---
title: "HÅVARDSRUD SAG OG HØVLERI AS (951819808): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HÅVARDSRUD SAG OG HØVLERI AS i Flesberg hadde 18,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Odd Steffen Øia. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/951819808-havardsrud-sag-og-hovleri-as"
---

# HÅVARDSRUD SAG OG HØVLERI AS

Saging og høvling av tre · Flesberg · Etablert 1989

- Org.nr: 951 819 808
- Telefon: 32 76 23 20
- Daglig leder: Odd Steffen Øia (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,4 mill. kr (+4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 432 854 kr (Margin 2,4 %)
- Ansatte: 8 (Ned fra 11 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 11
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 7,9 % i 2024
- Likviditet: 2,05 (meget god). Opp fra 1,81 i 2024
- Soliditet: 42,6 % (meget god). Opp fra 35,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,9 % | −8,2 % | 7,9 % | 6,3 % |
| Driftsmargin | 5,4 % | −2,3 % | −4,1 % | 3,3 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −17,6 % | −37,1 % | 14,8 % | 10,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,75 | 1,97 | 1,61 | 1,81 | 2,05 |
| Soliditet | 43,9 % | 35,6 % | 27,6 % | 35,4 % | 42,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,8 | 2,6 | 1,8 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 038 | 18 826 | 17 620 | 17 561 | 18 352 |
| Driftsresultat | 1 089 | −441 | −714 | 588 | 433 |
| Årsresultat | 657 | −621 | −1 010 | 355 | 296 |
| Driftsmargin | 5,4 % | −2,3 % | −4,1 % | 3,3 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 4 910 | 5 833 | 5 822 | 4 683 | 3 864 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 334 | 16 973 | 17 919 |
| Finansresultat | - | - | −296 | −233 | −137 |
| Resultat før skatt | 955 | −621 | −1 010 | 355 | 296 |
| Anleggsmidler | 1 026 | 902 | 981 | 869 | 802 |
| Omløpsmidler | 7 729 | 8 155 | 7 056 | 6 383 | 5 927 |
| Sum eiendeler | 8 755 | 9 057 | 8 036 | 7 252 | 6 729 |
| Egenkapital | 3 845 | 3 224 | 2 214 | 2 569 | 2 865 |
| Kortsiktig gjeld | 2 811 | 4 138 | 4 386 | 3 533 | 2 897 |
| Langsiktig gjeld | 2 100 | 1 695 | 1 436 | 1 150 | - |

## Ledelse og styre

- Odd Steffen Øia: Daglig leder og styrets leder
- Ronny Kveum: Styremedlem
- Anders Øia: Styremedlem
- Sander Helgesen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Østsida 569, 3614 Kongsberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 02.01.1989
- Aksjekapital: 550 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1989
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [EXACTA AS](https://www.norscout.com/no/company/963740085-exacta-as)
- Størrelse: Nr. 56 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive produksjon og omsetning av bygnings- materialer, og alt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 13.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000405999&sokeverdi=951819808&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598094&sokeverdi=951819808&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOELVEN NUMEDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/982792991-moelven-numedal-as) | Flesberg | 47 | 362 mill. kr | +12,2 % |
| [DOKKEN SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/998750164-dokken-sag-as) | Flesberg | - | 186 203 kr | - |
| [NORSKE FJELLHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/984280696-norske-fjellhus-as) | Flesberg | 7 | 35,4 mill. kr | +32 % |
| [LYNGPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/929564286-lyngpro-as) | Flesberg | - | 22 188 kr | - |
| [ØYHEIM HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920315100-oyheim-hovleri-as) | Grong | 8 | 29,1 mill. kr | +24,9 % |
| [SOLEM SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/991436138-solem-sag-as) | Surnadal | 8 | 9,67 mill. kr | −4,2 % |
| [ÅL TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/954181804-al-trelast-as) | Ål | 9 | 7,11 mill. kr | −4,6 % |
| [HORNMOEN BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/912809080-hornmoen-bruk-as) | Elverum | 8 | 7,78 mill. kr | −29,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
