---
title: "TRØNDER-SVEIS AS (947708597): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TRØNDER-SVEIS AS i Melhus hadde 32,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Per Ståle Aarstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/947708597-tronder-sveis-as"
---

# TRØNDER-SVEIS AS

Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid · Melhus · Etablert 1988

- Org.nr: 947 708 597
- Telefon: 91 83 32 27
- E-post: psa@trondersveis.no
- Daglig leder: Per Ståle Aarstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,8 mill. kr (+17,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,24 mill. kr (Margin 16 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 17 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 17
- mars 2026: 18
- mai 2026: 16
- juli 2026: 17
- august 2026: 19
- september 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,5 % (meget god). Opp fra 32,3 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 30,9 % (god). Opp fra 28,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,0 % | 50,8 % | 32,3 % | 33,5 % |
| Driftsmargin | 19,7 % | 10,9 % | 21,2 % | 17,7 % | 16,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 57,7 % | 154,4 % | 112,2 % | 112,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,26 | 1,13 | 1,12 | 1,19 |
| Soliditet | 33,8 % | 38,5 % | 28,5 % | 28,7 % | 30,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,6 | 2,5 | 2,5 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 893 | 23 645 | 32 273 | 27 996 | 32 786 |
| Driftsresultat | 4 713 | 2 586 | 6 843 | 4 947 | 5 243 |
| Årsresultat | 3 675 | 2 046 | 5 513 | 4 097 | 4 231 |
| Driftsmargin | 19,7 % | 10,9 % | 21,2 % | 17,7 % | 16 % |
| Sum gjeld | 8 890 | 7 304 | 11 543 | 11 888 | 10 997 |
| Sum driftskostnader | - | - | 25 430 | 23 049 | 27 543 |
| Finansresultat | - | - | 237 | 316 | 194 |
| Resultat før skatt | 4 717 | 2 630 | 7 080 | 5 264 | 5 438 |
| Anleggsmidler | 4 051 | 3 667 | 3 540 | 4 077 | 4 407 |
| Omløpsmidler | 9 373 | 8 217 | 12 596 | 12 600 | 11 511 |
| Sum eiendeler | 13 424 | 11 884 | 16 136 | 16 677 | 15 918 |
| Egenkapital | 4 534 | 4 580 | 4 593 | 4 790 | 4 921 |
| Kortsiktig gjeld | 7 651 | 6 545 | 11 173 | 11 278 | 9 676 |
| Langsiktig gjeld | 1 239 | 759 | 370 | 609 | 1 321 |

## Ledelse og styre

- Per Ståle Aarstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Idrettsvegen 24, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.500 Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid
- Etablert: 01.01.1988
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1992
- Revisor: [TRØNDELAG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/995683555-trondelag-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSSENTERET VERDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/995987368-regnskapssenteret-verdal-as)
- Størrelse: Nr. 27 av 94 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive montasje av stålbygg og betongelementbygg og alt som derved står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000279573&sokeverdi=947708597&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PER STÅLE AARSTAD INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/915056466-per-stale-aarstad-invest-as) | Melhus | - | 0 kr | - |
| [TFS BLIKK OG FASADE AS](https://www.norscout.com/no/company/932319365-tfs-blikk-og-fasade-as) | Melhus | 18 | 54,6 mill. kr | +18,1 % |
| [GJØVAAG AS](https://www.norscout.com/no/company/929609247-gjovaag-as) | Melhus | 14 | 24,1 mill. kr | +1,6 % |
| [EKREN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/896711792-ekren-maskin-as) | Melhus | 18 | 55,1 mill. kr | +31,8 % |
| [HAUGEN ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/923393498-haugen-elektro-as) | Melhus | 13 | 19,6 mill. kr | +3,7 % |
| [BERGSMYRS MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/985802408-bergsmyrs-malerservice-as) | Melhus | 21 | 28,5 mill. kr | +9,0 % |
| [SANDVOLD MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/897830442-sandvold-malerservice-as) | Melhus | 13 | 14,9 mill. kr | −0,2 % |
| [KVÅL EL-INSTALLASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/976605446-kval-el-installasjon-as) | Melhus | 22 | 34,9 mill. kr | +8,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
