---
title: "BRØDR HAUKÅS MEK VERKSTED AS (950415029): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRØDR HAUKÅS MEK VERKSTED AS i Tysvær hadde 53,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Jon Steinar Gregersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950415029-brodr-haukas-mek-verksted-as"
---

# BRØDR HAUKÅS MEK VERKSTED AS

Bearbeiding av metaller · Tysvær · Etablert 1988

- Org.nr: 950 415 029
- Telefon: 52 77 48 00
- E-post: post@haukaas.as
- Nettsted: [brodr-haukaas.no](https://brodr-haukaas.no)
- Daglig leder: Jon Steinar Gregersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 53,9 mill. kr (−11,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,21 mill. kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 25 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- desember 2025: 25
- april 2026: 26
- mai 2026: 27
- august 2026: 28
- september 2026: 29
- oktober 2026: 30

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,6 % (meget god). Ned fra 26,5 % i 2024
- Likviditet: 2,99 (meget god). Opp fra 2,77 i 2024
- Soliditet: 66,6 % (meget god). Opp fra 60,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,4 % | 24,5 % | 26,5 % | 17,6 % |
| Driftsmargin | 5,2 % | 5,2 % | 14,7 % | 14,4 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,0 % | 30,2 % | 41,0 % | 26,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,13 | 3,52 | 3,56 | 2,77 | 2,99 |
| Soliditet | 52,0 % | 57,4 % | 62,3 % | 60,6 % | 66,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 687 | 34 115 | 48 622 | 60 848 | 53 868 |
| Driftsresultat | 1 595 | 1 760 | 7 126 | 8 780 | 6 210 |
| Årsresultat | 955 | 602 | 3 829 | 6 643 | 4 861 |
| Driftsmargin | 5,2 % | 5,2 % | 14,7 % | 14,4 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 13 929 | 11 633 | 11 840 | 14 440 | 12 505 |
| Sum driftskostnader | - | - | 41 497 | 52 069 | 47 658 |
| Finansresultat | - | - | −1 805 | −226 | 33 |
| Resultat før skatt | 1 237 | 921 | 5 321 | 8 553 | 6 243 |
| Anleggsmidler | 8 529 | 8 401 | 7 183 | 7 466 | 8 136 |
| Omløpsmidler | 20 496 | 18 929 | 24 183 | 29 175 | 29 331 |
| Sum eiendeler | 29 025 | 27 329 | 31 366 | 36 640 | 37 466 |
| Egenkapital | 15 095 | 15 697 | 19 526 | 22 200 | 24 961 |
| Kortsiktig gjeld | 6 558 | 5 384 | 6 795 | 10 526 | 9 806 |
| Langsiktig gjeld | 7 371 | 6 249 | 5 045 | 3 914 | - |

## Ledelse og styre

- Jon Steinar Gregersen: Daglig leder og styrets leder
- Kjell Arne Haukås: Styremedlem
- Carl Helge Haukås: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tysværvegen 898, 5570 Aksdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 30.06.1988
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1989
- Revisor: [HAUGALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915663001-haugaland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [5-PLUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/925151564-5-pluss-as)
- Størrelse: Nr. 73 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon, handel og tjenesteytende virksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000554834&sokeverdi=950415029&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,59 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IMENCO AS](https://www.norscout.com/no/company/923005749-imenco-as) | Tysvær | 191 | 467 mill. kr | −4,8 % |
| [STEINSVIK PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/987059397-steinsvik-production-as) | Tysvær | 17 | 32,4 mill. kr | −6,5 % |
| [INTEC MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/927008807-intec-mekaniske-as) | Tysvær | 9 | 16,7 mill. kr | +19,9 % |
| [HAUGALAND SVEISESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/995716097-haugaland-sveiseservice-as) | Tysvær | 6 | 6,32 mill. kr | −20,8 % |
| [IMENCO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/983600662-imenco-invest-as) | Tysvær | - | 0 kr | - |
| [IMENCO BAUER HYDRAULICS AS](https://www.norscout.com/no/company/984040008-imenco-bauer-hydraulics-as) | Tysvær | 19 | 18,8 mill. kr | −3,2 % |
| [HAUSKEN LYDDEMPER AS](https://www.norscout.com/no/company/919291354-hausken-lyddemper-as) | Tysvær | 12 | 43,1 mill. kr | +25,3 % |
| [HAUSKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919266384-hausken-holding-as) | Tysvær | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
