---
title: "JARLE AS (944751041): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JARLE AS i Froland hadde 36,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 34 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/944751041-jarle-as"
---

# JARLE AS

Detaljhandel med klær · Froland · Etablert 1987

- Org.nr: 944 751 041
- Nettsted: [jarle.no](https://jarle.no)
- Styreleder: Tor Karsten Jarle

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,4 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,74 mill. kr (Margin 4,8 %)
- Ansatte: 34 (Ned fra 38 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 38
- november 2025: 37
- desember 2025: 38
- februar 2026: 39
- april 2026: 40
- juni 2026: 41
- juli 2026: 42
- august 2026: 41
- september 2026: 38
- oktober 2026: 34

### Per sted

- Kristiansand S: 26 ansatte · 2 avdelinger
- Mandal: 8 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,2 % i 2024
- Likviditet: 4,43 (meget god). Opp fra 2,17 i 2024
- Soliditet: 66,5 % (meget god). Opp fra 61,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,5 % | 9,8 % | 11,2 % | 6,4 % |
| Driftsmargin | 15,1 % | 10,3 % | 8,4 % | 9,1 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 17,4 % | 13,2 % | 16,1 % | 9,8 % |
| Likviditetsgrad | 7,79 | 4,02 | 3,75 | 2,17 | 4,43 |
| Soliditet | 84,2 % | 72,4 % | 75,9 % | 61,8 % | 66,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 204 | 37 595 | 36 248 | 35 825 | 36 399 |
| Driftsresultat | 2 289 | 3 866 | 3 051 | 3 244 | 1 744 |
| Årsresultat | 1 823 | 3 082 | 2 609 | 2 880 | 1 510 |
| Driftsmargin | 15,1 % | 10,3 % | 8,4 % | 9,1 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 3 756 | 9 633 | 8 027 | 12 726 | 10 392 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 197 | 32 581 | 34 656 |
| Finansresultat | - | - | 293 | 448 | 285 |
| Resultat før skatt | 2 338 | 3 952 | 3 344 | 3 693 | 2 029 |
| Anleggsmidler | 6 105 | 1 356 | 3 180 | 5 720 | 1 396 |
| Omløpsmidler | 17 703 | 33 562 | 30 110 | 27 629 | 29 639 |
| Sum eiendeler | 23 808 | 34 918 | 33 290 | 33 349 | 31 035 |
| Egenkapital | 20 052 | 25 285 | 25 263 | 20 623 | 20 643 |
| Kortsiktig gjeld | 2 272 | 8 355 | 8 027 | 12 726 | 6 683 |
| Langsiktig gjeld | 1 484 | 1 278 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tor Karsten Jarle: Styrets leder
- Kirsten Lauvrak: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Tor Karsten Jarle, Dølavegen 4, 4820 Froland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 18.08.1987
- Tidligere navn: JARLE HOLDING AS (1995 til 1999)
- Aksjekapital: 860 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1999
- Revisor: [KORSLUND AS](https://www.norscout.com/no/company/924825855-korslund-as)
- Regnskapsfører: [FROLAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/921368429-froland-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 122 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forretningsdrift og annen økonomisk virksomhet. Selskapet kan ved aksjebesittelse og på annen måte delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 12.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000055782&sokeverdi=944751041&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORTHERN APPAREL AS](https://www.norscout.com/no/company/926487922-northern-apparel-as) | Froland | 6 | 56,8 mill. kr | −6,5 % |
| [MG SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/934428285-mg-sport-as) | Froland | - | 117 333 kr | - |
| [SAYJA AS](https://www.norscout.com/no/company/935390206-sayja-as) | Froland | - | 68 863 kr | - |
| [MAGMA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/888989242-magma-invest-as) | Froland | - | 0 kr | - |
| [BARA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926341952-bara-holding-as) | Froland | - | 0 kr | - |
| [ARILDS MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/990718776-arilds-motorsenter-as) | Froland | 19 | 59,2 mill. kr | −33,1 % |
| [LEIF NORMANN JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/995372746-leif-normann-johansen-as) | Froland | 18 | 94,4 mill. kr | +3,4 % |
| [FROLAND BENSINSTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980601463-froland-bensinstasjon-as) | Froland | 16 | 26,4 mill. kr | −5,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
