---
title: "GÅLÅ IDRETTSANLEGG AS (951146528): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GÅLÅ IDRETTSANLEGG AS i Sør-Fron hadde 3,56 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/951146528-gala-idrettsanlegg-as"
---

# GÅLÅ IDRETTSANLEGG AS

Drift av idrettsanlegg · Sør-Fron

Datterselskap av [GÅLÅ EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/912030555-gala-eiendom-as)

- Org.nr: 951 146 528
- Telefon: 61 29 95 91
- Styreleder: Morten Randen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,56 mill. kr (+16,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,77 mill. kr (Margin 49,6 %)
- Etablert: 1988

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 40,7 % (meget god). Opp fra 10,9 % i 2024
- Likviditet: 1,96 (god). Opp fra 1,57 i 2024
- Soliditet: 42,9 % (meget god). Opp fra 16,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,9 % | −17,8 % | 10,9 % | 40,7 % |
| Driftsmargin | 34,0 % | 3,2 % | −25,2 % | 12,5 % | 49,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −105,0 % | 47,1 % | 119,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,83 | 1,57 | 1,96 |
| Soliditet | 24,6 % | 26,4 % | 12,9 % | 16,4 % | 42,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 2,8 | 6,8 | 5,1 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 941 | 1 364 | 2 829 | 3 069 | 3 562 |
| Driftsresultat | 659 | 44 | −712 | 383 | 1 767 |
| Årsresultat | 523 | −96 | −883 | 246 | 1 898 |
| Driftsmargin | 34 % | 3,2 % | −25,2 % | 12,5 % | 49,6 % |
| Sum gjeld | 4 237 | 3 573 | 2 699 | 3 286 | 3 392 |
| Sum driftskostnader | 1 282 | 1 321 | 3 541 | 2 686 | 1 795 |
| Finansresultat | −136 | −140 | −171 | −137 | 131 |
| Resultat før skatt | - | - | −883 | 246 | 1 898 |
| Anleggsmidler | 2 048 | 1 847 | 1 751 | 1 131 | 1 935 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 348 | 2 801 | 4 001 |
| Sum eiendeler | 5 616 | 4 856 | 3 098 | 3 932 | 5 936 |
| Egenkapital | 1 379 | 1 282 | 399 | 646 | 2 544 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 735 | 1 782 | 2 040 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 964 | 1 504 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [GÅLÅ EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/912030555-gala-eiendom-as) (Morselskap)
  - GÅLÅ IDRETTSANLEGG AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Morten Randen: Styrets leder
- Pål Egil Rønn: Styremedlem
- Andreas Byrhagen: Styremedlem
- Pål Thore Aasmundstad: Styremedlem
- Ola Holmestad: Styremedlem
- Hege Bjørkli: Styremedlem
- Ida Hamilton: Styremedlem
- Ann Iren Ryen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lokkarsletta 3, 2646 Gålå
- Postadresse: Nedregata 63, 2640 Vinstra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 18.10.1988
- Tidligere navn: GOLÅ IDRETTSANLEGG AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 151 888 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2010
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP FRON AS](https://www.norscout.com/no/company/987655623-snohetta-regnskap-fron-as)
- Størrelse: Nr. 233 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Påta seg fellesoppgaver hva angår idrett i Gålåområdet og eventuelt også i områder som idrettslig ligger i nærheten, utvikle aktuelle tilbud og eventuelt stå for drift av disse. Selskapet er uten eget økonomisk formål, og det skal ikke utbetales utbytte til aksjonærene.

## Siste endringer

- 30.07.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000628865&sokeverdi=951146528&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571314&sokeverdi=951146528&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GÅLÅ ALPIN OG AKTIV AS](https://www.norscout.com/no/company/928130142-gala-alpin-og-aktiv-as) | Sør-Fron | 17 | 6,47 mill. kr | −9,6 % |
| [ESPEDALEN SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/934069307-espedalen-skisenter-as) | Sør-Fron | - | 73 468 kr | - |
| [GÅLÅ MULIGHETER AS](https://www.norscout.com/no/company/933178420-gala-muligheter-as) | Sør-Fron | - | 65 000 kr | - |
| [GÅLÅ TURLØYPER AS](https://www.norscout.com/no/company/971226862-gala-turloyper-as) | Sør-Fron | - | 3,42 mill. kr | +17 % |
| [TOPPGOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/979499035-toppgolf-as) | Bærum | - | 3,58 mill. kr | −7,7 % |
| [JØLSTER SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/942578970-jolster-skisenter-as) | Sunnfjord | - | 3,56 mill. kr | −16,5 % |
| [INTERPADEL POLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928924300-interpadel-polen-as) | Sandnes | - | 3,63 mill. kr | +56,2 % |
| [RSA HALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926820990-rsa-hallen-as) | Nes | - | 3,55 mill. kr | +41,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.07.2026.
