---
title: "Gaupen-Henger AS (943412707): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Gaupen-Henger AS i Ringsaker hadde 105 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 36 ansatte. Daglig leder er Terje Frydenlund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/943412707-gaupen-henger-as"
---

# Gaupen-Henger AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Ringsaker · Etablert 1987

- Org.nr: 943 412 707
- Telefon: 62 33 19 05
- E-post: firmapost@gaupen.no
- Nettsted: [gaupen.no](https://gaupen.no)
- Daglig leder: Terje Frydenlund

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 105 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,59 mill. kr (Margin 2,5 %)
- Ansatte: 36 (Opp fra 32 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 33
- oktober 2025: 34
- desember 2025: 32
- mai 2026: 33
- juni 2026: 34
- juli 2026: 35
- oktober 2026: 36

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,8 % (svak). Opp fra −5,2 % i 2024
- Likviditet: 5,14 (meget god). Ned fra 6,16 i 2024
- Soliditet: 79,8 % (meget god). Ned fra 83,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,8 % | 2,9 % | −5,2 % | 4,8 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | −0,4 % | 1,6 % | −3,1 % | 2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −1,3 % | 3,6 % | −6,5 % | 5,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,36 | 4,24 | 5,19 | 6,16 | 5,14 |
| Soliditet | 76,6 % | 75,9 % | 79,9 % | 83,1 % | 79,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 147 326 | 151 937 | 107 775 | 99 259 | 105 500 |
| Driftsresultat | 3 813 | −554 | 1 724 | −3 099 | 2 590 |
| Årsresultat | 2 938 | −483 | 1 352 | −2 404 | 2 101 |
| Driftsmargin | 2,6 % | −0,4 % | 1,6 % | −3,1 % | 2,5 % |
| Sum gjeld | 14 978 | 15 365 | 12 206 | 9 358 | 11 688 |
| Sum driftskostnader | - | - | 106 051 | 102 358 | 102 910 |
| Finansresultat | - | - | 13 | 18 | 106 |
| Resultat før skatt | 3 768 | −617 | 1 738 | −3 082 | 2 695 |
| Anleggsmidler | 1 013 | 1 016 | 699 | 1 210 | 630 |
| Omløpsmidler | 62 922 | 62 823 | 60 033 | 54 271 | 57 282 |
| Sum eiendeler | 63 935 | 63 839 | 60 732 | 55 481 | 57 912 |
| Egenkapital | 48 957 | 48 474 | 48 526 | 46 122 | 46 224 |
| Kortsiktig gjeld | 14 428 | 14 815 | 11 571 | 8 808 | 11 138 |
| Langsiktig gjeld | 550 | 550 | 635 | 550 | 550 |

## Ledelse og styre

- Terje Frydenlund: Daglig leder
- Stephane Bernard Gigou: Styrets leder
- Michel Freiche: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tangnesvegen 163, 2355 Gaupen
- Postadresse: 2355 Gaupen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 26.05.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1976
- Revisor: [FLYT REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/951697826-flyt-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 64 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, handel og annen økonomisk virksomhet. Selskapet kan også engasjere seg i annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 17.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000064507&sokeverdi=943412707&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694696&sokeverdi=943412707&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [O.L. ENGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991982132-o-l-engen-as) | Ringsaker | 21 | 46,5 mill. kr | +24,1 % |
| [GAUPEN-HENGER EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/825427872-gaupen-henger-eiendom-as) | Ringsaker | - | 4,61 mill. kr | +0,3 % |
| [STRAUMEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/951999415-straumen-bil-as) | Vestnes | 38 | 131 mill. kr | +15,1 % |
| [TREDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/945707208-tredal-as) | Lindesnes | 34 | 57,4 mill. kr | +0,8 % |
| [ARKA AS](https://www.norscout.com/no/company/915303935-arka-as) | Bjørnafjorden | 53 | 123 mill. kr | −14,2 % |
| [AUKA KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/933738116-auka-karosseri-as) | Stjørdal | 31 | 26,9 mill. kr | - |
| [EGENES BRANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966861320-egenes-brannteknikk-as) | Flekkefjord | 61 | 336 mill. kr | +8,8 % |
| [MAUR BILPÅBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/981381394-maur-bilpabygg-as) | Drammen | 30 | 167 mill. kr | −23,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
