---
title: "SKATTKJÆR SKIFERINDUSTRI AS (944127194): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKATTKJÆR SKIFERINDUSTRI AS i Haugesund hadde 26,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Einar Skattkjær. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/944127194-skattkjaer-skiferindustri-as"
---

# SKATTKJÆR SKIFERINDUSTRI AS

Hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein · Haugesund · Etablert 1987

- Org.nr: 944 127 194
- Telefon: 52 70 42 90
- Nettsted: [skattkjaer.no](https://skattkjaer.no)
- Daglig leder: Einar Skattkjær (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,2 mill. kr (+15,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,57 mill. kr (Margin 9,8 %)
- Ansatte: 14

## Ansatte

- april 2026: 11
- juni 2026: 12
- august 2026: 13
- september 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,3 % (god). Opp fra 13,7 % i 2024
- Likviditet: 4,39 (meget god). Ned fra 4,77 i 2024
- Soliditet: 45,6 % (meget god). Opp fra 41,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,8 % | 18,7 % | 13,7 % | 14,3 % |
| Driftsmargin | 18,9 % | 13,0 % | 15,1 % | 10,6 % | 9,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 39,8 % | 45,9 % | 31,0 % | 30,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,26 | 3,96 | 4,77 | 4,39 |
| Soliditet | 37,4 % | 37,1 % | 40,1 % | 41,6 % | 45,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,7 | 1,5 | 1,4 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 292 | 23 457 | 23 822 | 22 642 | 26 244 |
| Driftsresultat | 3 833 | 3 045 | 3 587 | 2 393 | 2 575 |
| Årsresultat | 2 809 | 2 248 | 2 773 | 2 036 | 2 136 |
| Driftsmargin | 18,9 % | 13 % | 15,1 % | 10,6 % | 9,8 % |
| Sum gjeld | 11 914 | 12 500 | 12 161 | 12 156 | 11 093 |
| Sum driftskostnader | 16 459 | - | 20 234 | 20 248 | 23 670 |
| Finansresultat | −231 | - | −32 | 217 | 164 |
| Resultat før skatt | - | 2 882 | 3 555 | 2 610 | 2 738 |
| Anleggsmidler | 1 000 | 973 | 2 454 | 2 274 | 2 007 |
| Omløpsmidler | - | 18 894 | 17 847 | 18 559 | 18 398 |
| Sum eiendeler | 19 034 | 19 867 | 20 301 | 20 832 | 20 406 |
| Egenkapital | 7 119 | 7 367 | 8 140 | 8 676 | 9 312 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 437 | 4 512 | 3 894 | 4 192 |
| Langsiktig gjeld | - | 8 062 | 7 649 | 8 263 | - |

## Ledelse og styre

- Einar Skattkjær: Daglig leder og styremedlem
- Fredrik Skattkjær: Styrets leder
- Bente Skattkjær: Varamedlem
- Synnøve Skattkjær: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ørpetveitvegen 59, 5534 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.700 Hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein
- Etablert: 21.07.1987
- Aksjekapital: 343 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1987
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 92 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skiferindustri og annen produksjons-, handels- og tjenesteytende virksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000472722&sokeverdi=944127194&spraak=nb)
- 11.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000784114&sokeverdi=944127194&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FORMBAR GLASSVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/917765049-formbar-glassverksted-as) | Haugesund | - | 2,81 mill. kr | −18,2 % |
| [HRH II AS](https://www.norscout.com/no/company/920135137-hrh-ii-as) | Haugesund | - | 1,85 mill. kr | −26,9 % |
| [NERLANDS GRANITINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/932006413-nerlands-granitindustri-as) | Hustadvika | 15 | 18,7 mill. kr | +10,8 % |
| [ASKIM STENINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/879965772-askim-stenindustri-as) | Indre Østfold | 14 | 17,3 mill. kr | +9,2 % |
| [FEVIK STEININDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/960820509-fevik-steinindustri-as) | Grimstad | 15 | 23,4 mill. kr | −5,3 % |
| [MØRE GRAVMONUMENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/914499607-more-gravmonumenter-as) | Hustadvika | 13 | 10,8 mill. kr | +5,5 % |
| [SILSETH STEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928293890-silseth-sten-as) | Hustadvika | 16 | 21,3 mill. kr | −13,8 % |
| [NORSK KLEBER AS](https://www.norscout.com/no/company/954953505-norsk-kleber-as) | Sel | 12 | 37,8 mill. kr | −31,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
