---
title: "VVS-TEAM AS (950496215): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VVS-TEAM AS i Molde hadde 30,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Jørund Jenset. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950496215-vvs-team-as"
---

# VVS-TEAM AS

Rørleggerarbeid · Molde · Etablert 1989

- Org.nr: 950 496 215
- Telefon: 71 21 53 90
- Daglig leder: Jørund Jenset (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 30,3 mill. kr (+16,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,6 mill. kr (Margin 15,1 %)
- Ansatte: 18 (Ned fra 19 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- januar 2026: 18
- mai 2026: 17
- september 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,5 % (meget god). Opp fra 18,5 % i 2024
- Likviditet: 1,60 (god). Opp fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 45,9 % (meget god). Ned fra 47,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,9 % | 37,2 % | 18,5 % | 36,5 % |
| Driftsmargin | 10,6 % | 9,2 % | 15,9 % | 8,0 % | 15,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 68,5 % | 112,5 % | 43,5 % | 78,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,90 | 1,92 | 1,45 | 1,55 | 1,60 |
| Soliditet | 59,1 % | 28,5 % | 37,3 % | 47,6 % | 45,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 2,5 | 1,7 | 1,1 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 636 | 23 131 | 27 123 | 26 142 | 30 340 |
| Driftsresultat | 2 504 | 2 118 | 4 310 | 2 104 | 4 596 |
| Årsresultat | 1 983 | 2 776 | 3 379 | 1 652 | 3 692 |
| Driftsmargin | 10,6 % | 9,2 % | 15,9 % | 8,0 % | 15,1 % |
| Sum gjeld | 4 407 | 7 928 | 7 628 | 5 714 | 8 092 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 813 | 24 037 | 25 744 |
| Finansresultat | - | - | 16 | 11 | 129 |
| Resultat før skatt | 2 541 | 3 264 | 4 326 | 2 115 | 4 725 |
| Anleggsmidler | 2 406 | 1 639 | 1 127 | 2 054 | 2 050 |
| Omløpsmidler | 8 379 | 9 443 | 11 034 | 8 846 | 12 919 |
| Sum eiendeler | 10 785 | 11 082 | 12 161 | 10 900 | 14 970 |
| Egenkapital | 6 378 | 3 154 | 4 533 | 5 185 | 6 878 |
| Kortsiktig gjeld | 4 407 | 4 928 | 7 628 | 5 714 | 8 085 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 3 000 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jørund Jenset: Daglig leder og styrets leder
- Arne Øverland: Styremedlem
- Gøran Rødsjø: Styremedlem
- Henrik Deunk: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verftsgata 8, 6416 Molde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 06.01.1989
- Tidligere navn: VVS OG KULDE AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1989
- Revisor: [ROMSDAL REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/912540715-romsdal-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 239 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive salg og service innen sektorene VVS, kjøling og frysing, og annen virksomhet som naturlig hører til, derunder å delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000377579&sokeverdi=950496215&spraak=nb)
- 05.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000819764&sokeverdi=950496215&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØRLEGGER 1 MOLDE AS](https://www.norscout.com/no/company/812573942-rorlegger-1-molde-as) | Molde | 19 | 33,8 mill. kr | +10,1 % |
| [MOLDE VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/990507139-molde-vvs-as) | Molde | 13 | 20,7 mill. kr | −5,5 % |
| [FLATAKER GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/963443811-flataker-gruppen-as) | Molde | 71 | 71,8 mill. kr | +27,9 % |
| [SEAVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/926707698-seavent-as) | Molde | 9 | 17,6 mill. kr | −7,8 % |
| [O A SANNE AS](https://www.norscout.com/no/company/932521806-o-a-sanne-as) | Molde | 8 | 13,8 mill. kr | −31,2 % |
| [FOLDAL RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/997318412-foldal-ror-as) | Molde | 7 | 9,29 mill. kr | −4,9 % |
| [MATHISEN VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/911825120-mathisen-vvs-as) | Molde | - | 6,16 mill. kr | −28,6 % |
| [HELLWIG RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/915488765-hellwig-ror-as) | Molde | - | 2,8 mill. kr | +35,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
