---
title: "OVERHALLA MEKANISKE AS (947597086): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OVERHALLA MEKANISKE AS i Overhalla hadde 96,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 37 ansatte. Daglig leder er Katrine Amdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/947597086-overhalla-mekaniske-as"
---

# OVERHALLA MEKANISKE AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Overhalla · Etablert 1988

- Org.nr: 947 597 086
- Telefon: 74 28 21 38
- E-post: post@omek-as.no
- Nettsted: [overhallamekaniske.no](https://overhallamekaniske.no)
- Daglig leder: Katrine Amdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 96,8 mill. kr (+63,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,56 mill. kr (Margin −4,7 %)
- Ansatte: 37 (Opp fra 36 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- november 2025: 38
- desember 2025: 39
- mars 2026: 40
- april 2026: 39
- juni 2026: 38
- august 2026: 37

### Per sted

- Overhalla: 22 ansatte
- Namsos: 14 ansatte
- Trondheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 11,9 % i 2024
- Likviditet: 0,66 (svak). Ned fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 3,6 % (svak). Ned fra 22,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,5 % | 6,2 % | 11,9 % | −12,3 % |
| Driftsmargin | −4,1 % | 2,0 % | 3,3 % | 4,9 % | −4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,5 % | - | - | −139,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,86 | 0,91 | 1,03 | 0,66 |
| Soliditet | 13,0 % | 14,7 % | - | 22,9 % | 3,6 % |
| Gjeldsgrad | 6,7 | 5,8 | - | 3,4 | 26,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 44 175 | 61 172 | 46 762 | 59 035 | 96 771 |
| Driftsresultat | −1 833 | 1 219 | 1 546 | 2 891 | −4 562 |
| Årsresultat | −1 747 | 399 | 384 | 1 578 | −4 193 |
| Driftsmargin | −4,1 % | 2,0 % | 3,3 % | 4,9 % | −4,7 % |
| Sum gjeld | 24 039 | 23 090 | 18 342 | 20 063 | 46 425 |
| Sum driftskostnader | 46 007 | - | - | 56 144 | 101 333 |
| Finansresultat | −407 | - | - | −866 | −812 |
| Resultat før skatt | - | 512 | 493 | 2 025 | −5 374 |
| Anleggsmidler | 14 669 | 13 447 | 11 791 | 10 929 | 29 542 |
| Omløpsmidler | - | 13 626 | 10 918 | 15 078 | 18 635 |
| Sum eiendeler | 27 622 | 27 073 | 22 709 | 26 007 | 48 177 |
| Egenkapital | 3 583 | 3 983 | - | 5 945 | 1 752 |
| Kortsiktig gjeld | - | 15 883 | 12 035 | 14 655 | 28 400 |
| Langsiktig gjeld | - | 7 208 | 6 308 | 5 408 | - |

## Ledelse og styre

- Katrine Amdal: Daglig leder
- Arnt Ove Amdal: Styrets leder
- Frank Roger Amdal: Styremedlem
- Thomas Barlien: Styremedlem
- Edvart Østby: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kornsilovegen 22, 7863 Overhalla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 31.05.1988
- Tidligere navn: Overhalla Mek. Verksted A/S (1995 til 2014)
- Aksjekapital: 5 650 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1988
- Revisor: [E.K. REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990455376-e-k-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SKISTAD REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977675820-skistad-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 47 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon av stålkontruksjoner, reparasjon, kjøp, salg og dertil hørende virksomhet, samt som eier eller deltaker gjøre seg interessert i andre foretak og annen virksomhet som naturlig faller under dette.

## Siste endringer

- 17.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626075&sokeverdi=947597086&spraak=nb)
- 17.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000118836&sokeverdi=947597086&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 03.08.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 162 774 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NAMSEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/820705262-namsen-mekaniske-as) | Overhalla | - | 1,9 mill. kr | +39,1 % |
| [OGNA SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/942888104-ogna-sveis-as) | Hå | 38 | 100 mill. kr | +7,3 % |
| [UMOE INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/991186476-umoe-industries-as) | Karmøy | 35 | 177 mill. kr | −15,7 % |
| [STRAUMSHEIM GLASS OG FASADE AS](https://www.norscout.com/no/company/931785788-straumsheim-glass-og-fasade-as) | Sykkylven | 39 | 62,4 mill. kr | −0,9 % |
| [BERGEN SVEIS OG MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/992527412-bergen-sveis-og-mekaniske-as) | Øygarden | 35 | 99,1 mill. kr | +11,2 % |
| [VATVEDT INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/991420541-vatvedt-industri-as) | Sarpsborg | 39 | 84,2 mill. kr | +4,6 % |
| [SMED T KRISTIANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986442782-smed-t-kristiansen-as) | Stavanger | 35 | 66 mill. kr | −25,9 % |
| [PRO STÅL INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/935459257-pro-stal-industri-as) | Kinn | 40 | 6,09 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
