---
title: "SAR AS (944178228): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAR AS i Sola hadde 1,53 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 332 ansatte. Daglig leder er Tor Olav Schibevaag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/944178228-sar-as"
---

# SAR AS

Materialgjenvinning · Sola · Etablert 1987

- Org.nr: 944 178 228
- Telefon: 51 94 44 44
- E-post: post@sargruppen.no
- Nettsted: [sargruppen.no](https://sargruppen.no)
- Daglig leder: Tor Olav Schibevaag

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,53 mrd. kr (+29 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 134 mill. kr (Margin 8,8 %)
- Ansatte: 332 (Opp fra 328 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 316
- oktober 2025: 326
- november 2025: 328
- desember 2025: 326
- januar 2026: 321
- februar 2026: 329
- mars 2026: 333
- april 2026: 331
- mai 2026: 334
- juni 2026: 332
- juli 2026: 337
- september 2026: 332

### Per sted

- Tananger: 163 ansatte · 2 avdelinger
- Mongstad: 41 ansatte
- Averøy: 37 ansatte
- Florø: 30 ansatte
- Rypefjord: 22 ansatte
- Kristiansund N: 21 ansatte
- Sandnessjøen: 18 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,6 % (meget god). Opp fra 18,9 % i 2024
- Likviditet: 0,68 (svak). Ned fra 0,75 i 2024
- Soliditet: 1,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −43,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,1 % | −3,4 % | 18,9 % | 24,6 % |
| Driftsmargin | 3,3 % | −1,6 % | −1,4 % | 6,0 % | 8,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 0,78 | - | 0,75 | 0,68 |
| Soliditet | −33,5 % | −47,3 % | −68,6 % | −43,0 % | 1,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 86,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 758,7 | 937,5 | 936,6 | 1 182,3 | 1 525,3 |
| Driftsresultat | 24,9 | −15,0 | −13,4 | 70,6 | 134,3 |
| Årsresultat | 0,8 | −48,7 | −52,6 | 47,6 | 196,1 |
| Driftsmargin | 3,3 % | −1,6 % | −1,4 % | 6,0 % | 8,8 % |
| Sum gjeld | 536,5 | 570,8 | 579,8 | 626,3 | 682,5 |
| Sum driftskostnader | - | - | 950,0 | 1 111,7 | - |
| Finansresultat | - | - | −39,2 | −45,2 | - |
| Resultat før skatt | 1,4 | −48,7 | - | 25,5 | 97,4 |
| Anleggsmidler | 195,5 | 183,7 | 171,6 | 178,8 | 288,9 |
| Omløpsmidler | 206,5 | 203,8 | - | 259,3 | 401,5 |
| Sum eiendeler | 402,0 | 387,5 | 344,0 | 438,1 | 690,3 |
| Egenkapital | −134,6 | −183,2 | −235,8 | −188,2 | 7,9 |
| Kortsiktig gjeld | 216,0 | 261,6 | - | 346,5 | 586,2 |
| Langsiktig gjeld | 320,5 | 309,1 | - | 279,8 | 96,2 |

## Ledelse og styre

- Tor Olav Schibevaag: Daglig leder
- Ole-Kristian Sivertsen: Styrets leder
- Elisabetta Ricci: Styremedlem
- Stefano Alberto Bonfiglio: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Oljevegen 5, 4056 Tananger
- Postadresse: Postboks 83, 4098 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 02.09.1987
- Tidligere navn: SPESIALAVFALL ROGALAND AS (1995 til 2003)
- Aksjekapital: 50 831 331,2 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1987
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppsamling, destruksjon av spesialavfall, avfallstransport, handel med avfall, avfallsmegling og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 27.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000717680&sokeverdi=944178228&spraak=nb)
- 15.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000016779&sokeverdi=944178228&spraak=nb)
- 06.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000823185&sokeverdi=944178228&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656228&sokeverdi=944178228&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SSCP SPV 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/916884222-sscp-spv-1-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [SSCP SPV 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/916884230-sscp-spv-2-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [SSCP SPV 3 AS](https://www.norscout.com/no/company/916884249-sscp-spv-3-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [SAR GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916884397-sar-gruppen-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [STENA RECYCLING AS](https://www.norscout.com/no/company/983594506-stena-recycling-as) | Porsgrunn | 367 | 2,33 mrd. kr | +2,1 % |
| [ØSTBØ AS](https://www.norscout.com/no/company/920508324-ostbo-as) | Bodø | 249 | 466 mill. kr | +3,9 % |
| [FRANZEFOSS GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/975265412-franzefoss-gjenvinning-as) | Bærum | 401 | 1,27 mrd. kr | +6,5 % |
| [REVAC AS](https://www.norscout.com/no/company/976602331-revac-as) | Tønsberg | 157 | 728 mill. kr | +21,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
