---
title: "BRØDRENE NORDAHL AS (950612711): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRØDRENE NORDAHL AS i Eidsvoll hadde 14,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Anders Nordahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950612711-brodrene-nordahl-as"
---

# BRØDRENE NORDAHL AS

Grunnarbeid · Eidsvoll · Etablert 1988

- Org.nr: 950 612 711
- Telefon: 901 38 090
- E-post: anders.nordahl@brnordahl.no
- Nettsted: [brnordahl.no](https://www.brnordahl.no)
- Daglig leder: Anders Nordahl (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,9 mill. kr (+5,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,09 mill. kr (Margin −20,7 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- september 2025: 7
- november 2025: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −36,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −19,2 % i 2024
- Likviditet: 2,20 (meget god). Ned fra 2,63 i 2024
- Soliditet: 52,1 % (meget god). Ned fra 69,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,5 % | 5,5 % | −19,2 % | −36,0 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 3,9 % | 2,9 % | −16,0 % | −20,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10,2 % | −32,5 % | −60,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,82 | 2,63 | 2,20 |
| Soliditet | 56,6 % | 45,1 % | 55,6 % | 69,2 % | 52,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 014 | 28 781 | 25 403 | 14 119 | 14 919 |
| Driftsresultat | 1 494 | 1 136 | 736 | −2 257 | −3 093 |
| Årsresultat | 1 176 | 893 | 576 | −1 750 | −2 489 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 3,9 % | 2,9 % | −16 % | −20,7 % |
| Sum gjeld | 5 274 | 8 461 | 6 012 | 2 778 | 3 886 |
| Sum driftskostnader | 20 520 | 27 645 | 24 667 | 16 376 | 18 013 |
| Finansresultat | 15 | 10 | 7 | 13 | −97 |
| Resultat før skatt | - | - | 743 | −2 244 | −3 191 |
| Anleggsmidler | 4 446 | 3 544 | 4 955 | 4 427 | 3 126 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 595 | 4 600 | 4 982 |
| Sum eiendeler | 12 143 | 15 424 | 13 550 | 9 027 | 8 108 |
| Egenkapital | 6 869 | 6 962 | 7 539 | 6 249 | 4 222 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 732 | 1 747 | 2 266 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 280 | 1 031 | 1 620 |

## Ledelse og styre

- Anders Nordahl: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Feiringvegen 1255, 2093 Feiring
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 18.12.1988
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1988
- Revisor: [KR. REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990214263-kr-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 909 av 4 706 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørvirksomhet og alt dertil forbunden virksomhet.

## Siste endringer

- 26.03.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 19.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000751223&sokeverdi=950612711&spraak=nb)
- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000213190&sokeverdi=950612711&spraak=nb)
- 26.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000143325&sokeverdi=950612711&spraak=nb)
- 25.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000712272&sokeverdi=950612711&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OLE M. ALMELI AS](https://www.norscout.com/no/company/942657749-ole-m-almeli-as) | Eidsvoll | 27 | 102 mill. kr | −5,9 % |
| [SNERTEN ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/934268989-snerten-anlegg-as) | Eidsvoll | 8 | 2,11 mill. kr | - |
| [ROGER EMILSEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/913857925-roger-emilsen-transport-as) | Eidsvoll | 7 | 6,7 mill. kr | −10,6 % |
| [MORTEN NYBERG GRAVING OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/998482550-morten-nyberg-graving-og-transport-as) | Eidsvoll | 5 | 4,53 mill. kr | −23,8 % |
| [SANDERSEN ANLEGG & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932993171-sandersen-anlegg-service-as) | Eidsvoll | - | 2,6 mill. kr | +0,1 % |
| [EMILSEN ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/915425356-emilsen-anlegg-as) | Eidsvoll | - | 2,02 mill. kr | +10,6 % |
| [K R HOLTET AS](https://www.norscout.com/no/company/916182910-k-r-holtet-as) | Eidsvoll | - | 1,62 mill. kr | −44,7 % |
| [MOBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/941235905-mobakk-as) | Eidsvoll | - | 1,3 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
