---
title: "VVS FINANS AS (950836792): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VVS FINANS AS i Nittedal hadde 21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Per-Henrik Ruud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/950836792-vvs-finans-as"
---

# VVS FINANS AS

Regnskapsføring og bokføring · Nittedal · Etablert 1989

- Org.nr: 950 836 792
- Nettsted: [vvs-finans.no](https://vvs-finans.no)
- Daglig leder: Per-Henrik Ruud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21 mill. kr (+5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,53 mill. kr (Margin 12,1 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- mai 2026: 14
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,3 % (meget god). Opp fra 8,6 % i 2024
- Likviditet: 0,78 (svak). Ned fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 57,2 % (meget god). Ned fra 66,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,0 % | 20,5 % | 8,6 % | 19,3 % |
| Driftsmargin | 14,0 % | 13,0 % | 11,7 % | 5,7 % | 12,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 55,5 % | - | - | 31,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,85 | 1,39 | 0,69 | 0,85 | 0,78 |
| Soliditet | 37,2 % | 56,1 % | - | 66,3 % | 57,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,8 | - | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 352 | 22 235 | 22 240 | 19 903 | 20 985 |
| Driftsresultat | 2 992 | 2 895 | 2 600 | 1 137 | 2 529 |
| Årsresultat | 2 332 | 2 258 | 2 038 | 885 | 2 019 |
| Driftsmargin | 14 % | 13 % | 11,7 % | 5,7 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 6 915 | 4 977 | 6 887 | 4 186 | 6 227 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 18 767 | 18 456 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 | 78 |
| Resultat før skatt | 2 994 | 2 900 | 2 617 | 1 137 | 2 607 |
| Anleggsmidler | 5 511 | 4 495 | 9 714 | 8 935 | 9 730 |
| Omløpsmidler | 5 503 | 6 840 | 4 668 | 3 491 | 4 807 |
| Sum eiendeler | 11 014 | 11 335 | 14 382 | 12 426 | 14 536 |
| Egenkapital | 4 099 | 6 357 | - | 8 240 | 8 309 |
| Kortsiktig gjeld | 6 504 | 4 923 | 6 813 | 4 128 | 6 193 |
| Langsiktig gjeld | 411 | 54 | 74 | 58 | - |

## Ledelse og styre

- Per-Henrik Ruud: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industriveien 16, 1481 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 69.202 Regnskapsføring og bokføring
- Etablert: 02.01.1989
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1970
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET VARDER AS](https://www.norscout.com/no/company/983535712-revisjonsselskapet-varder-as)
- Størrelse: Nr. 178 av 2 372 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Regnskapstjenester, finansiering, konsulenttjenester, samt beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000208407&sokeverdi=950836792&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AS SOLREGN](https://www.norscout.com/no/company/956623103-as-solregn) | Nittedal | 16 | 24,8 mill. kr | +11,2 % |
| [HIGH KITES REGNSKAP SKI AS](https://www.norscout.com/no/company/830327142-high-kites-regnskap-ski-as) | Nittedal | 8 | 6,15 mill. kr | −3,9 % |
| [SANDBERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/994744356-sandberg-regnskap-as) | Nittedal | 6 | 8,36 mill. kr | −3,0 % |
| [ALT INNEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/995544474-alt-innen-regnskap-as) | Nittedal | - | 2,86 mill. kr | −27,9 % |
| [SKILLEBEKK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/915804985-skillebekk-regnskap-as) | Nittedal | - | 2,83 mill. kr | +3,7 % |
| [OLSVOLD & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/885293042-olsvold-co-as) | Nittedal | - | 1,57 mill. kr | −3,3 % |
| [CYREN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/987988460-cyren-regnskap-as) | Nittedal | - | 1,52 mill. kr | +1,4 % |
| [CON2 REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927430487-con2-regnskap-as) | Nittedal | - | 1,28 mill. kr | +1,4 % |

## Bedriftslister

- [Regnskapsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/oslo)
- [Regnskapsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/bergen)
- [Regnskapsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/baerum)
- [Regnskapsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/trondheim)
- [Regnskapsbyråer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/drammen)
- [Regnskapsbyråer i Asker](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
