---
title: "SMØLAVINDUET AS (943879796): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SMØLAVINDUET AS i Smøla hadde 6,42 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Ole Rousing. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/943879796-smolavinduet-as"
---

# SMØLAVINDUET AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Smøla · Etablert 1987

- Org.nr: 943 879 796
- Telefon: 71 54 43 50
- Daglig leder: Ole Rousing (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,42 mill. kr (+53 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 457 495 kr (Margin 7,1 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- februar 2026: 7
- april 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,2 % (tilfredsstillende). Opp fra −14,1 % i 2024
- Likviditet: 0,60 (svak). Ned fra 0,64 i 2024
- Soliditet: 14,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | 5,0 % | −14,1 % | 9,2 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,9 % | 3,8 % | −19,0 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,9 % | −103,8 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,94 | 0,64 | 0,60 |
| Soliditet | 18,8 % | 19,1 % | 23,9 % | 8,6 % | 14,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,3 | 4,2 | 3,2 | 10,6 | 5,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 192 | 6 098 | 7 787 | 4 194 | 6 418 |
| Driftsresultat | 346 | 301 | 293 | −798 | 457 |
| Årsresultat | 220 | 199 | 63 | −958 | 253 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,9 % | 3,8 % | −19 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 4 113 | 4 860 | 4 469 | 4 722 | 4 080 |
| Sum driftskostnader | 5 846 | 5 797 | 7 494 | 4 992 | 5 961 |
| Finansresultat | −125 | −102 | −230 | −160 | −205 |
| Resultat før skatt | - | - | 63 | −958 | 253 |
| Anleggsmidler | 2 683 | 2 598 | 2 734 | 2 725 | 2 640 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 136 | 2 441 | 2 136 |
| Sum eiendeler | 5 062 | 6 008 | 5 871 | 5 166 | 4 776 |
| Egenkapital | 949 | 1 148 | 1 402 | 444 | 696 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 330 | 3 824 | 3 585 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 138 | 898 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Rousing: Daglig leder og styrets leder
- Ole Christian Rousing: Styremedlem
- Ingeborg Rousing: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nordvikveien 32, 6570 Smøla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 09.07.1987
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1987
- Regnskapsfører: [ØKONOMITJENESTEN.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/997934121-okonomitjenesten-no-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av trevarer og annen virksomhet i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 16.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000270586&sokeverdi=943879796&spraak=nb)
- 30.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000901872&sokeverdi=943879796&spraak=nb)
- 30.12.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000901873&sokeverdi=943879796&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000576604&sokeverdi=943879796&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [M.DOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/933765016-m-door-as) | Oslo | 5 | 12,9 mill. kr | - |
| [HOV TRE & GLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/987051655-hov-tre-glass-as) | Sandnes | 5 | 4,75 mill. kr | −16,5 % |
| [LØVDALS TREVARE PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997864654-lovdals-trevare-produksjon-as) | Tvedestrand | 6 | 3,62 mill. kr | +17,6 % |
| [VINGER TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/925315915-vinger-trevare-as) | Bamble | 5 | 4,56 mill. kr | +8,8 % |
| [Brusveen Snekkerverksted AS](https://www.norscout.com/no/company/947788434-brusveen-snekkerverksted-as) | Øystre Slidre | 6 | 4,23 mill. kr | +1,0 % |
| [HÆGELAND TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930969362-haegeland-trevarefabrikk-as) | Vennesla | 5 | 3,93 mill. kr | −14,1 % |
| [SOLLIHØGDA TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/935339642-sollihogda-trevarefabrikk-as) | Eidsvoll | 6 | 5,85 mill. kr | +13 % |
| [NORDAN GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/891806752-nordan-gruppen-as) | Lund | - | 239 mill. kr | −26,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.05.2026.
