---
title: "MAGNUS NARUM AS (951566853): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAGNUS NARUM AS i Gol hadde 19,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Magnus Narum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/951566853-magnus-narum-as"
---

# MAGNUS NARUM AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Gol · Etablert 1988

- Org.nr: 951 566 853
- Telefon: 32 07 47 50
- E-post: post@mnarum.no
- Daglig leder: Magnus Narum (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,3 mill. kr (+4,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,28 mill. kr (Margin 11,8 %)
- Ansatte: 12

## Ansatte

- april 2026: 13
- mai 2026: 12
- juli 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,4 % (god). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 2,97 (meget god). Opp fra 2,70 i 2024
- Soliditet: 27,9 % (god). Opp fra 22,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,7 % | 13,5 % | 6,9 % | 10,4 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 8,6 % | 16,0 % | 8,1 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 8,6 % | 27,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,02 | 2,91 | 2,59 | 2,70 | 2,97 |
| Soliditet | - | - | 21,2 % | 22,9 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,7 | 3,4 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 822 | 18 939 | 22 418 | 18 530 | 19 326 |
| Driftsresultat | 595 | 1 619 | 3 586 | 1 495 | 2 283 |
| Årsresultat | 709 | 334 | 2 204 | 356 | 1 825 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 8,6 % | 16 % | 8,1 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 28 611 | 27 281 | 26 340 | 25 078 | 24 164 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 833 | 17 034 | 17 043 |
| Finansresultat | - | - | −1 381 | −871 | −13 |
| Resultat før skatt | 684 | 320 | 2 204 | 624 | 2 271 |
| Anleggsmidler | 19 502 | 20 184 | 18 689 | 18 011 | 16 737 |
| Omløpsmidler | 12 960 | 11 921 | 14 719 | 14 533 | 16 779 |
| Sum eiendeler | 32 462 | 32 104 | 33 408 | 32 544 | 33 517 |
| Egenkapital | - | - | 7 068 | 7 466 | 9 352 |
| Kortsiktig gjeld | 6 428 | 4 091 | 5 674 | 5 387 | 5 647 |
| Langsiktig gjeld | 22 183 | 23 191 | 20 666 | 19 691 | - |

## Ledelse og styre

- Magnus Narum: Daglig leder og styremedlem
- Aud Ingunn Narum: Styrets leder
- Torgeir Narum: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Eiklesvegen 97, 3550 Gol
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 30.11.1988
- Tidligere navn: MN ENTREPRENØR AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 12 749 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall)
- Størrelse: Nr. 93 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive alle former for entreprenørvirksomhet som selskapet til enhver tid er autorisert for, avfallshåndtering, maskinholdervirksomhet, bygg og anleggsvirksomhet, transportvirksomhet, kjøp og salg av varer, kjøp og drift av fast eiendom og annen virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000496940&sokeverdi=951566853&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000584566&sokeverdi=951566853&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000584565&sokeverdi=951566853&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000578665&sokeverdi=951566853&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000578664&sokeverdi=951566853&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NARUM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989164147-narum-holding-as) | Gol | - | 0 kr | - |
| [METALLCO HALLINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/915005586-metallco-hallingdal-as) | Gol | - | 1,44 mill. kr | −22,3 % |
| [MOHOLT TRANSPORT & MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/917139261-moholt-transport-maskin-as) | Indre Fosen | 13 | 15,5 mill. kr | −3,4 % |
| [RFL INNSAMLING OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/923559132-rfl-innsamling-og-transport-as) | Farsund | 11 | 7,68 mill. kr | +6,4 % |
| [HOLTET KMT AS](https://www.norscout.com/no/company/997073142-holtet-kmt-as) | Larvik | 13 | 20,4 mill. kr | +6,4 % |
| [SØPPELSEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917144621-soppelsekk-as) | Trondheim | 10 | 35,8 mill. kr | +14,3 % |
| [O HANSEN & SØNNER STORD AS](https://www.norscout.com/no/company/977044065-o-hansen-sonner-stord-as) | Karmøy | 13 | 21,5 mill. kr | +13,6 % |
| [GRETLAND RENO AS](https://www.norscout.com/no/company/822937322-gretland-reno-as) | Sarpsborg | 10 | 35,3 mill. kr | +29,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
