---
title: "TIG SVEIS AS (944685065): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TIG SVEIS AS i Enebakk hadde 751 721 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kåre Stian Aas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/944685065-tig-sveis-as"
---

# TIG SVEIS AS

Bearbeiding av metaller · Enebakk

- Org.nr: 944 685 065
- Telefon: 952 56 416
- E-post: tigsveis@online.no
- Daglig leder: Kåre Stian Aas (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 751 721 kr (+61,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 74 575 kr (Margin 9,9 %)
- Etablert: 1987

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,2 % (god). Opp fra −12,4 % i 2024
- Likviditet: 1,99 (god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 21,1 % (god). Opp fra 12,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,4 % | 10,2 % |
| Driftsmargin | 36,4 % | −24,8 % | 9,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −88,2 % | 35,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,80 | 1,61 | 1,99 |
| Soliditet | 24,2 % | 12,5 % | 21,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 7,0 | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 747 | 466 | 752 |
| Driftsresultat | 635 | −116 | 75 |
| Årsresultat | 588 | −157 | 42 |
| Driftsmargin | 36,4 % | −24,8 % | 9,9 % |
| Sum gjeld | 806 | 700 | 528 |
| Sum driftskostnader | 1 111 | 582 | 677 |
| Finansresultat | −47 | −42 | −32 |
| Resultat før skatt | 588 | −157 | 43 |
| Anleggsmidler | 623 | 558 | 493 |
| Omløpsmidler | 440 | 242 | 177 |
| Sum eiendeler | 1 063 | 800 | 670 |
| Egenkapital | 257 | 100 | 142 |
| Kortsiktig gjeld | 157 | 150 | 89 |
| Langsiktig gjeld | 649 | 550 | 440 |

## Ledelse og styre

- Kåre Stian Aas: Daglig leder og styrets leder
- Terje Solberg: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ekebergveien 154, 1912 Enebakk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 15.06.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1987
- Regnskapsfører: SPYDEBERG REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 529 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørmontasje og sveiseservice.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000433555&sokeverdi=944685065&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TVERLI AUT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927168707-tverli-aut-holding-as) | Enebakk | - | 1,64 mill. kr | - |
| [BNS SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/979302355-bns-solutions-as) | Enebakk | 21 | 66,1 mill. kr | −3,3 % |
| [TVERLI SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/982582482-tverli-sveis-as) | Enebakk | 36 | 74,3 mill. kr | +23,3 % |
| [ALU-TEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/997946901-alu-team-as) | Enebakk | 5 | 9,86 mill. kr | +0,3 % |
| [MP SVEIS & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920221661-mp-sveis-service-as) | Rælingen | - | 769 288 kr | - |
| [SANTEC SVEIS OG MONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/897126222-santec-sveis-og-montering-as) | Molde | - | 726 873 kr | - |
| [HOMDRUM WELDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932762218-homdrum-welding-as) | Bygland | - | 775 731 kr | −53 % |
| [EVI SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/926534165-evi-solutions-as) | Fredrikstad | - | 726 556 kr | −38 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
