---
title: "Løken Trevare A/S (946849049): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Løken Trevare A/S i Marker hadde 84 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 48 ansatte. Daglig leder er Jan Arild Bergersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/946849049-loken-trevare-a-s"
---

# Løken Trevare A/S

Produksjon av dører og vinduer i tre · Marker · Etablert 1988

- Org.nr: 946 849 049
- Telefon: 69 81 35 00
- E-post: post@lokentrevare.no
- Daglig leder: Jan Arild Bergersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 84 mill. kr (+14,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,74 mill. kr (Margin 2,1 %)
- Ansatte: 48

## Ansatte

- oktober 2025: 47
- november 2025: 46
- desember 2025: 47
- januar 2026: 48
- februar 2026: 46
- april 2026: 45
- mai 2026: 44
- juni 2026: 46
- juli 2026: 48

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,8 % (svak). Ned fra 6,3 % i 2024
- Likviditet: 2,62 (meget god). Opp fra 2,59 i 2024
- Soliditet: 62,5 % (meget god). Opp fra 62,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,8 % | 20,1 % | 6,3 % | 4,8 % |
| Driftsmargin | 7,5 % | 2,0 % | 4,3 % | 3,0 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,7 % | 39,4 % | 8,9 % | 6,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,08 | 1,57 | 2,57 | 2,59 | 2,62 |
| Soliditet | 40,9 % | 36,8 % | 62,1 % | 62,2 % | 62,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,7 | 0,6 | 0,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 74 870 | 80 798 | 69 924 | 73 522 | 83 984 |
| Driftsresultat | 5 591 | 1 636 | 3 017 | 2 175 | 1 743 |
| Årsresultat | 4 121 | 785 | 6 415 | 1 509 | 1 195 |
| Driftsmargin | 7,5 % | 2,0 % | 4,3 % | 3,0 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 24 856 | 24 841 | 12 752 | 13 625 | 14 141 |
| Sum driftskostnader | - | - | 66 907 | 71 347 | 82 242 |
| Finansresultat | - | - | 3 947 | −260 | −239 |
| Resultat før skatt | 5 229 | 1 066 | 6 964 | 1 916 | 1 504 |
| Anleggsmidler | 15 752 | 15 177 | 10 852 | 9 875 | 8 983 |
| Omløpsmidler | 26 282 | 24 127 | 22 778 | 26 138 | 28 742 |
| Sum eiendeler | 42 035 | 39 304 | 33 630 | 36 014 | 37 724 |
| Egenkapital | 17 179 | 14 464 | 20 879 | 22 388 | 23 583 |
| Kortsiktig gjeld | 12 624 | 15 329 | 8 849 | 10 095 | 10 985 |
| Langsiktig gjeld | 12 232 | 9 512 | 3 902 | 3 530 | 3 156 |

## Ledelse og styre

- Jan Arild Bergersen: Daglig leder
- Per Morten Wangen: Styrets leder
- Finn-Thore Amundsen: Styremedlem
- Line Løvli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 6, 1870 Ørje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 06.04.1988
- Aksjekapital: 840 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1991
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 19 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive trevarefabrikk, herunder produksjon og handel og alt som står i forbindelse med dette samt å gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 26.10.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 26.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000817644&sokeverdi=946849049&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602879&sokeverdi=946849049&spraak=nb)
- 11.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000830689&sokeverdi=946849049&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549330&sokeverdi=946849049&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØROS DØRER OG VINDUER AS](https://www.norscout.com/no/company/976982576-roros-dorer-og-vinduer-as) | Røros | 51 | 101 mill. kr | +6,9 % |
| [MODULVEGGER PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/956238900-modulvegger-produksjon-as) | Modum | 44 | 118 mill. kr | +8,3 % |
| [GILJE DOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/964747008-gilje-door-as) | Lund | 62 | 119 mill. kr | +6,9 % |
| [MOELVEN PROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/997404165-moelven-profil-as) | Grue | 41 | 91,7 mill. kr | −16,7 % |
| [Lillerønning Snekkerifabrikk AS](https://www.norscout.com/no/company/913918487-lilleronning-snekkerifabrikk-as) | Midtre Gauldal | 64 | 115 mill. kr | +17,3 % |
| [AS JØMNA BRUG](https://www.norscout.com/no/company/913254368-as-jomna-brug) | Elverum | 40 | 66,3 mill. kr | +4,2 % |
| [SCANFLEX AS](https://www.norscout.com/no/company/940410614-scanflex-as) | Birkenes | 68 | 159 mill. kr | +7,4 % |
| [FØRRE TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/954238415-forre-trevarefabrikk-as) | Tysvær | 39 | 58,4 mill. kr | +12,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
