---
title: "AUTOSTRADA ARENDAL AS (952671162): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTOSTRADA ARENDAL AS i Arendal hadde 355 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 39 ansatte. Daglig leder er Espen Stiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/952671162-autostrada-arendal-as"
---

# AUTOSTRADA ARENDAL AS

Detaljhandel med motorvogner · Arendal · Etablert 1989

Heleid av [STOA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/934367820-stoa-invest-as)

- Org.nr: 952 671 162
- Telefon: 37000300
- E-post: arendal@autostrada.com
- Nettsted: [autostrada.com](https://www.autostrada.com)
- Daglig leder: Espen Stiansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 355 mill. kr (+18,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 17,7 mill. kr (Margin 5,0 %)
- Ansatte: 39 (Opp fra 38 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 37
- november 2025: 38
- januar 2026: 39
- februar 2026: 38
- mai 2026: 40
- juli 2026: 39
- august 2026: 40
- september 2026: 41
- oktober 2026: 39

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,1 % (meget god). Opp fra 17,4 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Opp fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 17,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 17,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | −2,9 % | 17,4 % | 24,1 % |
| Driftsmargin | 4,2 % | 3,0 % | −0,8 % | 4,0 % | 5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 70,1 % | −57,6 % | 91,6 % | 120,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,10 | 1,16 | 1,25 | 1,27 |
| Soliditet | 25,0 % | 11,5 % | 12,8 % | 17,4 % | 17,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 7,7 | 6,8 | 4,7 | 4,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 280 601 | 351 239 | 335 557 | 299 156 | 355 203 |
| Driftsresultat | 11 818 | 10 602 | −2 819 | 12 080 | 17 732 |
| Årsresultat | 8 870 | 7 023 | −5 074 | 7 945 | 12 642 |
| Driftsmargin | 4,2 % | 3,0 % | −0,8 % | 4,0 % | 5,0 % |
| Sum gjeld | 35 771 | 106 469 | 59 577 | 63 888 | 64 192 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 287 075 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −1 894 | - |
| Resultat før skatt | 11 377 | 9 016 | −6 499 | 10 187 | 16 210 |
| Anleggsmidler | 5 165 | 4 511 | 4 394 | 3 028 | 3 244 |
| Omløpsmidler | 42 529 | 115 772 | 63 924 | 74 354 | 74 412 |
| Sum eiendeler | 47 694 | 120 283 | 68 317 | 77 382 | 77 656 |
| Egenkapital | 11 924 | 13 813 | 8 740 | 13 494 | 13 464 |
| Kortsiktig gjeld | 35 070 | 105 677 | 55 074 | 59 292 | 58 818 |
| Langsiktig gjeld | 701 | 792 | 4 503 | 4 596 | 5 374 |

## Konsern

2 selskaper.

- [STOA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/934367820-stoa-invest-as) (Morselskap)
  - AUTOSTRADA ARENDAL AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Espen Stiansen: Daglig leder
- Brede Bomhoff: Styrets leder
- Gisle Valen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Åsbieveien 58, 4848 Arendal
- Postadresse: Postboks 1663 Stoa, 4857 Arendal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 21.08.1989
- Tidligere navn: J-M AUTO AS (1995 til 2019)
- Aksjekapital: 1 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1989
- Avdelinger: 2 i Arendal
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og verksteddrift samt annen økonomisk virksomhet.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659059&sokeverdi=952671162&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000593615&sokeverdi=952671162&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GROMSTAD MOTOR STOA AS](https://www.norscout.com/no/company/964934657-gromstad-motor-stoa-as) | Arendal | 29 | 289 mill. kr | +8,3 % |
| [MOBILE ARENDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/917503680-mobile-arendal-as) | Arendal | 25 | 120 mill. kr | +41,6 % |
| [ARENDAL AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/983877605-arendal-auto-as) | Arendal | 20 | 181 mill. kr | +15,3 % |
| [AUTO COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/923083545-auto-company-as) | Arendal | 10 | 14,6 mill. kr | +8,3 % |
| [STOA AUTOREP AS](https://www.norscout.com/no/company/920918204-stoa-autorep-as) | Arendal | 9 | 18 mill. kr | +10,7 % |
| [SØRLANDET BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/918924671-sorlandet-bil-as) | Arendal | 5 | 134 mill. kr | +20,7 % |
| [ALTIAUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/920430430-altiauto-as) | Arendal | 5 | 18,9 mill. kr | +22 % |
| [TG BIL & BÅT AS](https://www.norscout.com/no/company/923658122-tg-bil-bat-as) | Arendal | - | 116 mill. kr | +7,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
