---
title: "MÅNDALEN SERVICESENTER AS (947847481): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MÅNDALEN SERVICESENTER AS i Rauma hadde 5,98 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Rita Helle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/947847481-mandalen-servicesenter-as"
---

# MÅNDALEN SERVICESENTER AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Rauma · Etablert 1988

- Org.nr: 947 847 481
- Telefon: 71 22 34 31
- Daglig leder: Rita Helle (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,98 mill. kr (+6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 386 604 kr (Margin 6,5 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- februar 2026: 15
- juli 2026: 11
- august 2026: 12
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,6 % (meget god). Opp fra 0,7 % i 2024
- Likviditet: 2,83 (meget god). Opp fra 2,49 i 2024
- Soliditet: 43,0 % (meget god). Opp fra 32,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,6 % | 11,6 % | 0,7 % | 28,6 % |
| Driftsmargin | 0,4 % | −2,3 % | 2,4 % | 0,1 % | 6,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 32,4 % | −2,0 % | 70,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,33 | 2,49 | 2,83 |
| Soliditet | 33,9 % | 23,0 % | 34,9 % | 32,9 % | 43,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 3,3 | 1,9 | 2,0 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 024 | 5 947 | 5 761 | 5 627 | 5 978 |
| Driftsresultat | 25 | −137 | 140 | 8 | 387 |
| Årsresultat | −1 | −127 | 84 | −5 | 281 |
| Driftsmargin | 0,4 % | −2,3 % | 2,4 % | 0,1 % | 6,5 % |
| Sum gjeld | 836 | 1 011 | 720 | 779 | 879 |
| Sum driftskostnader | 5 999 | 6 084 | 5 621 | 5 619 | 5 592 |
| Finansresultat | −26 | −25 | −29 | −16 | −21 |
| Resultat før skatt | - | - | 111 | −8 | 365 |
| Anleggsmidler | 74 | 94 | 110 | 92 | 46 |
| Omløpsmidler | - | - | 997 | 1 068 | 1 495 |
| Sum eiendeler | 1 266 | 1 314 | 1 107 | 1 161 | 1 541 |
| Egenkapital | 429 | 302 | 387 | 382 | 662 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 429 | 429 | 529 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 292 | 350 | - |

## Ledelse og styre

- Rita Helle: Daglig leder og styremedlem
- Frode Solevågseide: Styrets leder
- Arne Helle: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sørsidevegen 1769, 6386 Måndalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 27.06.1988
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1988
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 501 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og servicevirksomhet, samt alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000310215&sokeverdi=947847481&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NH BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918264795-nh-bilsenter-as) | Rauma | 28 | 72,1 mill. kr | −4,2 % |
| [LARS KROKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/813615452-lars-kroken-as) | Rauma | - | 16 mill. kr | −70,9 % |
| [NILS HEGGEM AS](https://www.norscout.com/no/company/818144032-nils-heggem-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [LARS KROKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/958860943-lars-kroken-holding-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [ISFJORDEN LAVPRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/962031021-isfjorden-lavpris-as) | Rauma | 12 | 43,2 mill. kr | +5,6 % |
| [S DAHLES EFTF AS](https://www.norscout.com/no/company/928120325-s-dahles-eftf-as) | Rauma | 11 | 3,92 mill. kr | +4,4 % |
| [KAIA LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/925073962-kaia-landhandel-as) | Rauma | 13 | 12,2 mill. kr | +13,5 % |
| [SPORT 1 ÅNDALSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/915989055-sport-1-andalsnes-as) | Rauma | 10 | 9,01 mill. kr | +9,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
