---
title: "RANDABERG INDUSTRIES AS (946812250): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RANDABERG INDUSTRIES AS i Randaberg hadde 362 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 77 ansatte. Daglig leder er Eirik Simonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/946812250-randaberg-industries-as"
---

# RANDABERG INDUSTRIES AS

Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall · Randaberg · Etablert 1987

- Org.nr: 946 812 250
- Telefon: 51 41 21 00
- E-post: post@randabergindustries.no
- Nettsted: [randabergindustries.no](https://www.randabergindustries.no)
- Daglig leder: Eirik Simonsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 362 mill. kr (−16,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 20,3 mill. kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 77 (Ned fra 79 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 81
- november 2025: 80
- desember 2025: 79
- januar 2026: 78
- mars 2026: 81
- april 2026: 79
- mai 2026: 81
- juli 2026: 86
- august 2026: 84
- september 2026: 83
- oktober 2026: 77

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,2 % (god). Ned fra 44,5 % i 2024
- Likviditet: 1,48 (tilfredsstillende). Ned fra 1,52 i 2024
- Soliditet: 28,3 % (god). Ned fra 35,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,5 % | 8,6 % | 44,5 % | 13,2 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,8 % | 1,5 % | 12,7 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 11,6 % | 115,5 % | 33,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,74 | 1,52 | 1,48 |
| Soliditet | 50,1 % | 35,1 % | 39,4 % | 35,1 % | 28,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,8 | 1,5 | 1,8 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 181 863 | 265 633 | 426 685 | 434 396 | 362 437 |
| Driftsresultat | 9 099 | 7 447 | 6 542 | 55 090 | 20 277 |
| Årsresultat | 6 872 | 5 069 | 3 421 | 42 998 | 14 603 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,8 % | 1,5 % | 12,7 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | 31 884 | 68 505 | 59 809 | 104 720 | 142 775 |
| Sum driftskostnader | 172 764 | 258 187 | - | 379 306 | 342 160 |
| Finansresultat | −248 | −921 | - | 97 | −1 510 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 418 | 55 187 | 18 767 |
| Anleggsmidler | 4 562 | 12 945 | 14 537 | 36 827 | 15 899 |
| Omløpsmidler | - | - | 84 155 | 124 542 | 183 128 |
| Sum eiendeler | 63 910 | 105 592 | 98 692 | 161 369 | 199 026 |
| Egenkapital | 32 026 | 37 087 | 38 883 | 56 649 | 56 251 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 48 280 | 82 194 | 124 146 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 11 530 | 22 526 | 18 629 |

## Ledelse og styre

- Eirik Simonsen: Daglig leder og styremedlem
- Ove Simonsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Harestadveien 77B, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.220 Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall
- Etablert: 14.10.1987
- Tidligere navn: Randaberg Sveiseindustri AS (1995 til 2003)
- Aksjekapital: 5 700 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk virksomhet samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000496897&sokeverdi=946812250&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANDABERG GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/919527889-randaberg-group-as) | Randaberg | 15 | 30 mill. kr | +6,1 % |
| [SVEISEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921275838-sveisen-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [RANDABERG COATING AS](https://www.norscout.com/no/company/980413969-randaberg-coating-as) | Randaberg | 10 | 35,9 mill. kr | +17,5 % |
| [DS SERVICE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/919606738-ds-service-sveis-as) | Randaberg | - | 5,73 mill. kr | +5,2 % |
| [VISTE MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/922371350-viste-mekaniske-as) | Randaberg | - | 79 420 kr | - |
| [BRI PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/995618478-bri-production-as) | Randaberg | - | - | - |
| [SKALA FABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/950803169-skala-fabrikk-as) | Trondheim | 71 | 137 mill. kr | +17,2 % |
| [HELLAND SILOSYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/923050604-helland-silosystem-as) | Gjesdal | 49 | 78,2 mill. kr | +3,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
