---
title: "SKARE SAGBRUK AS (947851594): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKARE SAGBRUK AS i Ullensvang hadde 7,49 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/947851594-skare-sagbruk-as"
---

# SKARE SAGBRUK AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Ullensvang · Etablert 1988

- Org.nr: 947 851 594
- Styreleder: Reidun Sekse

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,49 mill. kr (−20,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −432 553 kr (Margin −5,8 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,6 % i 2024
- Likviditet: 1,38 (tilfredsstillende). Ned fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 29,7 % (god). Ned fra 37,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 2,6 % | −16,1 % |
| Driftsmargin | 3,9 % | 0,2 % | −0,3 % | 0,7 % | −5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 1,8 % | −53,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,54 | 1,55 | 1,38 |
| Soliditet | - | - | 37,4 % | 37,0 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,7 | 1,7 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 932 | 10 223 | 10 669 | 9 455 | 7 486 |
| Driftsresultat | 469 | 21 | −37 | 69 | −433 |
| Årsresultat | 338 | −5 | −69 | 15 | −478 |
| Driftsmargin | 3,9 % | 0,2 % | −0,3 % | 0,7 % | −5,8 % |
| Sum gjeld | 2 209 | 2 155 | 1 872 | 1 928 | 1 554 |
| Sum driftskostnader | 11 463 | 10 202 | 10 706 | 9 386 | 7 918 |
| Finansresultat | −32 | −25 | −44 | −49 | −49 |
| Resultat før skatt | - | - | −81 | 20 | −481 |
| Anleggsmidler | - | - | 224 | 197 | 164 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 767 | 2 865 | 2 046 |
| Sum eiendeler | - | - | 2 990 | 3 062 | 2 210 |
| Egenkapital | - | - | 1 118 | 1 134 | 656 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 797 | 1 850 | 1 479 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 76 | 78 | 75 |

## Ledelse og styre

- Reidun Sekse: Styrets leder
- Hallstein S Skare: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Reinsnosvegen 94, 5763 Skare
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 03.05.1988
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1988
- Revisor: [COLLEGIUM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/988782041-collegium-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 522 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av bygningsartikler, samt hva hermed står i forbindelse, derunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 11.03.2026: Antall ansatte endret til 6
- 11.02.2026: Kontaktperson endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000372205&sokeverdi=947851594&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJORDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/817658032-fjorden-as) | Ullensvang | 8 | 6,39 mill. kr | −12,4 % |
| [JONDAL MUR OG FLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/990891907-jondal-mur-og-flis-as) | Ullensvang | - | 1,71 mill. kr | +5,7 % |
| [MATHUSET GRIMO AS](https://www.norscout.com/no/company/961017599-mathuset-grimo-as) | Ullensvang | 7 | 7,13 mill. kr | +6,8 % |
| [TUT & KJØR AS](https://www.norscout.com/no/company/919862572-tut-kjor-as) | Ullensvang | 6 | 5,8 mill. kr | +53,5 % |
| [T.G. ALVSAKER AS](https://www.norscout.com/no/company/987036222-t-g-alvsaker-as) | Ullensvang | 7 | 12,2 mill. kr | +2,8 % |
| [HANEVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/919913827-hanevik-invest-as) | Ullensvang | 6 | 2,56 mill. kr | +28,1 % |
| [GOD SMAK ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/832947202-god-smak-odda-as) | Ullensvang | 8 | 4,34 mill. kr | +7,8 % |
| [HARDANGER JERNVAREHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/931042165-hardanger-jernvarehandel-as) | Ullensvang | 5 | 6,03 mill. kr | +5,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
