---
title: "GUMPENS AUTO LYNGDAL AS (952123424): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GUMPENS AUTO LYNGDAL AS i Lyngdal hadde 446 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 67 ansatte. Daglig leder er Stein Svardal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/952123424-gumpens-auto-lyngdal-as"
---

# GUMPENS AUTO LYNGDAL AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Lyngdal · Etablert 1989

Heleid av [GUMPENS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/984414307-gumpens-auto-as)

- Org.nr: 952 123 424
- Telefon: 38 33 15 44
- Nettsted: [gumpens-auto-lyngdal.no](https://www.gumpens-auto-lyngdal.no)
- Daglig leder: Stein Svardal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 446 mill. kr (+70,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 24,2 mill. kr (Margin 5,4 %)
- Ansatte: 67 (Ned fra 68 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 69
- oktober 2025: 68
- november 2025: 70
- januar 2026: 69
- februar 2026: 67
- april 2026: 68
- mai 2026: 65
- juni 2026: 64
- juli 2026: 66
- august 2026: 67

### Per sted

- Lyngdal: 48 ansatte · 2 avdelinger
- Mandal: 19 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,4 % (meget god). Opp fra 27,1 % i 2024
- Likviditet: 1,09 (tilfredsstillende). Ned fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 21,7 % (god). Opp fra 20,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,7 % | 27,6 % | 27,1 % | 29,4 % |
| Driftsmargin | 6,4 % | 4,9 % | 5,5 % | 6,5 % | 5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 127,6 % | 131,3 % | 130,2 % | 136,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,02 | 0,99 | 1,11 | 1,09 |
| Soliditet | 19,8 % | 20,0 % | 20,0 % | 20,0 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 233 643 | 210 975 | 233 460 | 261 928 | 446 220 |
| Driftsresultat | 14 859 | 10 266 | 12 784 | 16 993 | 24 238 |
| Årsresultat | 11 566 | 7 985 | 9 488 | 12 764 | 18 417 |
| Driftsmargin | 6,4 % | 4,9 % | 5,5 % | 6,5 % | 5,4 % |
| Sum gjeld | 29 223 | 35 278 | 38 872 | 61 697 | 69 530 |
| Sum driftskostnader | 218 784 | - | 220 676 | 244 935 | 421 982 |
| Finansresultat | −29 | - | −617 | −629 | −625 |
| Resultat før skatt | - | 10 242 | 12 167 | 16 364 | 23 613 |
| Anleggsmidler | 9 396 | 8 063 | 10 027 | 8 696 | 12 800 |
| Omløpsmidler | - | 36 034 | 38 563 | 68 425 | 76 016 |
| Sum eiendeler | 36 452 | 44 098 | 48 590 | 77 121 | 88 817 |
| Egenkapital | 7 229 | 8 820 | 9 718 | 15 424 | 19 287 |
| Kortsiktig gjeld | - | 35 278 | 38 872 | 61 697 | 69 530 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

8 selskaper.

- [GUMPENS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/984414307-gumpens-auto-as) (Morselskap)
  - [DALANEVEIEN 37 AS](https://www.norscout.com/no/company/995020823-dalaneveien-37-as)
  - [GUMPEN MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/947707604-gumpen-motor-as) (28 ansatte)
  - [GUMPEN SKADE OG BILPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/983699499-gumpen-skade-og-bilpleie-as) (49 ansatte)
  - GUMPENS AUTO LYNGDAL AS (Denne bedriften)
  - [GUMPENS AUTO VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/945001305-gumpens-auto-vest-as) (92 ansatte)
  - [GUMPENS AUTO ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/994572911-gumpens-auto-ost-as) (63 ansatte)
  - [OVES YAMAHA SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/956641713-oves-yamaha-senter-as)

## Ledelse og styre

- Stein Svardal: Daglig leder
- Per Helge Gumpen: Styrets leder
- Helge Gumpen: Styremedlem
- Nina Berit Hansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvavik, 4580 Lyngdal
- Postadresse: Postboks 4540 Grim, 4673 Kristiansand S
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 25.04.1989
- Tidligere navn: C LEHNE AUTO LYNGDAL AS (1995 til 2005)
- Aksjekapital: 756 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1989
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 67 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, verksteddrift og hva dermed står i forbindelse, derunder deltakselse i annen virksomhet ved akjsebesittelse og på annen måte.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000618699&sokeverdi=952123424&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000557399&sokeverdi=952123424&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LYNGDAL KAROSSERI & AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/914060370-lyngdal-karosseri-auto-as) | Lyngdal | 58 | 222 mill. kr | +6,3 % |
| [KVAVIK DEKK & REP AS](https://www.norscout.com/no/company/818673582-kvavik-dekk-rep-as) | Lyngdal | 5 | 6,3 mill. kr | +1,7 % |
| [APK MOTOR OG DPF REGENERERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920047890-apk-motor-og-dpf-regenerering-as) | Lyngdal | - | 8,07 mill. kr | +21,4 % |
| [AMENTO SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927643782-amento-service-as) | Lyngdal | - | 2,32 mill. kr | −32,7 % |
| [JM TUNING AS](https://www.norscout.com/no/company/917583099-jm-tuning-as) | Lyngdal | - | 671 166 kr | - |
| [HOVELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/920239013-hoveland-as) | Lyngdal | - | 566 991 kr | - |
| [BILGRUPPEN SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/929555082-bilgruppen-sor-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [LYNGDAL VASK&SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/937459955-lyngdal-vask-service-as) | Lyngdal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
