---
title: "EIDES BENSINSTASJON A/S (947063960): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIDES BENSINSTASJON A/S i Kvinnherad hadde 2,41 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hilmar Eide. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/947063960-eides-bensinstasjon-a-s"
---

# EIDES BENSINSTASJON A/S

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Kvinnherad

- Org.nr: 947 063 960
- Telefon: 53 47 66 50
- E-post: eides.bensinstasjon@knett.no
- Daglig leder: Hilmar Eide (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,41 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 351 190 kr (Margin 14,6 %)
- Etablert: 1988

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,1 % (god). Ned fra 11,3 % i 2024
- Likviditet: 8,19 (meget god). Ned fra 8,82 i 2024
- Soliditet: 89,0 % (meget god). Ned fra 89,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 11,3 % | 10,1 % |
| Driftsmargin | 10,7 % | 12,6 % | 15,0 % | 14,0 % | 14,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 12,8 % | 11,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,72 | 8,82 | 8,19 |
| Soliditet | - | - | 86,7 % | 89,8 % | 89,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,2 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 952 | 2 272 | 2 471 | 2 265 | 2 408 |
| Driftsresultat | 209 | 287 | 370 | 318 | 351 |
| Årsresultat | 1 339 | −69 | 431 | 467 | 437 |
| Driftsmargin | 10,7 % | 12,6 % | 15 % | 14 % | 14,6 % |
| Sum gjeld | 917 | 972 | 776 | 509 | 614 |
| Sum driftskostnader | 1 743 | 1 985 | 2 101 | 1 947 | 2 056 |
| Finansresultat | 1 130 | −287 | 119 | 236 | 182 |
| Resultat før skatt | - | - | 488 | 555 | 533 |
| Anleggsmidler | - | - | 1 494 | 1 310 | 1 351 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 322 | 3 708 | 4 209 |
| Sum eiendeler | - | - | 4 817 | 5 018 | 5 559 |
| Egenkapital | - | - | 4 177 | 4 508 | 4 946 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 703 | 420 | 514 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 72 | 89 | 100 |

## Ledelse og styre

- Hilmar Eide: Daglig leder og styrets leder
- Lars Martin Eide: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Klostervegen 136, 5455 Halsnøy Kloster
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 01.05.1988
- Aksjekapital: 540 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1989
- Regnskapsfører: [SUMARUM AS](https://www.norscout.com/no/company/894915072-sumarum-as)
- Størrelse: Nr. 586 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av bensin- og servicestasjon, handel.

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000316105&sokeverdi=947063960&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØLVE BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926534106-olve-bilsenter-as) | Kvinnherad | - | 11,5 mill. kr | −8,3 % |
| [HUSNES PIT-STOP EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990719586-husnes-pit-stop-eiendom-as) | Kvinnherad | - | 917 605 kr | - |
| [HUSNES SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/984361874-husnes-servicesenter-as) | Kvinnherad | 8 | 8,22 mill. kr | +8,7 % |
| [REVNE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926431404-revne-holding-as) | Kvinnherad | - | 0 kr | - |
| [HUSNES PIT-STOP SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/991211411-husnes-pit-stop-service-as) | Kvinnherad | 19 | 15,6 mill. kr | +0,1 % |
| [KOLØYS BENSIN AS](https://www.norscout.com/no/company/990024154-koloys-bensin-as) | Kvinnherad | - | - | - |
| [GALLERI G GUDDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/912208656-galleri-g-guddal-as) | Kvinnherad | - | 2,71 mill. kr | −39,5 % |
| [TINTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918444920-tinto-holding-as) | Kvinnherad | - | 2,25 mill. kr | +80 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
