---
title: "LEVO MASKIN OG MEKANIKK AS (944179933): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LEVO MASKIN OG MEKANIKK AS i Tinn hadde 16,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Viveke Rue. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/944179933-levo-maskin-og-mekanikk-as"
---

# LEVO MASKIN OG MEKANIKK AS

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Tinn · Etablert 1987

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 944 179 933
- Daglig leder: Viveke Rue (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,1 mill. kr (−6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 753 715 kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 10 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 10
- januar 2026: 11
- april 2026: 12
- september 2026: 11
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,6 % i 2024
- Likviditet: 6,59 (meget god). Opp fra 4,56 i 2024
- Soliditet: 57,8 % (meget god). Ned fra 59,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 6,6 % | 9,6 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | −1,3 % | 6,1 % | 5,0 % | 8,3 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 14,0 % | 7,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,05 | 3,06 | 4,56 | 6,59 |
| Soliditet | - | - | 49,6 % | 59,2 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,0 | 0,7 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 642 | 18 419 | 17 624 | 17 248 | 16 073 |
| Driftsresultat | −180 | 1 131 | 889 | 1 438 | 754 |
| Årsresultat | −263 | 778 | 578 | 981 | 534 |
| Driftsmargin | −1,3 % | 6,1 % | 5,0 % | 8,3 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | - | 5 748 | 8 595 | 6 734 | 7 094 |
| Sum driftskostnader | 13 822 | - | 16 735 | 15 810 | 15 320 |
| Finansresultat | −147 | - | −144 | −166 | −67 |
| Resultat før skatt | - | 1 008 | 745 | 1 273 | 687 |
| Anleggsmidler | - | 3 242 | 4 623 | 3 649 | 4 986 |
| Omløpsmidler | - | 10 681 | 12 425 | 12 867 | 11 824 |
| Sum eiendeler | - | 13 923 | 17 048 | 16 516 | 16 810 |
| Egenkapital | - | - | 8 453 | 9 782 | 9 716 |
| Kortsiktig gjeld | - | 2 637 | 4 054 | 2 824 | 1 795 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 111 | 4 541 | 3 910 | 5 298 |

## Konsern

2 selskaper.

- LEVO MASKIN OG MEKANIKK AS (Denne bedriften)
  - [LEVO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/977338506-levo-eiendom-as) (65 %)

## Ledelse og styre

- Viveke Rue: Daglig leder og styrets leder
- Tor Nordal: Styremedlem
- Lena Gunleiksrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Såheim, 3660 Rjukan
- Postadresse: Postboks 119, 3661 Rjukan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.07.1987
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1987
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER &](https://www.norscout.com/no/company/988520292-revisjonsfirmaet-schumacher)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 46 av 151 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk verksted, maskinbygging, automatisering og hva derved står i forbindelse. Selskapet kan også engasjere seg i andre foretagender.

## Siste endringer

- 13.10.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000262723&sokeverdi=944179933&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALMINOR AS](https://www.norscout.com/no/company/976115015-alminor-as) | Tinn | 12 | 22,5 mill. kr | +30,4 % |
| [SKARPENORD AS](https://www.norscout.com/no/company/937773609-skarpenord-as) | Tinn | 45 | 109 mill. kr | +5,4 % |
| [Engeset Mek. Verksted A/S](https://www.norscout.com/no/company/929449169-engeset-mek-verksted-a-s) | Stranda | 12 | 15,1 mill. kr | +13,2 % |
| [LUMIC AS](https://www.norscout.com/no/company/974481308-lumic-as) | Øygarden | 13 | 15,1 mill. kr | −11 % |
| [SOLØR INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/954858626-solor-industriservice-as) | Åsnes | 12 | 5,73 mill. kr | −5,6 % |
| [SVEEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/939219587-sveen-mekaniske-as) | Surnadal | 13 | 25,5 mill. kr | +15,1 % |
| [ATEMO AS](https://www.norscout.com/no/company/988400467-atemo-as) | Drammen | 11 | 20 mill. kr | −35 % |
| [S. RISA AS](https://www.norscout.com/no/company/988934852-s-risa-as) | Time | 13 | 48,1 mill. kr | −13 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
