---
title: "ENGEBAKKEN TRANSPORT AS (951484148): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENGEBAKKEN TRANSPORT AS i Stange hadde 10,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Magnar Engebakken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/951484148-engebakken-transport-as"
---

# ENGEBAKKEN TRANSPORT AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Stange · Etablert 1988

- Org.nr: 951 484 148
- Telefon: 62 57 31 03
- Daglig leder: Magnar Engebakken (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,5 mill. kr (−35,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 71 125 kr (Margin 0,7 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,2 % (svak). Opp fra −2,8 % i 2024
- Likviditet: 1,99 (god). Ned fra 2,46 i 2024
- Soliditet: 53,2 % (meget god). Ned fra 63,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,0 % | −1,2 % | −2,8 % | 1,2 % |
| Driftsmargin | −5,3 % | −1,2 % | −0,9 % | −1,3 % | 0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −4,2 % | −7,0 % | 0,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,09 | 2,46 | 1,99 |
| Soliditet | 58,9 % | 58,9 % | 56,3 % | 63,8 % | 53,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,6 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 808 | 14 027 | 12 702 | 16 221 | 10 535 |
| Driftsresultat | −570 | −175 | −111 | −211 | 71 |
| Årsresultat | −470 | −177 | −147 | −234 | 14 |
| Driftsmargin | −5,3 % | −1,2 % | −0,9 % | −1,3 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 3 274 | 3 148 | 3 400 | 2 350 | 3 658 |
| Sum driftskostnader | 11 377 | 14 202 | 12 813 | 16 431 | 10 464 |
| Finansresultat | −38 | −49 | −74 | −87 | −49 |
| Resultat før skatt | - | - | −185 | −298 | 22 |
| Anleggsmidler | 1 483 | 1 153 | 745 | 700 | 546 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 027 | 5 789 | 7 265 |
| Sum eiendeler | 7 971 | 7 668 | 7 772 | 6 489 | 7 810 |
| Egenkapital | 4 697 | 4 520 | 4 372 | 4 139 | 4 152 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 275 | 2 350 | 3 658 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 125 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Magnar Engebakken: Daglig leder og styrets leder
- Bjørn Erik Engebakken: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stensrudvegen 10, 2335 Stange
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 28.12.1988
- Aksjekapital: 850 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1989
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 39 av 65 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, reparasjon og salg av karosserier og utstyr, herunder import og salg av transportutstyr. Selskapet kan videre erverve og drive fast eiendom og gjøre seg interessert i andre foretagender gjennom aksjetegning eller på annen måte.

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563707&sokeverdi=951484148&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KARMSUND SVEIS OG PÅBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/972406104-karmsund-sveis-og-pabygg-as) | Karmøy | 7 | 11,1 mill. kr | −29,9 % |
| [BLEST BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/937078293-blest-bil-as) | Hamar | 7 | - | - |
| [SAFEREC AS](https://www.norscout.com/no/company/932348497-saferec-as) | Gjerdrum | 7 | 46,8 mill. kr | −14 % |
| [HAMMER TILHENGERSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/974423596-hammer-tilhengersenter-as) | Melhus | 6 | 28,3 mill. kr | +12,2 % |
| [URIANSTAD REP OG KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/895357952-urianstad-rep-og-karosseri-as) | Nesodden | 8 | 17,1 mill. kr | −14,2 % |
| [NOR-SKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/913777786-nor-skap-as) | Oslo | 6 | 10,1 mill. kr | −13,7 % |
| [BIL OG HENGERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981288602-bil-og-hengerservice-as) | Ringerike | 11 | 18,9 mill. kr | +7,5 % |
| [AUTO - TANK AS](https://www.norscout.com/no/company/984366787-auto-tank-as) | Eidsvoll | 6 | 7,68 mill. kr | +21,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.07.2026.
