---
title: "DEFA AS (945692758): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DEFA AS i Nesbyen hadde 448 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 153 ansatte. Daglig leder er Martin Per Gustav Jonsson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/945692758-defa-as"
---

# DEFA AS

Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner · Nesbyen · Etablert 1987

- Org.nr: 945 692 758
- Telefon: 32 06 77 00
- E-post: defa.automotive@defa.com
- Nettsted: [defa.com](https://defa.com)
- Daglig leder: Martin Per Gustav Jonsson (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 448 mill. kr (+10,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12,3 mill. kr (Margin 2,7 %)
- Ansatte: 153 (Ned fra 154 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 148
- oktober 2025: 149
- november 2025: 152
- desember 2025: 154
- februar 2026: 153
- mars 2026: 152
- april 2026: 149
- juli 2026: 147
- august 2026: 148
- september 2026: 150
- oktober 2026: 153

### Per sted

- Nesbyen: 104 ansatte
- Billingstad: 49 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,7 % (tilfredsstillende). Opp fra −6,1 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Opp fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 45,8 % (meget god). Opp fra 45,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,5 % | 7,5 % | −6,1 % | 7,7 % |
| Driftsmargin | 1,3 % | −4,0 % | 2,7 % | −9,4 % | 2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −24,6 % | 4,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 2,56 | 1,56 | 1,11 | 1,13 |
| Soliditet | - | - | 36,7 % | 45,6 % | 45,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,7 | 1,2 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 578 842 | 551 397 | 416 625 | 405 297 | 448 153 |
| Driftsresultat | 7 409 | −22 066 | 11 154 | −38 002 | 12 252 |
| Årsresultat | 2 034 | −17 700 | −761 | −41 760 | 6 458 |
| Driftsmargin | 1,3 % | −4,0 % | 2,7 % | −9,4 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 150 242 | 299 887 | 334 911 | 202 327 | 203 771 |
| Sum driftskostnader | - | - | 405 470 | 443 300 | 435 901 |
| Finansresultat | - | - | −9 829 | −6 799 | −3 828 |
| Resultat før skatt | 4 900 | −23 150 | 1 325 | −44 802 | 8 424 |
| Anleggsmidler | 116 916 | 216 883 | 235 016 | 181 758 | 173 590 |
| Omløpsmidler | 282 671 | 314 186 | 294 382 | 190 178 | 202 673 |
| Sum eiendeler | 399 587 | 531 069 | 529 398 | 371 936 | 376 263 |
| Egenkapital | - | - | 194 486 | 169 608 | 172 492 |
| Kortsiktig gjeld | 150 242 | 122 679 | 188 461 | 171 327 | 179 771 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 177 208 | 146 450 | 31 000 | 24 000 |

## Ledelse og styre

- Martin Per Gustav Jonsson: Daglig leder og styremedlem
- Didrik Andreas Eidsvig: Styrets leder
- Kåre Garnås: Styremedlem
- Irene Holmen: Styremedlem
- Pål Jørgen Sandøy: Varamedlem
- Klara Henny Sofia Gunnarson: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Blingsmovegen 30, 3540 Nesbyen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.320 Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner
- Etablert: 27.12.1987
- Tidligere navn: Defa Group AS (1995)
- Aksjekapital: 29 825 105,01 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1995
- Revisor: [BHL AS](https://www.norscout.com/no/company/935650798-bhl-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 43 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industri og handel og hva som hermed står i forbindelse, samt å eie og delta i selskaper med slikt formål.

## Siste endringer

- 27.06.2026: Styret endret
- 07.05.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000618649&sokeverdi=945692758&spraak=nb)
- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563685&sokeverdi=945692758&spraak=nb)
- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000559765&sokeverdi=945692758&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437040&sokeverdi=945692758&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245403&sokeverdi=945692758&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000553470&sokeverdi=945692758&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000533656&sokeverdi=945692758&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAUFOSS TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/971234288-raufoss-technology-as) | Vestre Toten | 164 | 850 mill. kr | −6,8 % |
| [PLASMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/958783108-plasman-as) | Vestre Toten | 116 | 282 mill. kr | −3,5 % |
| [KONGSBERG AUTOMOTIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/979473672-kongsberg-automotive-as) | Kongsberg | 532 | 1,95 mrd. kr | −0,1 % |
| [LOYDS INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/913997174-loyds-industri-as) | Sarpsborg | 92 | 274 mill. kr | +43 % |
| [STEERTEC RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/982250773-steertec-raufoss-as) | Vestre Toten | 81 | 241 mill. kr | +3,1 % |
| [LAFINTO AS](https://www.norscout.com/no/company/984531257-lafinto-as) | Fredrikstad | 64 | 161 mill. kr | −10,4 % |
| [HTS BESAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/977194105-hts-besafe-as) | Krødsherad | 56 | 529 mill. kr | +9,1 % |
| [BLOWTECH GT AS](https://www.norscout.com/no/company/994841270-blowtech-gt-as) | Aurskog-Høland | 45 | 198 mill. kr | +20,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
