette. Fremme idretten i Harstad. Gi tilbud til idretts- interesserte mennesker.

## Siste endringer

- 12.05.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000234202&sokeverdi=943103089&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GROTTEBADET AS](https://www.norscout.com/no/company/979338376-grottebadet-as) | Harstad | 50 | 24,2 mill. kr | +4,4 % |
| [LANDSÅSHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926829467-landsashallen-as) | Harstad | - | 1,36 mill. kr | +16,7 % |
| [HARSTAD IDRETTLSLAG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987484357-harstad-idrettlslag-eiendom-as) | Harstad | - | 1,24 mill. kr | - |
| [HARSTAD ARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/937189761-harstad-arena-as) | Harstad | - | - | - |
| [SANDSØY AKTIVITET AS](https://www.norscout.com/no/company/922204152-sandsoy-aktivitet-as) | Harstad | 7 | 980 909 kr | −29,7 % |
| [ARCTIC RACE OF NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/999653030-arctic-race-of-norway-as) | Harstad | - | 49,4 mill. kr | +5,9 % |
| [ARCTIC SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/993643637-arctic-sport-as) | Harstad | 7 | 15,8 mill. kr | +55,8 % |
| [TASTE OF THE ARCTIC AS](https://www.norscout.com/no/company/929553691-taste-of-the-arctic-as) | Harstad | - | 1,6 mill. kr | +11,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.05.2026.
