---
title: "AUTO FIRE AS (947631055): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTO FIRE AS i Steinkjer hadde 24,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Edvard Slapgaard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/947631055-auto-fire-as"
---

# AUTO FIRE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer · Etablert 1988

- Org.nr: 947 631 055
- Telefon: 74 13 79 90
- E-post: egil.bulling@autofire.no
- Nettsted: [autofire.no](https://www.autofire.no)
- Daglig leder: Edvard Slapgaard

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,8 mill. kr (−8,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,85 mill. kr (Margin −7,4 %)
- Ansatte: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −22,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −5,7 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 12,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 35,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,6 % | 7,6 % | −5,7 % | −22,4 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 0,9 % | 1,8 % | −1,6 % | −7,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,5 % | 7,5 % | −23,6 % | −118,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 1,76 | 2,21 | 1,55 | 1,18 |
| Soliditet | 43,4 % | 47,0 % | 57,5 % | 35,3 % | 12,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,1 | 0,7 | 1,8 | 6,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 815 | 26 386 | 26 938 | 27 105 | 24 834 |
| Driftsresultat | 1 966 | 248 | 484 | −421 | −1 848 |
| Årsresultat | 1 469 | 112 | 198 | −587 | −1 826 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 0,9 % | 1,8 % | −1,6 % | −7,4 % |
| Sum gjeld | 4 127 | 3 701 | 2 568 | 5 291 | 7 164 |
| Sum driftskostnader | - | - | 26 454 | 27 526 | 26 682 |
| Finansresultat | - | - | −230 | −331 | −492 |
| Resultat før skatt | 1 883 | 144 | 254 | −752 | −2 340 |
| Anleggsmidler | 972 | 1 258 | 1 087 | 1 638 | 2 373 |
| Omløpsmidler | 6 321 | 5 722 | 4 959 | 6 543 | 5 849 |
| Sum eiendeler | 7 293 | 6 980 | 6 045 | 8 181 | 8 221 |
| Egenkapital | 3 166 | 3 279 | 3 477 | 2 890 | 1 058 |
| Kortsiktig gjeld | 3 774 | 3 250 | 2 242 | 4 213 | 4 936 |
| Langsiktig gjeld | 353 | 451 | 326 | 1 078 | 2 227 |

## Ledelse og styre

- Edvard Slapgaard: Daglig leder
- Svein Arve Kjelsli: Styrets leder
- Eli Mette Lefstad: Styremedlem
- Egil Bulling: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bomvegen 8, 7725 Steinkjer
- Postadresse: Postboks 4042, 7726 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 22.06.1988
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1988
- Revisor: [SYSTEMREVISJON FOSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980545717-systemrevisjon-fosen-as)
- Regnskapsfører: [BERG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/839650302-berg-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 456 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive salg av nye og brukte biler, reservedeler m.v., drift av verksted og hva dermed står i forbindelse og herunder å delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 20.02.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000389750&sokeverdi=947631055&spraak=nb)
- 20.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000070616&sokeverdi=947631055&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DEKK LUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/929507398-dekk-lunde-as) | Steinkjer | 11 | 19,8 mill. kr | +13 % |
| [NT LAST OG BUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/988196312-nt-last-og-buss-as) | Steinkjer | 10 | 19,8 mill. kr | −8,3 % |
| [AUTOPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/974695618-autopartner-as) | Steinkjer | 11 | 19,9 mill. kr | +1,9 % |
| [BILSERVICE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/987313706-bilservice-steinkjer-as) | Steinkjer | 10 | 17,8 mill. kr | +25,8 % |
| [TB VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999268439-tb-verkstedsenter-as) | Steinkjer | 11 | 28,4 mill. kr | +15 % |
| [BILPLEIEN STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/919366354-bilpleien-steinkjer-as) | Steinkjer | 8 | 7,82 mill. kr | +1,5 % |
| [SANNAN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/990465363-sannan-bil-as) | Steinkjer | 17 | 92,9 mill. kr | +85,7 % |
| [FIGGA BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935249740-figga-bilservice-as) | Steinkjer | 8 | 6,09 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.06.2026.
