---
title: "SATS VEST AS (948942003): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SATS VEST AS i Oslo hadde 538 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 1 705 ansatte. Daglig leder er Wenche Evertsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/948942003-sats-vest-as"
---

# SATS VEST AS

Treningssentervirksomhet · Oslo · Etablert 1988

- Org.nr: 948 942 003
- Telefon: 23 30 70 00
- E-post: kundeservice@satselixia.no
- Nettsted: [sats.no](https://www.sats.no)
- Daglig leder: Wenche Evertsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 538 mill. kr (+10,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 170 mill. kr (Margin 31,5 %)
- Ansatte: 1 705 (Opp fra 1 626 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 1 556
- oktober 2025: 1 565
- november 2025: 1 588
- desember 2025: 1 626
- januar 2026: 1 614
- februar 2026: 1 635
- mars 2026: 1 641
- april 2026: 1 660
- mai 2026: 1 680
- juni 2026: 1 682
- juli 2026: 1 679
- august 2026: 1 676
- september 2026: 1 680
- oktober 2026: 1 705

### Per sted

- Oslo: 678 ansatte · 5 avdelinger
- Lørenskog: 179 ansatte · 2 avdelinger
- Hafrsfjord: 107 ansatte
- Kristiansand S: 93 ansatte
- Nesttun: 81 ansatte
- Stavanger: 76 ansatte
- Sandnes: 75 ansatte
- Laksevåg: 68 ansatte
- Sarpsborg: 68 ansatte
- Jessheim: 64 ansatte
- Kokstad: 62 ansatte
- Skien: 54 ansatte
- Bryne: 51 ansatte
- Porsgrunn: 49 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,8 % (meget god). Opp fra 16,6 % i 2024
- Likviditet: 2,63 (meget god). Opp fra 2,12 i 2024
- Soliditet: 52,6 % (meget god). Opp fra 44,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,8 % | 13,1 % | 16,6 % | 16,8 % |
| Driftsmargin | 0,3 % | 11,4 % | 24,9 % | 32,5 % | 31,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,0 % | 28,4 % | 35,8 % | 30,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,51 | 1,54 | 2,12 | 2,63 |
| Soliditet | 34,1 % | 37,0 % | 35,3 % | 44,2 % | 52,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,7 | 1,8 | 1,3 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 325,7 | 444,2 | 469,3 | 487,3 | 538,4 |
| Driftsresultat | 1,1 | 50,6 | 117,1 | 158,3 | 169,6 |
| Årsresultat | −17,4 | 25,2 | 77,7 | 117,3 | 129,7 |
| Driftsmargin | 0,3 % | 11,4 % | 24,9 % | 32,5 % | 31,5 % |
| Sum gjeld | 607,7 | 577,9 | 662,6 | 605,2 | 547,9 |
| Sum driftskostnader | 324,6 | - | 352,3 | 329,0 | 368,8 |
| Finansresultat | −22,6 | - | −17,3 | −7,8 | −3,2 |
| Resultat før skatt | - | 32,7 | 99,8 | 150,5 | 166,4 |
| Anleggsmidler | 669,7 | 604,9 | 624,6 | 617,2 | 562,0 |
| Omløpsmidler | - | 313,1 | 399,7 | 467,0 | 594,7 |
| Sum eiendeler | 922,6 | 917,9 | 1 024,3 | 1 084,2 | 1 156,6 |
| Egenkapital | 314,9 | 340,0 | 361,7 | 479,0 | 608,7 |
| Kortsiktig gjeld | - | 207,5 | 258,9 | 220,2 | 226,5 |
| Langsiktig gjeld | - | 370,4 | 403,8 | 385,0 | 321,5 |

## Ledelse og styre

- Wenche Evertsen: Daglig leder
- Sondre Gravir: Styrets leder
- Cecilie Elde: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nydalsveien 28, 0484 Oslo
- Postadresse: Postboks 4949 NYDALEN, 0423 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 11.08.1988
- Tidligere navn: ELIXIA VEST AS (2007 til 2019); SPORTS CLUB STAVANGER AS (1997 til 2007); LASSES SENTER FOR HELSE OG TRENING AS (1995 til 1997)
- Aksjekapital: 15 319 315,77 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1988
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av treningssenter og det som i den forbindelse synes naturlig.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000512923&sokeverdi=948942003&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SATS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/892625522-sats-norway-as) | Oslo | 3 850 | 1,62 mrd. kr | +10,5 % |
| [MOVA AS](https://www.norscout.com/no/company/994588117-mova-as) | Oslo | 1 419 | 516 mill. kr | +23,7 % |
| [FRESH FITNESS AS](https://www.norscout.com/no/company/995415569-fresh-fitness-as) | Oslo | 220 | 317 mill. kr | +0,4 % |
| [JOBBSPREK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/927815990-jobbsprek-drift-as) | Oslo | 56 | 42,7 mill. kr | +0,5 % |
| [ALTUS PULSUS AS](https://www.norscout.com/no/company/989704494-altus-pulsus-as) | Oslo | 56 | 26,9 mill. kr | +5,9 % |
| [STUDIO JOBBSPREK ØP AS](https://www.norscout.com/no/company/928109259-studio-jobbsprek-op-as) | Oslo | 47 | 18,3 mill. kr | +13 % |
| [XT OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/994219855-xt-oslo-as) | Oslo | 30 | 25,5 mill. kr | −0,3 % |
| [STOLT TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/990095272-stolt-trening-as) | Oslo | 30 | 17,3 mill. kr | +6,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
