---
title: "LSI WELDING AS (951207896): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LSI WELDING AS i Holmestrand hadde 9,11 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Morten Ivar Gørlitz-Håkonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/951207896-lsi-welding-as"
---

# LSI WELDING AS

Bearbeiding av metaller · Holmestrand · Etablert 1989

Eid 90,1 % av [LSI AS](https://www.norscout.com/no/company/989246321-lsi-as)

- Org.nr: 951 207 896
- Telefon: 33 77 72 80
- E-post: post@lsiwelding.no
- Nettsted: [lsiwelding.no](https://www.lsiwelding.no)
- Daglig leder: Morten Ivar Gørlitz-Håkonsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,11 mill. kr (−31,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 84 541 kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 6 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- oktober 2025: 9
- november 2025: 6
- desember 2025: 7
- april 2026: 8
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,1 % (svak). Ned fra 30,8 % i 2024
- Likviditet: 1,82 (god). Opp fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 52,0 % (meget god). Opp fra 31,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,9 % | 44,9 % | 30,8 % | 2,1 % |
| Driftsmargin | 11,6 % | 8,4 % | 18,4 % | 14,0 % | 0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 153,0 % | 119,0 % | 5,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,20 | 1,29 | 1,82 |
| Soliditet | 39,1 % | 40,2 % | 21,7 % | 31,4 % | 52,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,5 | 3,6 | 2,2 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 968 | 13 705 | 14 459 | 13 379 | 9 115 |
| Driftsresultat | 1 505 | 1 148 | 2 654 | 1 870 | 85 |
| Årsresultat | 1 027 | 886 | 2 062 | 1 456 | 66 |
| Driftsmargin | 11,6 % | 8,4 % | 18,4 % | 14 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 2 908 | 2 901 | 5 467 | 3 568 | 1 564 |
| Sum driftskostnader | 11 464 | 12 557 | 11 805 | 11 508 | 9 030 |
| Finansresultat | −146 | −7 | −6 | 0 | 4 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 648 | 1 871 | 89 |
| Anleggsmidler | 690 | 550 | 471 | 605 | 413 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 508 | 4 594 | 2 849 |
| Sum eiendeler | 4 772 | 4 851 | 6 980 | 5 199 | 3 262 |
| Egenkapital | 1 864 | 1 950 | 1 512 | 1 631 | 1 698 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 438 | 3 568 | 1 564 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 29 | 0 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- [LSI AS](https://www.norscout.com/no/company/989246321-lsi-as) (Morselskap)
  - LSI WELDING AS (Denne bedriften)
  - [NORSK VANNSKJÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/985220514-norsk-vannskjaering-as) (90,6 % · 7 ansatte)

## Ledelse og styre

- Morten Ivar Gørlitz-Håkonsen: Daglig leder og styremedlem
- Lars Gulbrand Krogsund: Styrets leder
- Svein Hanssen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Røllesveien 1, 3074 Sande i Vestfold
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.03.1989
- Tidligere navn: BERGER SVEISESERVICE AS (1995 til 2014)
- Aksjekapital: 1 225 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1989
- Revisor: [ØSTLANDSKE REVISORER AS](https://www.norscout.com/no/company/982743966-ostlandske-revisorer-as)
- Størrelse: Nr. 249 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveisevirksomhet, mekanisk industrivirksomhet og annen virksomhet tilknyttet dette.

## Siste endringer

- 27.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000606378&sokeverdi=951207896&spraak=nb)
- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000310237&sokeverdi=951207896&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000731375&sokeverdi=951207896&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000731376&sokeverdi=951207896&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOMEKAN AS](https://www.norscout.com/no/company/985338442-bomekan-as) | Holmestrand | 40 | 57,6 mill. kr | −28,4 % |
| [NORSK VANNSKJÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/985220514-norsk-vannskjaering-as) | Holmestrand | 7 | 21,2 mill. kr | −6,7 % |
| [PG FLOW SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/924727454-pg-flow-solutions-as) | Holmestrand | 111 | 637 mill. kr | +45,2 % |
| [SANDBLÅSING METALLISERING OG OVERFLATEBEHANDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/823421192-sandblasing-metallisering-og-overflatebehandling-as) | Holmestrand | - | 0 kr | - |
| [MONARK AS](https://www.norscout.com/no/company/988778338-monark-as) | Holmestrand | 57 | 204 mill. kr | −2,5 % |
| [PARTEX MARKING SYSTEMS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/983701744-partex-marking-systems-norway-as) | Holmestrand | 7 | 6,08 mill. kr | −2,0 % |
| [Hauger A/S](https://www.norscout.com/no/company/920073093-hauger-a-s) | Holmestrand | - | 6,71 mill. kr | +11,3 % |
| [MONARK INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/988715808-monark-international-as) | Holmestrand | - | 2,04 mill. kr | +14,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
