---
title: "NOREFJELL SKISENTER AS (948008823): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NOREFJELL SKISENTER AS i Krødsherad hadde 116 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Marius Arnesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/948008823-norefjell-skisenter-as"
---

# NOREFJELL SKISENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Krødsherad · Etablert 1988

- Org.nr: 948 008 823
- Telefon: 32 15 01 00
- Nettsted: [norefjell.com](https://norefjell.com)
- Daglig leder: Marius Arnesen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 116 mill. kr (+8,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,01 mill. kr (Margin 6,9 %)
- Ansatte: 24 (Ned fra 27 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- oktober 2025: 21
- november 2025: 23
- desember 2025: 27
- januar 2026: 119
- februar 2026: 140
- mars 2026: 146
- april 2026: 148
- mai 2026: 24
- juni 2026: 25
- juli 2026: 24
- september 2026: 23
- oktober 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,6 % (svak). Ned fra 5,8 % i 2024
- Likviditet: 0,76 (svak). Ned fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 27,7 % (god). Ned fra 29,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,9 % | 6,2 % | 5,8 % | 4,6 % |
| Driftsmargin | 10,9 % | 6,8 % | 10,8 % | 10,0 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,4 % | - | - | 4,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,66 | 1,08 | 0,85 | 0,76 |
| Soliditet | 29,5 % | 32,7 % | - | 29,4 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,1 | - | 2,4 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 71 772 | 81 384 | 102 239 | 107 089 | 115 853 |
| Driftsresultat | 7 833 | 5 567 | 11 036 | 10 710 | 8 007 |
| Årsresultat | 3 658 | 869 | 3 909 | 3 833 | 2 152 |
| Driftsmargin | 10,9 % | 6,8 % | 10,8 % | 10 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 131 805 | 136 626 | 152 146 | 140 736 | 148 993 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 96 379 | 107 846 |
| Finansresultat | - | - | - | −5 797 | −5 247 |
| Resultat før skatt | 4 705 | 872 | 5 129 | 4 914 | 2 759 |
| Anleggsmidler | 154 714 | 152 034 | 154 893 | 163 295 | 163 451 |
| Omløpsmidler | 32 331 | 50 958 | 54 028 | 36 163 | 42 639 |
| Sum eiendeler | 187 045 | 202 992 | 208 922 | 199 458 | 206 091 |
| Egenkapital | 55 239 | 66 366 | - | 58 722 | 57 098 |
| Kortsiktig gjeld | 20 499 | 30 722 | 50 150 | 42 628 | 56 377 |
| Langsiktig gjeld | 111 306 | 105 904 | 101 997 | 98 108 | 92 616 |

## Ledelse og styre

- Marius Arnesen: Daglig leder
- Marianne Blystad: Styrets leder
- Johan Fredrik Thorn: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 3536 Noresund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 01.08.1988
- Tidligere navn: TRONDHEIM AIRPORT HOTELL AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 1 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2001
- Revisor: [NITSCHKE AS](https://www.norscout.com/no/company/914658314-nitschke-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIBISTAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929327446-okonomibistand-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i skianlegg og alt som står i forbindelse med dette, investering i fast eiendom, samt ved investering i aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000234225&sokeverdi=948008823&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.07.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 10 mill. kr
- 07.07.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 10 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOVDEN HASLERUD LØYPELAG AS](https://www.norscout.com/no/company/924651814-hovden-haslerud-loypelag-as) | Krødsherad | - | 32 071 kr | - |
| [NOREFJELL SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/977288371-norefjell-sport-as) | Krødsherad | - | 1,82 mill. kr | +19 % |
| [HOLTET LØYPEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/823152302-holtet-loypedrift-as) | Krødsherad | - | 1,51 mill. kr | - |
| [NOREFJELL FJORD OG SKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/923576614-norefjell-fjord-og-skog-as) | Krødsherad | - | 1,27 mill. kr | - |
| [MR NOREFJELL MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/918613013-mr-norefjell-motorsport-as) | Krødsherad | - | 657 400 kr | - |
| [STAVTJØRN ALPIN AS](https://www.norscout.com/no/company/992250062-stavtjorn-alpin-as) | Bjerkreim | 25 | 1,36 mill. kr | −58 % |
| [ONSØY GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/951091871-onsoy-golfbane-as) | Fredrikstad | 24 | 18,5 mill. kr | +9,6 % |
| [HURDAL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/961335566-hurdal-skisenter-as) | Hurdal | 25 | 3,38 mill. kr | −13,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
