---
title: "JATRE AS (945735406): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JATRE AS i Hustadvika hadde 59 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 34 ansatte. Daglig leder er Daniel Ukkelberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/945735406-jatre-as"
---

# JATRE AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Hustadvika · Etablert 1987

- Org.nr: 945 735 406
- Telefon: 71 26 62 80
- E-post: post@jatre.no
- Nettsted: [jatre.no](https://www.jatre.no)
- Daglig leder: Daniel Ukkelberg (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 59 mill. kr (+16,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −559 601 kr (Margin −0,9 %)
- Ansatte: 34 (Ned fra 35 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 37
- november 2025: 36
- desember 2025: 35
- juli 2026: 36
- oktober 2026: 34

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −4,9 % i 2024
- Likviditet: 2,91 (meget god). Ned fra 3,24 i 2024
- Soliditet: 74,4 % (meget god). Ned fra 79,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,6 % | 18,5 % | −4,9 % | −0,1 % |
| Driftsmargin | 12,4 % | 11,4 % | 10,2 % | −5,1 % | −0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −6,7 % | −0,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,82 | - | 3,24 | 2,91 |
| Soliditet | - | - | 68,2 % | 79,8 % | 74,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 86 156 | 91 826 | 71 372 | 50 666 | 58 982 |
| Driftsresultat | 10 717 | 10 459 | 7 299 | −2 577 | −560 |
| Årsresultat | 8 259 | 8 173 | 6 816 | −1 618 | −43 |
| Driftsmargin | 12,4 % | 11,4 % | 10,2 % | −5,1 % | −0,9 % |
| Sum gjeld | 18 379 | 18 153 | 14 680 | 7 542 | 10 275 |
| Sum driftskostnader | - | - | 64 073 | 53 243 | 59 541 |
| Finansresultat | - | - | 1 243 | 511 | 508 |
| Resultat før skatt | 10 588 | 10 484 | 8 542 | −2 066 | −51 |
| Anleggsmidler | 14 270 | 13 707 | 10 843 | 12 915 | 10 179 |
| Omløpsmidler | 28 567 | 33 078 | 35 285 | 24 457 | 29 883 |
| Sum eiendeler | 42 837 | 46 785 | 46 128 | 37 372 | 40 062 |
| Egenkapital | - | - | 31 448 | 29 830 | 29 787 |
| Kortsiktig gjeld | 18 379 | 18 153 | - | 7 542 | 10 275 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Daniel Ukkelberg: Daglig leder og styremedlem
- Asbjørn Ukkelberg: Styrets leder
- Judy Ukkelberg: Styremedlem
- Leif Alexander Hagen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fræneidet 193, 6440 Elnesvågen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 01.09.1987
- Tidligere navn: JATAK FRÆNA AS (2016 til 2021); FRÆNA TREINDUSTRI AS (1995 til 2016)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1988
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 38 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av trevarer samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641058&sokeverdi=945735406&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELBY SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/939054006-melby-snekkerverksted-as) | Hustadvika | 23 | 30,9 mill. kr | +14,6 % |
| [TRETEC BYGGSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/829151642-tretec-byggsystemer-as) | Stavanger | 34 | 102 mill. kr | +39,9 % |
| [B Innvær AS](https://www.norscout.com/no/company/942265433-b-innvaer-as) | Bømlo | 32 | 40,2 mill. kr | −0,2 % |
| [AS NOR-TRAPP](https://www.norscout.com/no/company/915279376-as-nor-trapp) | Rakkestad | 35 | 49,6 mill. kr | +10,6 % |
| [MOELVEN LIST AS](https://www.norscout.com/no/company/951278017-moelven-list-as) | Eidsvoll | 30 | 107 mill. kr | +20,1 % |
| [FERDIGHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/911612860-ferdighus-as) | Sørreisa | 35 | 92,8 mill. kr | +37,9 % |
| [RANAHYTTA AS](https://www.norscout.com/no/company/925269506-ranahytta-as) | Rana | 30 | 93,2 mill. kr | +33 % |
| [RUSÅNES FABRIKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/928759393-rusanes-fabrikker-as) | Saltdal | 35 | 132 mill. kr | +15,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
