---
title: "TREND SKO ARKADEN AS (945482184): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TREND SKO ARKADEN AS i Skien hadde 19,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Ann-Elin Løchen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/945482184-trend-sko-arkaden-as"
---

# TREND SKO ARKADEN AS

Detaljhandel med skotøy og lærvarer · Skien · Etablert 1987

- Org.nr: 945 482 184
- Telefon: 35 52 98 00
- E-post: post@trendsko.no
- Daglig leder: Ann-Elin Løchen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,7 mill. kr (−6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,58 mill. kr (Margin −8,0 %)
- Ansatte: 18

## Ansatte

- oktober 2025: 26
- desember 2025: 19
- mars 2026: 18
- april 2026: 20
- mai 2026: 18
- juni 2026: 19
- juli 2026: 18

### Per sted

- Skien: 13 ansatte · 2 avdelinger
- Kongsberg: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,3 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 2,15 (meget god). Ned fra 2,17 i 2024
- Soliditet: 21,0 % (god). Ned fra 39,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −10,0 % | - | −11,3 % |
| Driftsmargin | 0,4 % | 1,9 % | −5,4 % | 1,6 % | −8,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,1 % | −22,6 % | 6,1 % | −40,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,79 | 2,69 | 2,17 | 2,17 | 2,15 |
| Soliditet | 51,3 % | 50,9 % | 40,3 % | 39,5 % | 21,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 1,5 | 1,5 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 942 | 20 255 | 21 323 | 20 985 | 19 689 |
| Driftsresultat | 74 | 388 | −1 147 | 339 | −1 584 |
| Årsresultat | 10 | 343 | −1 174 | 291 | −1 637 |
| Driftsmargin | 0,4 % | 1,9 % | −5,4 % | 1,6 % | −8,0 % |
| Sum gjeld | 5 149 | 5 576 | 6 817 | 7 502 | 12 242 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 470 | 20 646 | 21 273 |
| Finansresultat | - | - | −27 | −47 | −53 |
| Resultat før skatt | 10 | 343 | −1 174 | 291 | −1 637 |
| Anleggsmidler | 464 | 399 | 357 | 318 | 6 269 |
| Omløpsmidler | 10 117 | 10 952 | 11 061 | 12 077 | 9 229 |
| Sum eiendeler | 10 581 | 11 351 | 11 418 | 12 394 | 15 498 |
| Egenkapital | 5 432 | 5 775 | 4 601 | 4 892 | 3 256 |
| Kortsiktig gjeld | 3 629 | 4 066 | 5 105 | 5 563 | 4 297 |
| Langsiktig gjeld | 1 520 | 1 510 | 1 712 | 1 939 | - |

## Ledelse og styre

- Ann-Elin Løchen: Daglig leder og styremedlem
- Lars Edvard Løchen: Styrets leder
- Jahn Erik Løchen: Styremedlem
- Marianne Sørensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bruene 1, 3724 Skien
- Postadresse: Postboks 3041, 3724 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.720 Detaljhandel med skotøy og lærvarer
- Etablert: 21.10.1987
- Tidligere navn: SKOBUTIKKEN COMANCHE AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1987
- Revisor: [JOHRE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936036112-johre-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SH REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/928100030-sh-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 50 av 263 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av skotøy, investering i andre selskaper og foretagender og annen virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602862&sokeverdi=945482184&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000029605&sokeverdi=945482184&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000582829&sokeverdi=945482184&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [A Amundsen Skotøyforretning AS](https://www.norscout.com/no/company/910145487-a-amundsen-skotoyforretning-as) | Skien | 16 | 22,6 mill. kr | +3,1 % |
| [TREND SKO DOWN TOWN AS](https://www.norscout.com/no/company/948591154-trend-sko-down-town-as) | Skien | 8 | 9,25 mill. kr | −4,4 % |
| [LIETORVET SKO AS](https://www.norscout.com/no/company/950465913-lietorvet-sko-as) | Skien | 6 | 5,46 mill. kr | −1,0 % |
| [COCO SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/981622316-coco-skien-as) | Skien | 5 | 20,5 mill. kr | +35,4 % |
| [TREND SKO AS](https://www.norscout.com/no/company/967196401-trend-sko-as) | Skien | 5 | 6,34 mill. kr | −4,4 % |
| [TREND SKO BROTORVET AS](https://www.norscout.com/no/company/998375614-trend-sko-brotorvet-as) | Skien | 5 | 3,78 mill. kr | −1,6 % |
| [HEFA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989167138-hefa-holding-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [HENAB HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988844586-henab-holding-as) | Skien | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
