---
title: "HORNS SLAKTERI AS (950381442): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HORNS SLAKTERI AS i Vestvågøy hadde 189 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 56 ansatte. Daglig leder er Gøran Ellingsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950381442-horns-slakteri-as"
---

# HORNS SLAKTERI AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Vestvågøy · Etablert 1988

- Org.nr: 950 381 442
- Telefon: 76 05 54 00
- E-post: post@horns.no
- Nettsted: [horns.no](https://horns.no)
- Daglig leder: Gøran Ellingsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 189 mill. kr (+5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,29 mill. kr (Margin 1,2 %)
- Ansatte: 56 (Opp fra 51 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 43
- oktober 2025: 53
- november 2025: 51
- januar 2026: 53
- februar 2026: 51
- mars 2026: 42
- april 2026: 43
- mai 2026: 44
- juni 2026: 45
- juli 2026: 46
- september 2026: 48
- oktober 2026: 56

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,0 % (tilfredsstillende). Opp fra −1,4 % i 2024
- Likviditet: 1,61 (god). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 42,7 % (meget god). Opp fra 40,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,2 % | 6,9 % | −1,4 % | 7,0 % |
| Driftsmargin | 0,9 % | −0,3 % | 1,3 % | −1,0 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,1 % | 16,2 % | −5,4 % | 15,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,08 | 1,62 | 1,84 | 1,68 | 1,61 |
| Soliditet | 41,5 % | 34,0 % | 41,7 % | 40,8 % | 42,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,9 | 1,4 | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 162 571 | 186 004 | 188 699 | 179 371 | 189 423 |
| Driftsresultat | 1 448 | −534 | 2 532 | −1 828 | 2 287 |
| Årsresultat | 1 198 | 60 | 2 417 | −1 115 | 2 686 |
| Driftsmargin | 0,9 % | −0,3 % | 1,3 % | −1,0 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 26 496 | 36 459 | 29 717 | 29 257 | 30 640 |
| Sum driftskostnader | - | - | 186 167 | 181 199 | 187 136 |
| Finansresultat | - | - | 713 | 713 | 926 |
| Resultat før skatt | 1 798 | 198 | 3 245 | −1 115 | 3 212 |
| Anleggsmidler | 10 018 | 8 998 | 7 952 | 8 188 | 9 296 |
| Omløpsmidler | 35 240 | 46 281 | 43 003 | 41 191 | 44 152 |
| Sum eiendeler | 45 258 | 55 280 | 50 955 | 49 378 | 53 448 |
| Egenkapital | 18 761 | 18 821 | 21 237 | 20 122 | 22 808 |
| Kortsiktig gjeld | 16 950 | 28 503 | 23 353 | 24 483 | 27 458 |
| Langsiktig gjeld | 9 547 | 7 956 | 6 364 | 4 773 | - |

## Ledelse og styre

- Gøran Ellingsen: Daglig leder
- Arild Odd Horn: Styrets leder
- Werner Horn: Styremedlem
- Knut Olav Horn: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fygleveien 69, 8370 Leknes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 07.12.1988
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1989
- Revisor: [LOFOTREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/951725005-lofotrevisjon-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel og slakterivirksomhet, produksjon av kjøttprodukter og enhver virksomhet som står i forbindelse hermed, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 26.10.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000818232&sokeverdi=950381442&spraak=nb)
- 26.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000818231&sokeverdi=950381442&spraak=nb)
- 26.10.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000818230&sokeverdi=950381442&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000554832&sokeverdi=950381442&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOFOTPRODUKT AS](https://www.norscout.com/no/company/971141603-lofotprodukt-as) | Vestvågøy | 276 | 1,01 mrd. kr | +9,7 % |
| [LOFOTEN FISH EXPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/994423800-lofoten-fish-export-as) | Vestvågøy | 49 | 52,2 mill. kr | −2,4 % |
| [NIC HAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/942512902-nic-haug-as) | Vestvågøy | 30 | 84,6 mill. kr | −4,7 % |
| [LOFOTHAU AS](https://www.norscout.com/no/company/887757062-lofothau-as) | Vestvågøy | 22 | 30 mill. kr | +38,7 % |
| [STEINFJORDEN SJØMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/911786427-steinfjorden-sjomat-as) | Vestvågøy | 17 | 54,4 mill. kr | +0,3 % |
| [INSULA AS](https://www.norscout.com/no/company/960756932-insula-as) | Vestvågøy | 14 | 105 mill. kr | +91,1 % |
| [LOFOTHAU PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/927949113-lofothau-produksjon-as) | Vestvågøy | 13 | 3,07 mill. kr | −56,2 % |
| [LOFOTTERMINALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/876740192-lofotterminalen-as) | Vestvågøy | 12 | 10,3 mill. kr | +7,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.10.2026.
