---
title: "TEKNO MASKIN AS (950203978): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TEKNO MASKIN AS i Nes hadde 102 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Pia Aure. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950203978-tekno-maskin-as"
---

# TEKNO MASKIN AS

Detaljhandel med motorvogner · Nes · Etablert 1988

- Org.nr: 950 203 978
- Telefon: 63 91 19 80
- E-post: post@teknomaskin.no
- Nettsted: [teknomaskin.no](https://www.teknomaskin.no)
- Daglig leder: Pia Aure

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 102 mill. kr (−1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,71 mill. kr (Margin 3,6 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- desember 2025: 16
- februar 2026: 18
- mars 2026: 19
- mai 2026: 17
- juni 2026: 18
- juli 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,2 % (god). Opp fra 8,8 % i 2024
- Likviditet: 2,76 (meget god). Opp fra 1,73 i 2024
- Soliditet: 64,7 % (meget god). Opp fra 42,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,4 % | 11,1 % | 8,8 % | 10,2 % |
| Driftsmargin | 6,6 % | 6,8 % | 4,7 % | 3,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 32,3 % | - | - | 17,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,29 | 1,97 | 1,82 | 1,73 | 2,76 |
| Soliditet | 77,3 % | 49,9 % | - | 42,9 % | 64,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 1,0 | - | 1,3 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 85 981 | 102 494 | 95 594 | 103 722 | 101 724 |
| Driftsresultat | 5 712 | 6 973 | 4 522 | 3 499 | 3 710 |
| Årsresultat | 4 940 | 5 554 | 3 582 | 3 138 | 3 087 |
| Driftsmargin | 6,6 % | 6,8 % | 4,7 % | 3,4 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 6 479 | 22 055 | 26 196 | 29 551 | 12 062 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 100 223 | 98 015 |
| Finansresultat | - | - | - | 524 | 249 |
| Resultat før skatt | 6 333 | 7 121 | 4 588 | 4 023 | 3 959 |
| Anleggsmidler | 765 | 616 | 493 | 745 | 894 |
| Omløpsmidler | 27 768 | 43 442 | 47 721 | 51 031 | 33 255 |
| Sum eiendeler | 28 533 | 44 059 | 48 215 | 51 776 | 34 149 |
| Egenkapital | 22 054 | 22 003 | - | 22 225 | 22 087 |
| Kortsiktig gjeld | 6 479 | 22 055 | 26 196 | 29 533 | 12 062 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 18 | - |

## Ledelse og styre

- Pia Aure: Daglig leder
- Lars Kroken: Styrets leder
- Thor Kristian Nordhagen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjertnesvegen 34, 2166 Oppaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 30.11.1988
- Aksjekapital: 5 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1995
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [Fenstad Regnskapskontor A/S](https://www.norscout.com/no/company/929983122-fenstad-regnskapskontor-a-s)
- Størrelse: Nr. 245 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive med salg og service av campingvogner og campingbiler, samt annen virksomhet innen fritidsmarkedet.

## Siste endringer

- 24.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000504863&sokeverdi=950203978&spraak=nb)
- 24.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000076964&sokeverdi=950203978&spraak=nb)
- 20.11.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000843928&sokeverdi=950203978&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000560337&sokeverdi=950203978&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILSENTERET R 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/887450412-bilsenteret-r-2-as) | Nes | 12 | 97,4 mill. kr | +33,7 % |
| [GLOMMEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/971001968-glommen-bil-as) | Nes | 6 | 42,9 mill. kr | +32,7 % |
| [FENSTAD AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/932763486-fenstad-auto-as) | Nes | 6 | 20,9 mill. kr | −0,4 % |
| [HENGER.NO](https://www.norscout.com/no/company/914994039-henger-no) | Nes | 5 | 22,5 mill. kr | +8,6 % |
| [NORDISK AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/815378962-nordisk-auto-as) | Nes | - | 14,6 mill. kr | +0,5 % |
| [BORGEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/920271030-borgen-bil-as) | Nes | - | 3,32 mill. kr | −22,9 % |
| [BOBILNORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/932481294-bobilnorge-as) | Nes | - | 2,48 mill. kr | - |
| [A2 BILSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/932351781-a2-bilsalg-as) | Nes | - | 1,48 mill. kr | −56 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
