---
title: "STÅLTEKNIKK AS (943828830): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅLTEKNIKK AS i Klepp hadde 82,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Halvor Bergby. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/943828830-stalteknikk-as"
---

# STÅLTEKNIKK AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Klepp · Etablert 1987

- Org.nr: 943 828 830
- Telefon: 99273000
- Nettsted: [staalteknikk.no](https://staalteknikk.no)
- Daglig leder: Halvor Bergby

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 82,2 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6 000 kr (Margin 0,0 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 34 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 34
- januar 2026: 33
- februar 2026: 34
- mars 2026: 32
- mai 2026: 27
- juli 2026: 26
- august 2026: 25
- september 2026: 24
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −30,0 % i 2024
- Likviditet: 0,85 (svak). Ned fra 0,88 i 2024
- Soliditet: −16,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −10,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,5 % | 3,5 % | −30,0 % | 0,5 % |
| Driftsmargin | −2,5 % | 1,8 % | 1,0 % | −8,3 % | 0,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 36,8 % | 11,6 % | −459,6 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,25 | 1,22 | 0,88 | 0,85 |
| Soliditet | 26,2 % | 21,9 % | 19,8 % | −10,4 % | −16,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 3,6 | 4,1 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 83 907 | 113 077 | 81 688 | 81 445 | 82 222 |
| Driftsresultat | −2 131 | 2 045 | 839 | −6 755 | 6 |
| Årsresultat | −1 720 | 1 477 | 468 | −6 269 | −498 |
| Driftsmargin | −2,5 % | 1,8 % | 1,0 % | −8,3 % | 0,0 % |
| Sum gjeld | 12 516 | 21 088 | 18 531 | 18 051 | 15 637 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 88 200 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 160 | - |
| Resultat før skatt | −2 203 | 1 907 | 609 | −6 595 | −498 |
| Anleggsmidler | 1 934 | 1 346 | 3 627 | 2 234 | 1 637 |
| Omløpsmidler | 15 026 | 25 663 | 19 474 | 14 118 | 11 803 |
| Sum eiendeler | 16 960 | 27 009 | 23 101 | 16 351 | 13 440 |
| Egenkapital | 4 444 | 5 921 | 4 569 | −1 700 | −2 197 |
| Kortsiktig gjeld | 12 155 | 20 610 | 15 975 | 16 088 | 13 958 |
| Langsiktig gjeld | 361 | 478 | 2 556 | 1 963 | 1 679 |

## Ledelse og styre

- Halvor Bergby: Daglig leder
- Leif Børge Vestersjø: Styrets leder
- Sven Erik Skretting: Styremedlem
- Ragnhild Vatne: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Robotvegen 10, 4340 Bryne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 21.04.1987
- Tidligere navn: FRAME AS (1995 til 2006)
- Aksjekapital: 1 002 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2010
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 54 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Verkstedproduksjon og montasje samt deltakelse i andre selskaper med lignende formål.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Regnskapsfører endret
- 14.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 14.09.2026: Aksjekapital endret
- 14.09.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 14.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000742366&sokeverdi=943828830&spraak=nb)
- 14.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000742365&sokeverdi=943828830&spraak=nb)
- 14.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000742367&sokeverdi=943828830&spraak=nb)
- 01.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000723758&sokeverdi=943828830&spraak=nb)
- 06.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000730035&sokeverdi=943828830&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RPT PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/980874656-rpt-production-as) | Klepp | 42 | 136 mill. kr | −13,9 % |
| [ARILD AUESTAD MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/841096932-arild-auestad-montasje-as) | Klepp | 8 | 6,96 mill. kr | −43,9 % |
| [STEELWORK AS](https://www.norscout.com/no/company/977066719-steelwork-as) | Klepp | 85 | 190 mill. kr | +40,1 % |
| [METALL INDUSTRI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997972244-metall-industri-invest-as) | Klepp | - | 4,29 mill. kr | −2,2 % |
| [KGP AS](https://www.norscout.com/no/company/926410326-kgp-as) | Klepp | - | 0 kr | - |
| [TRAPPETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/986646841-trappeteknikk-as) | Klepp | 29 | 51,6 mill. kr | +5,9 % |
| [ONE MACHINING AS](https://www.norscout.com/no/company/993914037-one-machining-as) | Klepp | 21 | 50,4 mill. kr | +38 % |
| [ULTRA-TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/925887498-ultra-technology-as) | Klepp | 17 | 30 mill. kr | +13,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
