---
title: "CURIDA DIATEC AS (950372737): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CURIDA DIATEC AS i Bærum hadde 20,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Anders Per Erik Larsson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950372737-curida-diatec-as"
---

# CURIDA DIATEC AS

Produksjon av andre kjemiske produkter ikke nevnt annet sted · Bærum · Etablert 1988

- Org.nr: 950 372 737
- E-post: oled@diatec.com
- Nettsted: [diatec.com](https://www.diatec.com)
- Daglig leder: Anders Per Erik Larsson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,1 mill. kr (+24,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −23,6 mill. kr (Margin −117 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 22 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 21
- november 2025: 22
- januar 2026: 20
- februar 2026: 21
- mai 2026: 19
- juni 2026: 17
- september 2026: 16
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −22,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −62,2 % i 2024
- Likviditet: 10,30 (meget god). Opp fra 6,59 i 2024
- Soliditet: 36,5 % (god). Opp fra 29,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −34,2 % | −73,1 % | −62,2 % | −22,2 % |
| Driftsmargin | 12,0 % | −27,7 % | −237,0 % | −366,3 % | −117,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −147,7 % | −188,8 % | −76,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,32 | 6,59 | 10,30 |
| Soliditet | 50,1 % | 73,2 % | 41,3 % | 29,0 % | 36,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,4 | 1,4 | 2,4 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 81 158 | 46 668 | 19 133 | 16 176 | 20 136 |
| Driftsresultat | 9 754 | −12 910 | −45 343 | −59 248 | −23 568 |
| Årsresultat | 7 938 | −10 162 | −48 357 | −57 534 | −20 276 |
| Driftsmargin | 12 % | −27,7 % | −237 % | −366,3 % | −117 % |
| Sum gjeld | 20 047 | 9 295 | 52 162 | 71 534 | 64 814 |
| Sum driftskostnader | 71 404 | 59 578 | 64 477 | 75 424 | 43 704 |
| Finansresultat | 73 | −215 | −433 | −2 982 | −1 891 |
| Resultat før skatt | - | - | −45 777 | −62 230 | −25 460 |
| Anleggsmidler | 8 520 | 10 622 | 20 111 | 14 846 | 11 072 |
| Omløpsmidler | - | - | 68 709 | 85 946 | 90 950 |
| Sum eiendeler | 40 144 | 34 630 | 88 820 | 100 792 | 102 022 |
| Egenkapital | 20 097 | 25 336 | 36 658 | 29 258 | 37 208 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 52 162 | 13 032 | 8 834 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 58 502 | 55 980 |

## Ledelse og styre

- Anders Per Erik Larsson: Daglig leder
- Ole Jesper Dahlberg: Styrets leder
- Terje Gabrielsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Martin Linges vei 25, 1364 Fornebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 20.590 Produksjon av andre kjemiske produkter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 12.12.1988
- Tidligere navn: DIATEC MONOCLONALS AS (2007 til 2022); DIATEC COM AS (2000 til 2007); DIATEC AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 3 618 155 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1989
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner)
- Størrelse: Nr. 14 av 38 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføre tjenester innenfor medisinsk og veterinærmedisinsk forskning og analyse, samt utvikling, produksjon og salg av diagnostiske immunologiske og molekylærbiologiske reagenser. Selskapet utfører også kontraktproduksjon av legmidler for veterinær og human bruk.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000579941&sokeverdi=950372737&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000511679&sokeverdi=950372737&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 25.08.2020: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 5,98 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SURFACEBARRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/931616625-surfacebarrier-as) | Bærum | - | 3,8 mill. kr | −11 % |
| [PLUMBO AS](https://www.norscout.com/no/company/980015459-plumbo-as) | Bærum | - | 0 kr | - |
| [NORDIC ELECTROFUEL EFUEL1 AS](https://www.norscout.com/no/company/937549725-nordic-electrofuel-efuel1-as) | Bærum | - | - | - |
| [NORDIC ELECTROFUEL EFUEL3 AS](https://www.norscout.com/no/company/937549997-nordic-electrofuel-efuel3-as) | Bærum | - | - | - |
| [POLYPURE AS](https://www.norscout.com/no/company/981179978-polypure-as) | Bærum | 10 | 17,8 mill. kr | −34,3 % |
| [KREFTING AS](https://www.norscout.com/no/company/944942777-krefting-as) | Bærum | 8 | 47,6 mill. kr | +8,4 % |
| [ØSTLANDSJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/923658297-ostlandsjord-as) | Bærum | 8 | 21 mill. kr | −27 % |
| [AKER HOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/935111498-aker-holdco-as) | Bærum | 5 | 92,9 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
