---
title: "VALDRES PUKKVERK AS (944189521): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALDRES PUKKVERK AS i Nord-Aurdal hadde 26 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Harald Bragerhaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/944189521-valdres-pukkverk-as"
---

# VALDRES PUKKVERK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Nord-Aurdal · Etablert 1987

- Org.nr: 944 189 521
- Telefon: 95 25 60 95
- E-post: post@valdrespukkverk.no
- Nettsted: [valdrespukkverk.no](https://valdrespukkverk.no)
- Daglig leder: Harald Bragerhaug (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26 mill. kr (−1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,34 mill. kr (Margin 5,2 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 11 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- november 2025: 11
- september 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 3,56 (meget god). Ned fra 5,27 i 2024
- Soliditet: 58,3 % (meget god). Ned fra 61,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 0,7 % | 6,5 % | 6,1 % |
| Driftsmargin | 2,9 % | 10,1 % | 0,4 % | 5,0 % | 5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 5,8 % | 7,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,58 | 3,43 | 5,27 | 3,56 |
| Soliditet | - | - | 59,6 % | 61,6 % | 58,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 063 | 44 944 | 30 725 | 26 340 | 26 040 |
| Driftsresultat | 861 | 4 522 | 128 | 1 328 | 1 342 |
| Årsresultat | 480 | 3 329 | −339 | 584 | 779 |
| Driftsmargin | 2,9 % | 10,1 % | 0,4 % | 5,0 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | - | 14 485 | 8 704 | 8 272 | 10 055 |
| Sum driftskostnader | 29 202 | - | 30 597 | 25 012 | 24 698 |
| Finansresultat | −243 | - | −554 | −575 | −338 |
| Resultat før skatt | - | 4 275 | −426 | 753 | 1 004 |
| Anleggsmidler | - | 8 018 | 6 753 | 4 579 | 3 354 |
| Omløpsmidler | - | 19 645 | 14 790 | 16 981 | 20 768 |
| Sum eiendeler | - | 27 663 | 21 543 | 21 560 | 24 122 |
| Egenkapital | - | - | 12 839 | 13 288 | 14 067 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 622 | 4 318 | 3 223 | 5 832 |
| Langsiktig gjeld | - | 6 863 | 4 386 | 5 049 | - |

## Ledelse og styre

- Harald Bragerhaug: Daglig leder og styrets leder
- Heine Bragerhaug: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kalplassen fjelltak, 2920 Leira i Valdres
- Postadresse: Postboks 112, 2901 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 08.04.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2008
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [AUKE REGNSKAP & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/998710510-auke-regnskap-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Steinknusing, entreprenørvirksomhet og annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000541194&sokeverdi=944189521&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAGEN GRUSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/992147385-hagen-grusforretning-as) | Nord-Aurdal | 7 | 13,4 mill. kr | −3,1 % |
| [BRAGERHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/913821017-bragerhaug-as) | Nord-Aurdal | - | 466 080 kr | −80,6 % |
| [MOBILGRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/996727300-mobilgrus-as) | Tynset | 12 | 46,9 mill. kr | +3,1 % |
| [SAGLI GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/958960980-sagli-grus-as) | Kongsvinger | 12 | 23,4 mill. kr | +3,5 % |
| [AS NORSAND](https://www.norscout.com/no/company/924590300-as-norsand) | Stad | 13 | 19,7 mill. kr | −4,5 % |
| [SINGEL & GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/837477352-singel-grus-as) | Sola | 12 | - | - |
| [VIKEN PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/936803288-viken-pukkverk-as) | Hustadvika | 14 | 23,6 mill. kr | −6,8 % |
| [SØRLIE PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/928419819-sorlie-pukk-as) | Indre Østfold | 11 | 34,7 mill. kr | −40,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
