---
title: "Follo Lås og Glass-Sikring A/S (945928808): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Follo Lås og Glass-Sikring A/S i Ås hadde 22,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Frank Aksel Sørensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/945928808-follo-las-og-glass-sikring-a-s"
---

# Follo Lås og Glass-Sikring A/S

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Ås · Etablert 1987

- Org.nr: 945 928 808
- Telefon: 64 87 69 70
- Nettsted: [follolas.no](https://follolas.no)
- Daglig leder: Frank Aksel Sørensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,4 mill. kr (+7,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 275 691 kr (Margin 1,2 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- desember 2025: 8
- februar 2026: 9
- juni 2026: 8
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,5 % (svak). Ned fra 12,6 % i 2024
- Likviditet: 2,19 (meget god). Ned fra 2,71 i 2024
- Soliditet: 58,3 % (meget god). Ned fra 65,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,0 % | 25,8 % | 12,6 % | 2,5 % |
| Driftsmargin | −10,7 % | 1,7 % | 10,1 % | 6,3 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,5 % | 45,3 % | 19,7 % | 3,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,83 | 1,86 | 2,29 | 2,71 | 2,19 |
| Soliditet | 67,9 % | 51,6 % | 60,4 % | 65,4 % | 58,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,9 | 0,7 | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 718 | 15 613 | 23 502 | 20 742 | 22 388 |
| Driftsresultat | −1 257 | 270 | 2 362 | 1 303 | 276 |
| Årsresultat | −1 252 | 261 | 2 115 | 999 | 198 |
| Driftsmargin | −10,7 % | 1,7 % | 10,1 % | 6,3 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 1 837 | 3 885 | 4 104 | 3 576 | 4 977 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 140 | 19 439 | 22 112 |
| Finansresultat | - | - | −4 | −20 | −22 |
| Resultat før skatt | −1 252 | 261 | 2 358 | 1 282 | 254 |
| Anleggsmidler | 612 | 1 131 | 951 | 1 523 | 2 323 |
| Omløpsmidler | 5 108 | 6 899 | 9 412 | 8 811 | 9 610 |
| Sum eiendeler | 5 720 | 8 030 | 10 363 | 10 334 | 11 933 |
| Egenkapital | 3 883 | 4 144 | 6 259 | 6 758 | 6 956 |
| Kortsiktig gjeld | 1 802 | 3 712 | 4 104 | 3 247 | 4 394 |
| Langsiktig gjeld | 34 | 174 | 0 | 328 | 583 |

## Ledelse og styre

- Frank Aksel Sørensen: Daglig leder og styrets leder
- Kristin Sørensen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Østensjøveien 27, 1434 Ås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 31.12.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1988
- Revisor: [SOLHØI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/952011677-solhoi-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [INTELLI SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/930319821-intelli-services-as)
- Størrelse: Nr. 159 av 378 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lås og glass sikring, utleie og redningsarbeide samt alt som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 31.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 08.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000356666&sokeverdi=945928808&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRALLEFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980183793-trallefabrikken-as) | Ås | 26 | 67 mill. kr | +22,8 % |
| [KARDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/918667113-kardia-as) | Ås | 9 | 12,6 mill. kr | +48,5 % |
| [JERNIA AS](https://www.norscout.com/no/company/913807146-jernia-as) | Ås | 93 | 976 mill. kr | +2,4 % |
| [NORDISK ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/933491625-nordisk-energi-as) | Ås | - | 83 300 kr | - |
| [SKÅFONN HOLDING II AS](https://www.norscout.com/no/company/928960161-skafonn-holding-ii-as) | Ås | - | 0 kr | - |
| [ERVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/985226288-ervik-as) | Ås | 9 | 55,6 mill. kr | −4,5 % |
| [REMTECH NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/990794944-remtech-nordic-as) | Ås | 9 | 56,6 mill. kr | +62,1 % |
| [ESKELAND ELECTRONICS AS](https://www.norscout.com/no/company/994277545-eskeland-electronics-as) | Ås | 7 | 46,6 mill. kr | +17,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
