---
title: "UNISYSTEMER AS (951289965): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UNISYSTEMER AS i Ullensaker hadde 16,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tom Øystein Neeraas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/951289965-unisystemer-as"
---

# UNISYSTEMER AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Ullensaker

- Org.nr: 951 289 965
- Telefon: 66 90 07 00
- E-post: post@unisystemer.no
- Nettsted: [unisystemer.no](https://www.unisystemer.no)
- Daglig leder: Tom Øystein Neeraas

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,1 mill. kr (+23,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,07 mill. kr (Margin 19,1 %)
- Etablert: 1989

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,1 % (meget god). Opp fra 19,4 % i 2024
- Likviditet: 4,36 (meget god). Ned fra 4,69 i 2024
- Soliditet: 77,1 % (meget god). Ned fra 78,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 19,4 % | 31,1 % |
| Driftsmargin | 14,7 % | 20,7 % | 16,5 % | 11,2 % | 19,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 27,3 % | 40,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,66 | 4,69 | 4,36 |
| Soliditet | - | - | 62,5 % | 78,7 % | 77,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,6 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 613 | 9 871 | 13 621 | 13 052 | 16 079 |
| Driftsresultat | 824 | 2 045 | 2 244 | 1 464 | 3 066 |
| Årsresultat | 706 | 1 586 | 1 733 | 1 347 | 2 551 |
| Driftsmargin | 14,7 % | 20,7 % | 16,5 % | 11,2 % | 19,1 % |
| Sum gjeld | - | - | 3 260 | 1 838 | 2 780 |
| Sum driftskostnader | 4 790 | 7 826 | 11 376 | 11 588 | 13 014 |
| Finansresultat | 81 | −11 | 176 | 204 | 158 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 420 | 1 668 | 3 223 |
| Anleggsmidler | - | - | 20 | 11 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 678 | 8 611 | 12 116 |
| Sum eiendeler | - | - | 8 698 | 8 623 | 12 116 |
| Egenkapital | - | - | 5 438 | 6 785 | 9 336 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 260 | 1 838 | 2 780 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tom Øystein Neeraas: Daglig leder
- Neil Andrew Russ: Styrets leder
- Lars Eliassen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Regnskapspartner AS, Hovinmovegen 14, 2060 Gardermoen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 15.02.1989
- Tidligere navn: MILIE INVEST AS (2001 til 2013); PL INVEST AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2016
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/980205029-regnskapspartner-as)
- Størrelse: Nr. 377 av 1 077 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Distribusjon og salg av spesielle byggevarer og komponenter i hovedsak rettet mot rekkverk, områdesikring og rørkonstruksjoner til byggebransjen, industri og samferdsel. Selskapet kan også delta i annen næringsvirksomhet.

## Siste endringer

- 10.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000496939&sokeverdi=951289965&spraak=nb)
- 10.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000049470&sokeverdi=951289965&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000631842&sokeverdi=951289965&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEIN OG UTEMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/931088882-stein-og-utemiljo-as) | Ullensaker | - | 20,1 mill. kr | −5,8 % |
| [C3C ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/931144677-c3c-engineering-as) | Ullensaker | - | 8,19 mill. kr | +4,6 % |
| [ALLE4HUS AS](https://www.norscout.com/no/company/923413189-alle4hus-as) | Ullensaker | 5 | 4,07 mill. kr | −32,6 % |
| [FG ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/914905877-fg-entreprenor-as) | Ullensaker | - | 6,65 mill. kr | +1,8 % |
| [ARJO PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/958177682-arjo-produkter-as) | Ullensaker | 5 | 17,9 mill. kr | +12,8 % |
| [SAFEDECK AS](https://www.norscout.com/no/company/933887766-safedeck-as) | Ullensaker | - | 1,22 mill. kr | - |
| [LAYHER AS](https://www.norscout.com/no/company/987768525-layher-as) | Ullensaker | 11 | 60,6 mill. kr | −17,4 % |
| [VINDUSKONGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/934386108-vinduskongen-as) | Ullensaker | - | 1,07 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
