---
title: "VALAKER BAKERI OG KONDITORI AS (948039958): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALAKER BAKERI OG KONDITORI AS i Haram hadde 146 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 161 ansatte. Daglig leder er Liv-Anette Røren. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/948039958-valaker-bakeri-og-konditori-as"
---

# VALAKER BAKERI OG KONDITORI AS

Produksjon av brød og ferske konditorvarer · Haram · Etablert 1988

- Org.nr: 948 039 958
- Telefon: 70 21 65 90
- E-post: post@valaker.as
- Nettsted: [valakerbakeri.no](https://valakerbakeri.no)
- Daglig leder: Liv-Anette Røren (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 146 mill. kr (+23,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 30,7 mill. kr (Margin 21 %)
- Ansatte: 161 (Opp fra 151 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 141
- oktober 2025: 142
- november 2025: 132
- desember 2025: 151
- januar 2026: 146
- februar 2026: 149
- mars 2026: 153
- april 2026: 154
- mai 2026: 160
- juni 2026: 159
- juli 2026: 168
- august 2026: 161
- september 2026: 166
- oktober 2026: 161

### Per sted

- Ålesund: 36 ansatte · 6 avdelinger
- Søvik: 26 ansatte
- Oslo: 23 ansatte
- Skodje: 16 ansatte
- Molde: 13 ansatte
- Ulsteinvik: 10 ansatte · 2 avdelinger
- Valderøya: 9 ansatte
- Vestnes: 9 ansatte
- Fosnavåg: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 53,2 % (meget god). Opp fra 48,3 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Opp fra 0,96 i 2024
- Soliditet: 41,8 % (meget god). Opp fra 35,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 38,6 % | 40,8 % | 48,3 % | 53,2 % |
| Driftsmargin | 10,5 % | 14,4 % | 16,7 % | 18,6 % | 21,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 136,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,82 | 1,15 | 0,94 | 0,96 | 1,14 |
| Soliditet | - | - | - | 35,2 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 1,8 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 56 696 | 80 525 | 90 902 | 118 184 | 146 090 |
| Driftsresultat | 5 945 | 11 622 | 15 201 | 21 927 | 30 681 |
| Årsresultat | 6 985 | 9 328 | 12 315 | 17 908 | 25 013 |
| Driftsmargin | 10,5 % | 14,4 % | 16,7 % | 18,6 % | 21 % |
| Sum gjeld | 17 020 | 20 405 | 26 943 | 33 944 | 39 544 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 96 257 | 115 409 |
| Finansresultat | - | - | - | 936 | 1 292 |
| Resultat før skatt | 8 366 | 11 893 | 15 745 | 22 862 | 31 972 |
| Anleggsmidler | 13 261 | 11 666 | 17 073 | 19 661 | 22 986 |
| Omløpsmidler | 14 010 | 23 462 | 25 403 | 32 725 | 45 013 |
| Sum eiendeler | 27 271 | 35 128 | 42 476 | 52 386 | 67 999 |
| Egenkapital | - | - | - | 18 442 | 28 455 |
| Kortsiktig gjeld | 17 020 | 20 405 | 26 943 | 33 944 | 39 544 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Liv-Anette Røren: Daglig leder og styremedlem
- Rune Valaker: Styrets leder
- Alf Røren: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Søvikvegen 31, 6280 Søvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarer
- Etablert: 01.06.1988
- Tidligere navn: VALAKER DRIFT AS (2008 til 2011); VALAKER BAKERI AS (2004 til 2008); VALAKERS BAKERI AS (1995 til 2004)
- Aksjekapital: 885 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1988
- Revisor: [CONTABILE AS](https://www.norscout.com/no/company/920738001-contabile-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 509 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive produksjon og handel og hva dermed står i forbindelse samt ved aksjetegning eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre økonomiske foretagender.

## Siste endringer

- 30.01.2026: Næringskode endret
- 28.01.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000548484&sokeverdi=948039958&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000867234&sokeverdi=948039958&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000800365&sokeverdi=948039958&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000564537&sokeverdi=948039958&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRATTVÅG BAKERI OG KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/933642097-brattvag-bakeri-og-konditori-as) | Haram | 10 | 3,67 mill. kr | - |
| [LIVA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989092693-liva-holding-as) | Haram | - | 52 000 kr | - |
| [PHARMA MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/991004300-pharma-marine-as) | Haram | 93 | 607 mill. kr | +34,6 % |
| [KD NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/914386578-kd-norway-as) | Haram | 57 | 387 mill. kr | −10,6 % |
| [GJENDEMSJØ SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/893061452-gjendemsjo-seafood-as) | Haram | 28 | 98,3 mill. kr | +11,4 % |
| [NORBERT ENGESETH AS](https://www.norscout.com/no/company/921481063-norbert-engeseth-as) | Haram | 23 | 27,6 mill. kr | +2,5 % |
| [KARSTEN FLEM AS](https://www.norscout.com/no/company/833676342-karsten-flem-as) | Haram | 22 | 306 mill. kr | +8,5 % |
| [INGOLF ENGESET AS](https://www.norscout.com/no/company/935989183-ingolf-engeset-as) | Haram | 16 | 230 mill. kr | +83,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
